Author Topic: FPV EasyStar - komplet projekat  (Read 68991 times)

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #15 on: April 05, 2010, 08:17:02 PM »
A koliko bi,brat bratu kostao ceo projekat,bez modela,ako nije tajna?lepo je ovo i svidja mi se,svaka cast za to!Pozzz,

Cane

Eh, brat bratu ja ne smijem da računam  lol
Mnogo skupo, nekad sam u samom startu računao nekih 500 eura, ali to sam prebacio davno, i od tad više ne računam, kao što sam ranije pisao, prestao sam konzumirati cigarete pa investiram u ovo :)
Sa malo slabijom opremom je moguć set od nekih 450$ odnosno 340 eura, ispod garantujem ne može a da imalo liči na FPV. Eto ;) pa i ti prestani konzumirati cigarete ako to činiš :_D

P.S. Naravno da ću napraviti ukupni zbir, čim sve do zadnje stvarčice naručim ;)
« Last Edit: April 05, 2010, 08:24:10 PM by flugzeug »
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #16 on: April 05, 2010, 08:23:32 PM »
Dobra ideja!!!Kako pusim 2 kutije dnevno,ja bi to brzo usparao.Ali  (___)..... ,nije to bas lako.Hvala na odgovoru,sacekace to jos neku deceniju.Pozdrav i puno uspeha.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #17 on: April 05, 2010, 10:00:31 PM »
Dobra ideja!!!Kako pusim 2 kutije dnevno,ja bi to brzo usparao.Ali  (___)..... ,nije to bas lako.Hvala na odgovoru,sacekace to jos neku deceniju.Pozdrav i puno uspeha.
Kad god pomisliš da zapališ, a ti uzmeš pa nešto čačkaš model. Kad opet kreneš u džep, a ti pravo na net da vidiš ima li šta novo na forumu... Veruj mi da jedan modelar uvek ima više izgovora za modelarenje nego pušač za trovanje!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #18 on: April 05, 2010, 10:10:32 PM »
Kad god pomisliš da zapališ, a ti uzmeš pa nešto čačkaš model. Kad opet kreneš u džep, a ti pravo na net da vidiš ima li šta novo na forumu... Veruj mi da jedan modelar uvek ima više izgovora za modelarenje nego pušač za trovanje!
lol svaka cast zgruic lol svaka cast!! Bas je tako;)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #19 on: April 05, 2010, 10:22:34 PM »
Evo malo sam vagao :)
Pa rezultati su slijedeći:

Avion kit bez elektronike 340 grama,
ostalo bez kabine od balze, bez magnetića, bez prijemnika, bez OSD, bez baterije moje od 3000 mah
325 grama što je jednako 665 grama.

sa baterijom od 3000 mAh sve 945, sto je vec previse :(

sa baterijom od 1300 mAh sve 780, znači moglo bi se tu još malo dodati, mozda 1800 mAh, mada neznam koliko je težak OSD i ono sto uz njeg ide...

ali je definitivno ova od 3000 mAh preteška, da nema FPV opreme nebi bio problem....
Čini mi se malo baterija od 1300 mAh nevjerujem da bi se moglo izvući 10 minuta leta kada uzmemo u obzir da je i FPV oprema tu  mmmm
nekažem da je 10 minuta malo, ali bi bilo bolje da može duže. Imal kakvih prijedloga?  (plz)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #20 on: April 05, 2010, 10:40:32 PM »
Cane Nije tacno da moras dati sta ja znam koliko love.Treba samo da znas sta zelis.Imas fpv opreme koje kostaju i preko 2000 eura sve zavisi sta zelis i koliko si spreman da pocnes.Evo ja licno sam nabavio  fatshark Typ RCV 922 koje rade na 2,4GHz dobijes kameru i sve ali bas sve toliko prosto da nemozes da verujes.Nema lemljenja i slicnih zezalica sto je jako bitno na pocetku.pogledaj ovde http://www.immersionsflug.de/Fatshark-RCV922-FPV-Set-Beginner
A kasnije ceo sistem bez ista da odbacis mozes lako da nadogradjujes. domet ovog sistema je ako nemas smetnje oko 300 metara a sa specijalnim antenama i vise.Posto zivis u austriji gde postoji zakon i gde se isti i postuje samo da znas da je 1,2GHz zabranjena u EU! 2,4GHz je dozvoljena ali max. snage do 10Mw.
Dobro se raspitaj pre nego bilo sta nabavis,jer ako te uhvate ti znas da nema da se vadis nisam znao!!Ti mozes da nabavis kasnije i predajnik (kosta oko 70€) od 1000Mw i da dobijes sistem koji nece gubiti signal na 3km ali samo da znas sve je to uz veliki rizik!!Ja licno sebi nabavljam 5,8GHz isto od fat sharka to je trenutno najbolje sto postoji isporucuje se sa predajnikom od 500Mw (i do 3 km domet) i dozvoljena je i u eu i kod nas. mada i ovde su se ogranicili sa snagom do 25Mw to je oko 500m a sa specijalnim traker antenama i preko 1km.Kao sto vidis mozes veoma kvalitetan sistem vec za oko 400 eura da imas.A kasnije ga budzi sa recimo OSD-om koji sam kosta oko 200€ i slicnim zezalicama.Recimo ovaj head tracker imas na youtube ljudi su pravili sa troskovima od 10 eura i koliko mogu da vidim funkcionise veoma dobro,znaci odma ne moras da bacas 150 eura koliko kosta head tracker.Proguglaj malo idi na youtube i videt ces da kasnije kad skontas ceo princip rada mozes dobar sistem sa OSD i head trackerom koji ces sam praviti imati za 600€.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #21 on: April 05, 2010, 10:46:24 PM »
Malko ću da iskočim iz početne teme, ali se nadam da će barem nekome koristiti. A i pominjano je.
Elem, pre skoro šest godina, negde oko 02-03h. Napolju vetrina zavija, a kiša pada skoro horizontalno. Kapi ko palac! A te udari - oma hematom! Zona sumraka! Ja sedim sam za računarom i radim nešto (normalno - visokopametno) u CATIA-i.
Pušači znaju kako to izgleda. Ruka potpuno nesvesno sve češće poseže za cigaretama, dim okolo nožem da se seče... Kad, u jednom momentu, ruka za kutijom - a ona prazna! Sledećeg momenta samoga sebe uhvatim na izlaznim vratima kako sam krenuo do trafike koja radi 24 časa!?! Ama jesi li ti normalan i zašto nisi, kretenčino jedna da-si-ga-idiotska (kush)?!? Pa zar da ovo go... ovako upravlja sa tobom, pa da ideš za cigarete po ovom kijametu (kush)?!? To sam rekao toliko glasno, da bi se sigurno čulo u bloku, da nije napolju bila onakva tarapana. Ma bilo me je sramota od samoga sebe, kao nikada u životu. Tog momenta sam zgužvao kutiju koja mi je još bila u ruci i završio višedecenijsku pušačku golgotu. `ladno!

Dakle, samo hrabro pušači. Sva pravdanja su APSOLUTNO bezpredmetna. Samo treba da čvrsto rešiš.

i  (pijemo)
« Last Edit: April 05, 2010, 10:57:42 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Arnoldinyo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #22 on: April 06, 2010, 02:18:20 AM »
...eeeee...znaci mi nepusaci mozemo samo da mastamo o fpv-u????  :sljus

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #23 on: April 06, 2010, 02:30:30 AM »
...eeeee...znaci mi nepusaci mozemo samo da mastamo o fpv-u????  :sljus

 :_D Pa trebao si do sada da uštediš malo bogatstvo. Zamisli da si svaki dan odvajao po barem 200 dinara, koje bi inače potrošio na cigarete!? 200x30=6.000 mesečno, iliti 72.000 godišnje, iliti 720.000 za 10 godina, iliti 1.440.000 za 20 godina, iliti... To ti je 14.400€!!! Pomisli samo koliko je to modela, motora, servoa, FPV-a... (:sok:)

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!


Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #25 on: April 06, 2010, 10:34:27 AM »
Još čekam na prijedlog vezano za baterije  4e  lol

Evo mali update šta sam juče naručio od sitnih stvari koje će mi trebati:

1. MAGNETI 2,69$
--------------
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5962




2. CARBON STRIPS 10mm x 0.5mm x 1m za ukrućenje krila £2.95
----------------------------------------------------------------
http://www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=CARBON%2DSTRIP%2D1005




3. CARBON STRIPS 6mm x 1mm x 1.5m za ukrućenje repa £4.75
-----------------------------------------------------------------------------------
http://www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=CARBON%2DSTRIP%2D610



4. DUBRO HINGES STANDARD 116 najlonske šarkice za ruder i elevator (ruder pravim od balze, originalna površina rudera je nedovoljna) $2.20
-----------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.toysonics.com/dubro-116-nylon-hinge-standard-6.html




5. CARBON FIBER RODS  10komada dimenzija 500mm x 2mm (treba mi jedna da učvrstim elevator) £7.99
-----------------------------------------------------------------------------------
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200451903458




6. BALSA WOOD 3mm x 75mm x 455mm 5 komada (potrebna za izradu nosača kamere i izradu lopatice rudera) £2.95
------------------------------------------------------------------
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150425960734#ht_2303wt_754


Očekujem još prijedlog za baterije  (pijemo)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #26 on: April 06, 2010, 10:41:46 AM »
Rhino 1750mAh

poz
Veljko

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #27 on: April 06, 2010, 10:53:45 AM »
Hvala magic na savjetu ;)
Neznam kakva je kvaliteta ovih RHIINO, nisam ih nikad imao  ") pa ako moze neko kratko obrazloženje  ()-()
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7453

Naručujem tek poslije podne, ako im još prijedloga, pretvorio sam se u uho :)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #28 on: April 06, 2010, 12:25:57 PM »
Rhino 1750mAh
poz

Prošlo podne.
3....2....1.... naručeno ;)

Hvala Magic na utrošenom vremenu!!  ()-()
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #29 on: April 06, 2010, 01:20:58 PM »
Rhino 1750mAh

poz
Rhino je odlična baterija. Čupa konju rep!
...eeeee...znaci mi nepusaci mozemo samo da mastamo o fpv-u????  :sljus
(offtopic) Ja sam zakleti nepušač, no poznati su mi svi simptomi ovih što se odvikavaju. oo))

flugzeug, vidim da si jako zagrejan i da ćeš ti to brzo sklopiti. Molim te da ne žuriš sa prvim letom. Ne znam koliko iskustva kao modelar imaš, a i bez obzira na iskustvo potreban ti je iskusan asistent (kopilot) za prvih nekoliko letova. No pre prvog leta ćeš morati da proveriš sve na zemlji kako šta radi. Moguće je da će ti video predajnik praviti velike probleme na servoima. A imaćeš osećaj kao da te spopadaju gremlini. Pomeraš žice, taman sve namestiš i odmakneš se od modela kad tamo ništa ne radi... Spremi živce kao konopce, i čim natrčiš na neki problem javljaj da tražimo rešenje. Prvih nekoliko letova treba da obaviš bez naočara. Tako ćeš se bolje upoznati sa modelom i moći ćeš da ga dobro natrimuješ. Zatim polako uvodiš naočari na bezbednoj visini. Ako je model lepo natrimovan sletanje sa ES pri normalnim uslovima je pesma. Samo ga koriguješ po pravcu i on će sam fino i glatko da klizne po travi.