RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Trikopter

<< < (38/39) > >>

fenix:
Hvala Sale  (pijemo)

fenix:
Jos jedan video sa aparatom Olympus koji je sa ovim snimanjem zavrsio uspjesno svoju misiju.Dok ne stigne GoPro nema vise snimanja.U narednom periodu trikopter ce dobiti stabilni nosac za kameru,tezinu moram smanjiti,nocna navigacija ce biti ugradjena  ;namig Ovaj period letenja je pokazao sve prednosti a nedostaci ce se u narednom periodu otkloniti.

                                           

bimmer:
ihaaaaaaaaaaaaa sto se Fenix rasetao sa ovim trikopterom ihaaaa  :big smile bravo Vekooooooo  :)aplauz

fenix:
Hvala Dule  (pijemo) Tek ce da se rasheta  :mhm

fenix:
  Evo da osvjezimo malo ovaj topik.Posto je trikopter polozio test i sa obicnim kamericama je snimao dobre snimke cekao sam GoPro koja mi je napokon stigla da bih krenuo u akciju.E kako djavo neda mira odlucio sam da ovaj postojeci Draganfly  malo olaksam i oprobam ga u carbon verziji. ;namig Naravno sa ovim olaksanjem sam dobio na gramazi tako da sam mogao ugraditi stabilni nosac za GoPro.Posto je sper koji je do sada bio na trikopteru veoma tezak 600 gr.Obe nove sper ploce su teske  140 gr.Al ramove sam zamijenio sa okruglim karbon stapovima  tako da su 3 stapa imala tezinu od 150 gr. tako da je novi ram za tri tezak 290 gr.Poslije izrade rama svu elektroniku sam samo prebacio na novi ram  naravno dodao sam i led diode i tri je bio dosta olaksan a izgledao je  (:sok:) Ovaj kamera nosac sa dva servoa i dva ziroa koji vrse stabilizaciju su sasvim dovoljan za GoPro kameru.Naravno stabilizacija se vrsi preko druge stanice 40 MHz.Nosac za kameru odlicno radi sa mikro servom a za nagib sam stavio standard servo.
U medjuvremenu je stigla i GoPro kamera ali zbog poslovnih obaveza nisam mogao da testiram novi tri .Dva dana prije nego sto cu krenuti na odmor sa Duletom se dogovorim da izadjemo na livadce da malo letimo i probam tri sa sve diodama  i u night flight varijanti .E tada slijedi iznenadjenje.Onako siguran da ce biti sve o.k.kad sam dodao gas tri je poceo da proizvodi cudne vibracije  mmmm Znajuci da je letio odlicno sa predhodnom konstrukcijom bilo mi je sve ovo cudno.Nakon malo ispitivanja ustanovili smo da ovi carbon stapovi proizvode na vecim obrtajima velike vibracije.Tu vece smo Dule i ja prosli bez letenja tri je spakovan i bio spreman za novi remont.
Sutri dan sam vec trebao da idem na odmor tako da sam sve spakovao u karavance i na planini je tri dozivio novu prepravku.Naravno nije mi nista drugo preostalo nego da ponovo vratim Al ramove i rezultati su bili tu tj.vibracija nema.Posto sam ga sada dodatno otezao nisam vise mogao da stavim camera mount pa je GoPro postavljen na ram sa spuzvastom izolacijom.
Kamerica je postavljena i prvi rezultati su bili odlicni.Naravno uskoro i video i par slika a zakljucak je da je za tri najbolja najjednostavnija varijanta.
Ovaj camera mount ce biti instaliran na mocniju spravicu koja se vec sklapa o cemu je rijec vidi se na slikama a o tome u posebnom topiku  (pijemo)

 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version