Author Topic: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u  (Read 6302 times)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« on: September 21, 2010, 10:39:15 AM »
Pomoz Bog!

Moj prijatelj Javor Jotov iz Bugarske, ide za CH na AHS 2010
http://www.alpinehelismackdown.ch/
 i bio bi kod nas u Beogradu sa jos svoja tri prijatelja - pilota koji su voljni i da se upoznamo a i da prezentuju svoje heli letenje.

Zbog interesovnja s nase strane (Bata, Mirce, Laza (ako se ne varam ) & ljubi ga majka i ostalih) bilo bi dobro da lokacija letelista bude neka prihvatljiva za sve. Moj predlog je Mala Ivanca, ali... bitce vam to pogolemo daleko.
"13 maj" je idealan, ali ja tamo nemam uopste ingirencija . Da li neko od vas moze da to obezbedi, da to bude "legalno", da se najavimo vlasnicima, jednostavno da ne dodjemo u situaciju da se tamo ne moze leteti?

Aj pa javite se ovde ili da idemo na Jarak?
Takodje koristom priliku da sve ostale zainteresovane pozovem da dodju (na lokaciju koju budemo ovih dana dogovorili).

Poz.
Krema
« Last Edit: September 21, 2010, 11:01:49 AM by kremic »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #1 on: September 21, 2010, 02:10:08 PM »
Neće biti problema za "13.maj", ako bude tamo neko od nas - a biće. Ja i Ljubigamajka svakako dolazimo. Normalno, odgovorno ponašanje na aerodromu i koordinacija sa domaćinima se podrazumevaju, a to je naša obaveza. Na gostima je da dođu, da lete i da se prijatno osećaju.
« Last Edit: September 21, 2010, 02:13:09 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #2 on: September 21, 2010, 06:11:17 PM »
Neće biti problema za "13.maj", ako bude tamo neko od nas - a biće. Ja i Ljubigamajka svakako dolazimo. Normalno, odgovorno ponašanje na aerodromu i koordinacija sa domaćinima se podrazumevaju, a to je naša obaveza. Na gostima je da dođu, da lete i da se prijatno osećaju.
Hvala Lazo, onda 4. oktobar , jos cu javiti tacno vreme, ovde na forumu. Ako bude nekih promena sto se tice lokacije, please, obavesti me (nas) da bi adekvatno i na vreme isli na drugu (rezerva ce biti svakako L. Jarak).
Poz & tnx.

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #3 on: September 30, 2010, 10:57:15 AM »
Pomaze Bog,

Zahvaljujem se Kariklicu & Giletu na ulozenom trudu da obezbede "13 maj" za ponedeljak 4. oktobar za vreme od 10 do 16h.
Javor i njegova ekipa potvrdili su dolazak , nadam se da nece biti promena. Ostaje samo da vam jos jednom sve potvrdim, kao i definitivnu lokaciju okupljlanja (oli 13. oli L. Jarak).
Ko ima nedoumica oko svog ljubimca - helikoptera, ljudi su maximalno voljni da pomognu, da usteluju vrteske daju savete....

Ovom prilikom zelim im srecan put za CH i da se dobro provedu :) i ujedno jos jednom da sve pozovem da nam se pridruze ovde u Beogradu.

Pozdrav,
Krema

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #4 on: September 30, 2010, 10:59:47 PM »
         Bice Novosadjana sigurno, koliko sutra cu organizovati dogovor. Nama je "13-maj" naravno najblizi. Pozdrav, Bata.

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #5 on: September 30, 2010, 11:14:24 PM »
Odlicno!
U nedelju (3.10.) se oglasavam ovde na forumu sa detaljima, kada i gde.
Pozdrav,
Krema

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: 4. oktobar 2010. - Lisicji Jarak
« Reply #6 on: October 03, 2010, 08:23:28 PM »
Upravo sam se cuo sa Javorom koji je u trenutno negde u Italiji, potvrdjuje dolazak u Beograd za sutra u pre podnevnim casovima.

Ponedeljak, 4. oktobar 2010. g. od 11:00 - 12:00 pa dokle se vidi, lokacija Lisicji Jarak.

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #7 on: October 04, 2010, 08:48:51 PM »
Javor & ekipa iz Bugarske zu zaista odlicni momci, i jako mi je drago i hvala im sto su  posvetili vreme za nas i sto su svratili i proveli jedno zaista lepo posle podne.

Malo fotografija kako je to danas bilo na L. Jarku a posle smo nastavili druzenje u restoranu "Tara".




























































Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #8 on: October 04, 2010, 09:43:45 PM »
Dakle pre svega takodje bi ponovio da su momci iz Bugarske stvarno super likovi i jako su komunikativni a + sto smo se mi prilicno lepo i razumeli jer nam je Makedonski (Kumanovski) maternji jezik pa se kapiramo mnogo lako.
Elem vetar je bio jak i ja sam se bar smrzao ali sve sam zaboravio kad je pocelo da se leti i kada sam video te divne modele.
Ono sto mi je najvise ulepsalo dan je to da sam uzivo video helikopter kao moj u letu (TZ-V2 .90) i sto su ga ljudi nahvalili do bola i rekli su da se u letu uopste ne razlikuje ni od jednog drasticno skupljeg modela, a tu pricu potvrdjuju i time sto su jedan dali cuvenom i najboljem Tareq-u kako bi ga provozao i letenje se ne razlikuje uopste.
E sad kada sam samo pomenuo Tareq-a oni su poceli da se smeju i pricaju jedan preko drugoga kako je covek prosto bolestan i da leti kao niko drugi na planeti, kazu da je jako dobar drug i da bez problema zeli da poleti i tudje modele ali bez fotografisanja jer je naravno vezan ugovorom da leti samo jednu marku.
Decko koji leti model kao moj otkonio mi je sve sumnje da je model zbog svoje niske cene los i jako mi je drago a razmenicemo i iskustva po pitanju konverzije na benzin jer su oni to vec radili doduse sa drugim motorima.
Ljudi lete jako lepo i deluju opusteno stim da jos ne lete onako ludo bar sto sam ja video dok sam bio tamo ili jednostavno nisu hteli da rizikuju a i vreme je bilo lose ali bilo je tu svega i invertovanog lebdenja na par santimetara od zemlje kao i dosta autorotacije itd.... sve u svemu jako jako lepo.
Ja sam morao da odem ranije pa nisam video letenje nasih ljudi ali verujem da je i to izgledalo dobro.

Sada jedva cekam da nastavim rad na svom heliju i da polako prikupim svu opremu pa da se recimo tamo sledece godine zavrti i da se lepo leti.

Pozdrav Ivan

uskoro i ja ubacujem neku sliku
« Last Edit: October 04, 2010, 09:48:25 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #9 on: October 04, 2010, 09:45:32 PM »
















\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #10 on: October 04, 2010, 10:06:39 PM »
U sunce ti žarko zaboravi da kazem glavno
HELIKOPTERI SU ZAKON
 (yay) oo))
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #11 on: October 04, 2010, 10:21:22 PM »
Još par slika:



Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #12 on: October 04, 2010, 11:10:00 PM »
Aj kad smo ga vec pomenuli!!!



Znaci apsolutni car kraljeva masona!!!!

 (res)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #13 on: October 05, 2010, 12:11:03 AM »
iako me te igracke ne interesuju, bilo je zasita divno druzenje. momci su stvarno ok,
mada kazu da su i prema njima gde god bili bili takodje predusretljivi. na primer gore
pomenuti tareq im je cak poklonio jednu svoju kabinu (vidi sliku gore),
a takodje bez poblema daje i svoju stanicu da prekopiras (prepises ili sta god)
setovanja koja koristi. mene je navise impresioniralo (naravno ne letenje jer sam to ocekivao)
 vec onaj ducato. ljudi kakva masina. za cetvoro, a unutra sve. milina.

braca bugari su po izuzetno jakom vetru samo povadili sprave i krenuli da karaju (na bugarskom se tako kaze),
ali su dozvoljavali i sve da se pipne izvadi proba i sl.

jedna od njihovih konstatacija je: kupi helikopter blo koji, jer ces i prvi i drugi i treci razlupati ili prerasti.
setap u startu kupi najkvalitetniji (servoe, motor, ziroskop...) ako njih kupis da valjaju,
neces i to morati da menjas sa svakim helikopterom.

pozdrav svima jos jednom i hvala na lepom druzenju

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: 4. oktobar 2010. helikopteri u Bg-u
« Reply #14 on: October 05, 2010, 12:41:02 AM »
Kako se već na jednoj od slika vidi, iskoristio sam priliku da Coki i ostalima objasnim neke stvari. Takođe se lepo vidi da su netremice pratili izlaganje, jer ono što sam im rekao jeste da je bilo kratko, ali zato apsolutno besmisleno lol :_D

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!