Author Topic: P 51 Mustang  (Read 23980 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: P 51 Mustang
« Reply #30 on: December 13, 2010, 09:50:05 AM »
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: P 51 Mustang
« Reply #31 on: December 24, 2010, 02:38:35 PM »
 Ovo je kolor koji sam ja svojevremeno hteo da radim.



http://i1092.photobucket.com/albums/i403/uzvars/P-51D2.jpg
« Last Edit: December 24, 2010, 02:43:46 PM by Sava »
ex pseudonijum: licider

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: P 51 Mustang
« Reply #32 on: December 24, 2010, 02:40:43 PM »
« Last Edit: December 24, 2010, 02:46:04 PM by Sava »
ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: P 51 Mustang
« Reply #33 on: December 24, 2010, 10:44:44 PM »
to je po meni bila lepa kolor sema dok nisu svi poceli da je prave.
sada i Hangar 9 i jos dve tri firme prave ARF u tim bojama.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: P 51 Mustang
« Reply #34 on: January 07, 2011, 09:13:42 PM »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: P 51 Mustang
« Reply #35 on: April 09, 2011, 02:45:36 PM »
Pošto sam rešio da prodam Mustanga, davao ga u oglas, ali nema odgovora, evo nove "kombinacije"...

Na ovom Forumu (a i šire) svi znaju kakve sam modele pravio i pravim trenutno, u pogonima "Modelarskog Kombinata"...
Mislim da kupaca nije bilo iz razloga što ljudi jednostavno ili nemaju vremena ili nemaju dovoljno iskustva, da naprave ovakve modele. Potrebno je mnogo vremena, strpljenja, uslova za rad, na kraju krajeva i znanja, da bi se napravio i finiširao jedan ozbiljan skala avion.

Mustang je dobra platforma da se tako nešto napravi.
Sa rasponom od 2,2 metra, dovoljno je velik da se na njemu mogu odraditi svi detalji, uraditi trapovi na uvlačenje, napraviti kokpit sa pilotom, finiširati "kao da je došao sa misije"...
Uz ugradjenu kvalitetnu "opremu", ovakav "hand made" model ima da vas dugo služi i lepo leti.

Zato nudim da kupcu, ne samo prodam Mustanga, nego i da ga kompletno odradim i finiširam...
Time bi novi vlasnik imao ekskluzivan skala model, koji bi bio maksimalno odradjen, a ja bi imao zadovoljstvo izrade, "pala bi i neka lovica", da ne kažem spojio bih lepo sa korisnim...

Detalje o Mustangu i u kakvom je trenutno stanju možete pročitati u ovom topiku.

http://rcfly4um.org/index.php?topic=5077.0


Uz model Mustanga, nudim i sledeće usluge:

- finiširanje modela, ugradnja svih šarkica, komandnih površina, izrada kokpita, postavljanje kabine...
- mogućnost izrade zadnjeg dela usisnika vazduha, ispod krila, na servo čime bi se mogao otvarati i zatvarati...
- ugradnja svih servoa, baterija, kablova prekidača i svega što ide uz to...
- ugradnja lampica (poziciono - navigacionih)...
- ugradnja komletnne pogonske grupe: motora, rezervoara, oduška, creva za punjenje, elise, spinera...
- ugradnja ulačećih trapova u krila i repnog retrakta u trupu, sa kompletnom pneumatskom instalacijom...
- finiširanje modela, kako to već Kombinat radi, panel linije, detalji, mitraljezi, nitne, farbanje, vedering...
- kolor šema po želji

Po želji, može se ugraditi i prijemnik, namestiti svi otkloni servoa na kontrolnim površinama. U tom slučaju namešteno će biti i težište, jednom rečju, model će, po isporuci, biti spreman za letenje...

Cena za gore navedene radove sa uračunatim modelom je 700 evra.

Za taj iznos dobijate unikatnog Mustanga od 2,2 metra raspona, odradjenog do zadnjeg detalja...
Nudim mogućnost, da se gore navedeni iznos, plaća u ratama po dogovoru. Na taj način će kupcu biti lakše da isfinansira ceo projekat.

Kupac je dužan da obezbedi sav potreban materijal za izradu, kao i sve delove koji se ugradjuju...
Svi delovi koji se rade kod "kooperanata" (recimo, farbanje modela, strugarski poslovi ili ako treba, izrada auspuha kod Belog u Šapcu...) ne ulaze u cenu od 700 evra...

Svi potrebni delovi za izradu modela (viljuškice, navrtke, hornovi, servoi, kablovi, prekidači, motor i sva prateća oprema, trapovi, pneumatika, točkovi, pilot, da ne nabrajam sve...) kupuje i nabavlja kupac u dogovoru samnom...
Ovde mogu da, sem iskustva šta sve i gde treba kupiti, ponudim opciju nabavke robe iz USA, preko hobi šopova sa kojima saradjujem...
Delovi se obezbedjuju blagovremeno, jer izrada modela traži kontinuitet, tako da stvari koje se trebaju ugraditi, u odredjenoj fazi rada, moraju biti tu...
To ne znači da se sve mora kupiti odjednom, već kako napreduje izrada (što je opet lakše da se izfinansira)...

I na kraju, čisto da se zna pre početka radova, ovakav projekat "rutinski" košta oko 2000 evrića.


Pozdrav

Mirče

« Last Edit: April 09, 2011, 02:56:22 PM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: P 51 Mustang
« Reply #36 on: November 03, 2013, 11:13:03 PM »
Pa, da nastavimo temu o Mustangu...
U međuvremenu Mustang je preleteo kod Goluba, međutim on nije ništa radio na modelu... Pre nedelju dana kad smo zajedno leteli na Čeneju, počeli smo priču oko zamene da ja dam svoj CAP 580 za ovog poluodrađenog modela... Pošto modeli Mustang su mi se od početka svideli, za oglas CAP-a niko ozbiljan kupac mi se nije javio, i kako dosta vas već zna, volim da radim na modelima, ova trampa, trgovina je bila "neizbežna"  :hehe



Ne znam kad ću nastaviti sa radovima na njemu, ali možda vrlo uskoro...





Kako sam od Save Užvara saznao, model je putovao ovako poluzavršen od modelara do modelara, ja se iskreno nadam da ću ja biti taj ko će preseći to i uspeti da završim i na kraju poletim model. Kao i do sad, i o ovom modelu ću detaljno pisati.
Rastko mi je već poslao neke informacije, podatke, slike o pravom Mustangu.
Rastko, hvala ti lepo  (pijemo)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: P 51 Mustang
« Reply #37 on: November 04, 2013, 12:51:53 AM »
Nema na cemu, druze. Da ga lepo zavrsis i dugo letis.  (pijemo)
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.