Author Topic: Svetski mega car u lemljenju!!!  (Read 11569 times)


Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #1 on: March 13, 2011, 01:28:13 AM »
To se zove umetnost,  :_D to ne može svako  :sljus
Ima još umetničkih dela, samo malo dalje

Katastrofa!
#FFCC00

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #2 on: March 13, 2011, 02:24:18 AM »
Ovo je za lemanje, a ne za lemljenje :hehe

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #3 on: March 13, 2011, 06:51:49 AM »
"neki" su do skoro tako lemili  (fiu)     ali srećom postoji jutjub pa se vidi kako se to stvarno radi :)

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #4 on: March 13, 2011, 08:39:53 AM »
Mati moja, pa klinci koji prvu put uzmu lemilicu u ruke napravi to bar upola bolje.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #5 on: March 13, 2011, 09:27:37 AM »
Ja ga lemim, a ono se lije, kad obrišeš pastu, ni za k.... nije   :)aplauz
ex pseudonijum: licider

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #6 on: March 13, 2011, 06:39:43 PM »
Ne razumem sto stekaju toliko na kalaju, sve nesto cvrc po malo.
Mora da se zalije bolje zbog kontakta ;)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #7 on: March 13, 2011, 07:09:49 PM »
Na ove lemove možeš kapute vešati   :_D
ex pseudonijum: licider

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #8 on: March 30, 2011, 09:15:33 AM »
Kao da je lemio onom lemilicom sto izgleda ko sekirce...:D
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #9 on: March 30, 2011, 12:37:43 PM »
Ovo je za lemanje, a ne za lemljenje :hehe

 (pijemo)

Ma to je neki naš yugović, radi na normu, a žurilo mu se da izađe ranije sa posla... Samo tetki lek...

Ko što reče Lazo, tu samo lemanje po novčaniku pomaže!

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #10 on: March 30, 2011, 01:04:40 PM »
Ovo je za lemanje, a ne za lemljenje :hehe

 (pijemo)

Ma to je neki naš yugović, radi na normu, a žurilo mu se da izađe ranije sa posla... Samo tetki lek...

Ko što reče Lazo, tu samo lemanje po novčaniku pomaže!
Ma čovek probo sam da sklopi i izbegne "lemanje po novčaniku"...Posle poslao na servis !? A na "zapadu" ne da lemaju...
#FFCC00

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #11 on: March 30, 2011, 01:07:06 PM »
Ovo je za lemanje, a ne za lemljenje :hehe

 (pijemo)

Ma to je neki naš yugović, radi na normu, a žurilo mu se da izađe ranije sa posla... Samo tetki lek...

Ko što reče Lazo, tu samo lemanje po novčaniku pomaže!
Ma čovek probo sam da sklopi i izbegne "lemanje po novčaniku"...Posle poslao na servis !?

Izvinjavam se za svoju neupućenost!
Ali opet je to neki naš gen. Ma znam ja to, a kad se zaglibim okriviću drugog!

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #12 on: March 30, 2011, 01:14:44 PM »
....

Izvinjavam se za svoju neupućenost!
Ali opet je to neki naš gen. Ma znam ja to, a kad se zaglibim okriviću drugog!

 4e ...daaa, geni su čudo !  :sljus ima ih svudaaa...
#FFCC00

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #13 on: May 08, 2011, 03:48:03 PM »
Razmišljao sam da li uopšte da pišem o ovoj temi, ali kada se setim štete koju sam pretrpeo napisaću o čemu se radi i potkrepiti  fotosima. Elektroničer sam po struci i moje kolege će razumeti o čemu se radi.



Lepo napravljena kutija, profesionalno, unutra je....



isto tako lepa oprema za konverziju Futabe na 2,4 GHz
 
Sedi inženjer NASE hvalospeve je napisao o ovom uređaju na RC Univerze, tako da bi on sve svoje prebacio na ovaj modul, samo da ima fail safe, ali ni to nije problem jer FM ionako nije imao fail safe.

Sada slika od koje će se elektroničeri naježiti, napominjem da je modul samo otvoren i fotografisan



Radi se o renomiranom proizvođaču koga prodaju mnoge trgovinske kuće, još jedna slika



Kvalitet lemljenja je takav da ima više "suvih", nego pravih lemova. Uređaj malo radi, malo, neradi. Najčešće ne radi kada je model podalje od vas. Neki se sećeju da mi je pobegao model koga nikada niasam pronašao.
Nisam verovao da je u pitanju loš uređaj i ponovo novi prijemnik ugradim u Pipera, ali ovog puta dodatni fail safe na servo gasa. Posle drugog starta da ne beše fail safe ostao bih i bez drugog modela, uređaj je otkazao na nekih desetak metara, naravno rezrvoar je tek bio napunjen. Sada sam video da je vrag odneo šalu i zaintrigiran napravim leteće krilo koje nemože daleko da pobegne i ugradim u njega prijemnik i sa el. motorom daleko nemože, a ni velika šteta kada padne. Isproban je domet , radi dokle te oči nose, ne smeta mu ni kada sam ga u veljku šerpu zatvorio praveći Faradejev kavez. Izađemo na livadu poletimo i nakon pedesetak metara krilo poče vratolomije, a stanicu komotno možeš staviti u gepek auta jer je svaka veza prestala. Krilo odradi svoju namenu i sruši se odmah blizu nas.
Sada sam definitivno shvatio da uređaj nevalja i otvorio ga da vidim kako je urađen. Obratite pažnju na onu malu štampanu pločicu koju su naknadno ubacili i grebali po osnovnoj ploči.One dve žice od koje jedna na slici se vidi nije kvalitetno zalemljena. Neka "budževina" koja je trebalo da zameni pravi uređaj.
Napamet mi ne pada da sve ovo poravljam. Na moj upit nisu odgovorili ni prodavci, ni proizvođači, a ni onaj sedi inženjer koji je tako lepo pisao. Ovo pisanje više priliči nekom elektroničarskom forumu, a nas modelare dotiče samo što gubimo modele.
Razmislite kada budete kupovali sličnu opremu. "Jeftino meso, čorbu za plot", tako naš narod kaže,
Pozdrav, Sava
ex pseudonijum: licider

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Svetski mega car u lemljenju!!!
« Reply #14 on: May 08, 2011, 05:07:19 PM »
Ja sam posedovoao Coronu ,doduse za JR, modul i par prijemnika.Nikada nisam imao nijedan problem u radu.
Sluzili su me oko godinu dana bez ijednog nagovestaja da postoji problem , jedina stvar koja je bila cudna je da
pri bindovanju prijemnika predajnik je morao da bude udaljen preko jednog metra inace je bindovanje bezuspesno.

For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'