Author Topic: Park Master 3D multiplex  (Read 4264 times)

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Park Master 3D multiplex
« on: June 01, 2011, 11:36:39 PM »
Pozdrav forumasima posto dosad nije bilo topika o sklapanju Park Mastera od multiplexa ja cu sve uredno slikati i zabeleziti i vama pribliziti sklapanje ovog modela .Avion je kupljen prosle godine ,a delovi za njega  su stigli iz hobi kinga pre mesec dana .Nista se nije pocinjalo dok sve nije bilo na jednoj kamari ,strpljenje je vrlina koju sam naucio na tezi nacin lomeci trenera od 1,6m od balse na prvom letu pre dve godine bas zbog zurbe i jedva cekajuci da poletis nesto sto cak nije bilo ni u tehnickom smislu jos gotovo elem da neduzimo,posle njega se kupio easy star malo se lomilo krpilo ali se proletelo .Malo kasnjenje sa ovim projektom je bas zbog easy stara na kome sam danas  zavrsio ugradnju elerona ,ali posto taj topic vec postoji njega necu predstavljati.Aktivno sam na forumu vec dve godine i mislim da sam dosta naucio od iskusnih clanova foruma citajuci njihove postove o sklapanju arf modela i samogradnji modela od nule .Tako da cu vam predstaviti sklapanje Park Mastera  pozdrav Marko

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #1 on: June 02, 2011, 10:43:24 PM »
Prvi pogled na kutiju me je odusevio sa delovima koji su perfektno bili spakovani ,svaki deo ima svoje mesto u kutiji tako da lom nije moguc.Za sklapanje modela cu koristiti proveren lepak i aktivator .Lepak preporucuje multiplex tako da verujem da nece biti problema ,jer nezelim nista da eksperimentisem .Svaki deo perfektno dolazi na svoje mesto i sve se ekstra uklapa .Generalno sa multiplexovim modelima samo treba pratiti upustvo koje ide uz njih i nece biti problema ,ja kod easy stara sam radio neke prerade na svoju ruku i onda sam basimao problema  da poletim sa njim.Tako da sad idem po preporucenom sablonu i neverujem da ce biti problema .
« Last Edit: June 02, 2011, 10:45:14 PM by tihi »

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #2 on: June 02, 2011, 10:57:14 PM »
Set up za ovaj model je uzet sa bungymanie ,ni previse slab ni previse jak zlatna sredina .Isto je i sto se tice baterija neki preporucuju bat od 1000 ma/h da bi avion bio laksi ,drugi preporucuju 1350ma/h da bi imao duze vreme leta ,ali ja sam se odlucio za Rhino 3S 1250ma/h 20 c zlatna sredina i dve bat za pocetak su porucene sa ovim baterijama teziste je tamo gde preporucuje multiplex .I ostali delovi su stigli motor Turigny 2213 924 kv sa oko 160 w snage , cetiri servoa HXT 900 [tezina 9 grama] dva za elerone i po jedan za ruder i elevator ,ESC je turigny 25 A plush kupujem samo ovu vrstu esc iz razloga sto za njih imam karticu za programiranje bez koje je programiranje ESC a nocna mora .Propeler je 11x5.5 E apc takodje neka zlatna sredina , a i preporucuje se za ovaj motor .

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #3 on: June 02, 2011, 11:04:30 PM »
Sto se tice prijemnika to ce sigurno biti mali narandzasti sestokanalni prijemnik ili ti kopija spektrumova koja se kod mene ekstra pokazala i nemam nameru da ga menjam, nega ce naravno podrzati spektrumova stanica DX 7 koja me perfektno sluzi vec 2 god.I imam samo reci hvale za nju .Posto je sklapanje vec pocelo od sutra idu slike pozdrav Marko

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #4 on: June 02, 2011, 11:07:20 PM »
 :)aplauz :)aplauz

Neka ti je sa srecom.

Samo napred druze moj.  (thumb)

Multiplex je za mene kralj sto se sklapanja tice.

I ja planiram u skorije vreme opet nesto od Multiplexa, samo da se odlucim sta ce ovog puta biti.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #5 on: June 03, 2011, 10:45:29 PM »
Prvo sam zalepio krila to sam uradio sa aktivatorom jer me mrzelo da cekam da se osuse a samim tim i veca je sansa da se pomere i lose zalepe .Kad se koristi aktivator bitno je da to sto spajate spojite sto preciznije jer nema popravnog ,ja sam to uradio sa 2 cackalice koje sam zabo u jednu polovinu krila skoro do kraja ,a onda sam drugu polovinu  krila upasovao i precizno  spojio sa krilom u koje su zabodene cackalice  cackalice su napravile rupe i prakticno su sluzile kao bajoneti .Onda sam naneo na jednu stranu lepak ,na drugu aktivator i krilo je bilo zalepljeno u roku od 30 sekundi.Cim sam zavrsio sa krilom zalepio sam platicne cevcice na elevator ,krilo i trup njihova svrha je da iste ucvrste .Takodje su zalepljeni i hornovi .

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #6 on: June 03, 2011, 10:50:30 PM »
Sledece sto je na redu je lepljenje sarkica , nosaca motora i rudera na trup ,ali doslo je do problema u pakovanju delova, donji nosac motora je neko zaboravio da zapakuje u kutiju da problem bude veci taj nosac motora ima na sebi male imbus srafove kojima se steluje ugao motora ,sad moram to da resim jel taj deo se neprodaje zasebno  :sljus.Sa resenjem i slikama u sledecem postu pozdrav Marko
« Last Edit: June 03, 2011, 11:02:07 PM by tihi »

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #7 on: June 12, 2011, 02:21:05 PM »
Posto su zaboravili donji deo za nosac motora da ubace u kutiju morao sam od balse da napravim novi kako bih mogao motor da montiram .Koristio sam balsu od 3 i od 2mm posto je toliko falilo da bi nosac imao pravilan polozaj, kad se fiksira.Prvo parce sam od 3mm zalepio sa cianokrilatom  i sa aktivatorom za avion,a parce od 2mm za parce od 3mm sam zalepio sa epoksijem tako da sam dobio parce od 5 mm koje je savrseno zavrsilo posao nosaca koji nisam imao..Tkodje ugao nosaca motora je nastelovan prema upustvu sa bungymanie gde je lepo objasnjeno koliko treba koji inbus da se zavrne da bi dobili pravi ugao.inbusi su mali srafcici sa strana sa kojima se vrsi stelovanje .
« Last Edit: June 12, 2011, 02:22:54 PM by tihi »

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Park Master 3D multiplex
« Reply #8 on: June 12, 2011, 02:31:41 PM »
Takodje su sarkice ulepljene ruder,elevator i eleroni su ulepljeni i krilo je namontirano .Servoi su ubaceni i ulepljeni .Malo se radilo i na dekoraciju tako da su iskoriscene nalepnice koje su bile u kompletu sa modelom ,a kabina je obojena sa crnim markerom .Ostalo je jos povezivanje elektronike ,al to ce da saceka posto sam tek narucio lemilicu jer sad trenutno imam neki krs koji nije bas pouzdan i nelemi dobro .