Author Topic: Heli-vikend u Madjarskoj  (Read 3907 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Heli-vikend u Madjarskoj
« on: June 06, 2011, 10:08:52 PM »
              Mozda ima i dva meseca kako smo Coka i ja fiksirali 4-ti jun kao dan odlaska na "helikopteraski" susret u Madjarskoj. Nismo mogli da odolimo, prevezli sigurno 250 km. vise ali smo obisli sve budimpestanske hobi-shopove. Sitan pazar a onda nazad do Kecskemét-a, pa oda neki lokalni putevi, 30-tak kilometara (bez GPS-a nema sanse) i jedan od salasa kao nase odrediste.



              Ja nisam bas imao pretstavu na sta to mi dolazimo ali prvi utisci su bili sjajni.



              Bazen smo testirali nestko kasnije, znatizelja nas je vukla da odemo na livadu iza salasa i vidimo sta se tamo dogadja.



              Vrh srpskog modelarstva iz prikrajka posmatra ge se trenutno nalazi helikoptersko letenje. Atraktivnost ovog skupa je uvecalo prisustvo Jozefa Mojzesa. Odmah pada u oci da svi lete elektro, svi su flybarless.



              Naravno, morao sam da zavirim u Jozefof Trex 700E. Neobicno druzeljubiv covek, a onda letenje. Ostali smo bez daha.
   


              Zoli, Viktor, Adam, Zuba, Coka i ja smo netremice gledali tu eksploziju 3D figura, od par santimetara do par metara od zemlje. Vreme stane, pet minuta kao vecnost.
 
                 

              Nasa ekipa je bila spremna i cekala svoj trenutak. Ja pak nisam mogao da odvojim pogled od Kasama mehanike.



              Ne mogu navesti imena pilota jer ne znam ni jedno ali verujem da je ovo prva Madjarska postava. Lezernost i opustenost sa jedne i "ludo" 3D letenje sa druge strane nas ostavljaju bez daha.

 

              Helikopteri sa vrhunskim setup-om i opremom koja ih prati nam stalno zaokuplja paznju. Velike su to masine i veoma snazne.


 
              Ovde nema nikakvih otkaza, sve je snazno uvezano i pricvrsceno zbog ogromnih ubrzanja ali svi slecu meko i uz osmeh vracaju svoje helikoptere u "box".
             
              Leteli su naravno i nasi pretstavnici ali sam ja bio zauzet kamerom pa tih fotografija nema. Rame uz rame sa madjarima je leteo Viktor i na mene ostavio veoma snazan utisak. Savrseno podesen helikopter i jos bolje 3D letenje. Naravno da su bili odlicni Zoli i Coka pa su i oni bili nagradjeni aplauzom.
              Aplauz je bila i jedina nagrada jer ovo cemu smo mi prisustvovali nije bilo takmicenje, bio je to jedan skromni skup vrhunskih majstora helikopterskog letenja.
                                   
                                                   Pozdrav od srpske ekipe heli-pilota koja jos uvek sredjuje utiske.
             
             







Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #1 on: June 12, 2011, 02:17:03 PM »
 Jedno prelepo druzenje sa helikopterasima, u predivnom krajoliku, na predivnom salasu.
  Sada, nedelju dana kasnije, naravno, ostala je upecatljiva uspomena.
 Nadam se da ce u nedeljama koje dolaze, ovo biti veliki korak napred u nasem pristupu i letenju helikopterima.
 

 

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #2 on: June 12, 2011, 09:59:59 PM »
Coka i Bate, Sad ja imam helikopter,
We must meet up later in the year, I need lessons.
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #3 on: June 13, 2011, 12:38:31 AM »
Anytime, anywhere

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #4 on: June 13, 2011, 01:45:48 PM »
,,Ja nisam bas imao pretstavu na sta to mi dolazimo"

Ja sam bio sprecen da odem,  ali vredi videti... mada odes i posle places.

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #5 on: June 13, 2011, 04:46:08 PM »
Coka, gde ti obicno letis?

signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #6 on: June 14, 2011, 09:13:16 AM »
Svaki ovkav susret pleni samo reci hvale ,onima koji su imall priliku da prisustvuju ostaju divne uspomene i utisci i noviteti ,a nama koji nismo ove slike i zelje da se ovkvo okupljanje ponovi kod nas.Sto pre.

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #7 on: June 15, 2011, 12:10:18 AM »
Kod nas se planira jedan ovakav skup 2028 god.

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Heli-vikend u Madjarskoj
« Reply #8 on: June 15, 2011, 09:55:50 AM »
Kod nas je slican susret bio planiran za ovu godinu, posto su se ti ljudi srdacno ponudili da dodju kod nas na letenje i druzenje, ali posle nekih nepoplarnih dogadjaja je zakljuceno da to bas i nije previse pametno. Tako da se odlaze za 2082 godinu.