Author Topic: Pink Stick 10e  (Read 49560 times)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Pink Stick 10e
« Reply #75 on: December 12, 2012, 08:50:26 AM »
Sta se desilo sa Stickom, kako si ga prepolovio?

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Pink Stick 10e
« Reply #76 on: December 12, 2012, 09:14:27 AM »
Ma ne pitaj kako!!!  (:sok:) Poleteo je ali se srusio na stranu.
Inace nisam mogao da verujem kako i koliko je ofarbano krilo ostetilo (iseklo) trup 6e



zaokruzio sam na slici!!!!

Sto dalje implicira da je farbanje po preporuci @tibeteagle vrlo zahvalno  (res) (res) (res)

Danas se lepi  (work) pa cekamo da prestane sneg!!!

Inace @kole_niš je predlozio da sledeci let bude zabelezen iz vazduha od strane njegovog quad-a!!!  :rock
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #77 on: December 12, 2012, 01:10:18 PM »
MM ne brini ništa za ogrebotine. Model bez ožiljaka ne leti dobro. Slobodno ga lupaj i lepi. Ovaj model je rođen da leti u svačijim rukama.
 ;namig

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Pink Stick 10e
« Reply #78 on: December 12, 2012, 03:33:13 PM »
sto su ti eleroni u tom polozaju?Jesi li ugasio stanicu cim je pao pa zato?Ja sam bio prijatno iznenadjen prvim letom leteo je pravo, bez da je vukao u bilo koju stranu!Drugi let sam probao po vetricu i bilo je sacuvaj boze jedva sam ga spasio (bez ogrebotine) i tad po vetru i vise nikad!!!

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Pink Stick 10e
« Reply #79 on: December 12, 2012, 04:17:43 PM »
sto su ti eleroni u tom polozaju?Jesi li ugasio stanicu cim je pao pa zato?Ja sam bio prijatno iznenadjen prvim letom leteo je pravo, bez da je vukao u bilo koju stranu!Drugi let sam probao po vetricu i bilo je sacuvaj boze jedva sam ga spasio (bez ogrebotine) i tad po vetru i vise nikad!!!

Da ugasio sam stanicu.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Pink Stick 10e
« Reply #80 on: February 01, 2013, 09:08:13 PM »
Pronasao sam zasto mi je model leteo u stranu motor je imao malo veci ugao od 1.5-2 setepena.
Skinuo sam motor pa me interesuje koji stafovi su najbolji da se pricvrsti drzac motora za sper?

P.S. Spremam se za sutrasnji  (<--) (<--) (<--) !!!!!!
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #81 on: February 01, 2013, 09:26:51 PM »
Quote
Skinuo sam motor pa me interesuje koji stafovi su najbolji da se pricvrsti drzac motora za sper?
Najobičnii samourezujući šaraf za drvo 3x15mm Na slikama dole se vidi na koju stranu treba da se stavi po jedna podloška M4, da bi se dobio željeni ugao motora. Dakle ispod gornjeg i donjeg kraka na levoj strani. Tako će motor da gleda malo u desno.







Ako imaš neki bolji foto aparat pored mobilnog, naslikaj detalje i stavi ovde. Da si to pre uradio, videli bi smo gde je greška.  mmmm
Samo hrabro baci sa 2/3 gasa i odmah u vis na 50-80m. Nemoj leteti daleko od sebe i previsoko. Ne leti više od 3 minute prvi put. Ako imaš blizu uvežbavog kopilota aviona, bi će sve u redu.  :jaki:

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Pink Stick 10e
« Reply #82 on: February 02, 2013, 10:05:32 PM »
Hvala na sugestijama koje su mi pomogle danas na livadi.
3. let je bio uspesan (za razliku od prva dva) leteo sam neki minut odprilike samo mi je sletanje problem ali se nadam da cu uvezbati.
Interesuje me da li je moguce da stavim neke skijice ili neke tockice da spasim propeler?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #83 on: February 02, 2013, 10:26:51 PM »
Gorane čestitiam na prvom letu Pink Stick-a  :)aplauz
Neka Pink Stick ostane ovako jednostavan da sleće na stomak. Elisa ne bi trebala da strada ako ugasiš motor na oko 1m od zemlje pri sletanju. Preprogramiraj ESC na Break On funkciju. To će u mometu da zaustavi elisu kada skineš gas. Sleći uvek na travu. Ako se ipak slomi, stavi drugu i gotovo.  (fiu)
Leti, lupaj, lepi i uživaj. (thumb)

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: Pink Stick 10e
« Reply #84 on: February 15, 2013, 04:13:22 PM »
Sve je ovo lepo i model nije loš ali mislim da treba da se dodaju točkići jer je ovako šansa da se elisa polomi recimo 70% a to je malo bzv.
Evo predlažem ti da osmisliš neki lak sistem da se dodaju tri točkića i gotova stvar. Moj predlog je da se napravi na trupu odozdo sa čeličnom žicom oblik ćirilično П i da se namontiraju dva točka i jedan ispod nosa i leti sleti gde god hoćeš a čisto sumnjam da će uticati na nekakvu aerodinamiku.
...
Gledao sam ga kako leti nije loše ali treba točkići

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #85 on: February 15, 2013, 08:23:33 PM »
Hvala mkrle na komentaru i predlogu.  :) Evo zašto na ovom modelu nema trapa i točkova. Pravili bi dodatni aerodimanmički otpor i to bi malo smanjilo manevarske sposobnosti i krajnju brzinu.  U lovu na trake, RC kombatu, model treba da je što slobodniji, lakši i živahniji. Većina modela u RC kombatu nema točkove. Rizik od loma elise postoji, ali u praksi se pokazalo da je mnogo manji od onoga koje si procenio.

Evo bezbedne tehnike za sletanje. Svakako ne treba zabadati nos modela u tlo sa velikom brzinom i treba da se sleće na travu. Treba da se pri samom dodiru sa travom, model maksimalno podiže umereno da potpuno izgubi brzinu i na kraju samo sedne na tlo sa pola metra ili manje. Par sekundi pre dodira sa travom treba potpuno skinuti gas. ESC treba programirati na Break ON, da bi u momentu stala elisa. Treba svakako uezti više elisa za rezervu, koje koštaju oko 1.- $ Znači nije neki trošak. Pored toga rešenje je da se stavi preklopljiva elisa.

Ako se ovaj model želi koristiti za turističko Fun letenje, može da se doda točak.  Imam konja i za takvu trku. Retro Flyer koji je pravljen malo u rerto stilu a na istom konstruktivnom principu kao Pink Stick. I sa ovim sam već leteo kombat, ali sam osetio izvesnu samovolju od trapova, naravno. Za ovaj model je obavezna ošišana trava, dok bez trapova je dobra i velika trava, radi mekšeg spuštanja. Evo ga.



Evo detalja ovde:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,9821.0.html

 ;namig

« Last Edit: February 15, 2013, 09:00:34 PM by tibeteagle »

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Pink Stick 10e
« Reply #86 on: March 19, 2013, 01:59:46 AM »
U nedelju je vreme posluzilo a i bio sam uporan jednom lepo sletim "pinka". Posle 2-3 min leta resio sam da ga sletim i ola uspeo sam.  (yay) (yay) (yay)
Sletanje je bilo bez ikakvih posledica osim sto je malo pojeo trave.  (fiu) (fiu)
Sleteo sam jos par puta uspesno naravno. Nakon toga sam ga ganjao sa 2 baterije dokle je hteo da ide.  :jaki: :jaki: (<--)
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #87 on: March 19, 2013, 10:23:39 AM »
Odlično mad_mangod.  :)aplauz Ne postoji loš model samo loš pilot ili konstruktor. Napravi barem nekoliko slika da vidimo gde letiš, letite. Dotle ti ne verujemo na reč.  :big smile

Našao sam jedan stari video gde upravo testiram mogućnosti Pink Stick-a. Mesto je pored jezera Palić.




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pink Stick 10e
« Reply #88 on: April 07, 2013, 09:40:30 PM »
Sa jučerašnjeg  (<--)


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Stick 10e
« Reply #89 on: April 07, 2013, 11:16:32 PM »
Au, već ste počeli vežbanje.  :)aplauz Onaj žuti model na kojeg se izlila crvena farba slučajno ili namerno, izgleda baš hororski.  (:sok:) Flying Zombie ili Bloody Mary  lol Pićuka se sprema za krvavu borbu, kako vidim dobro raspoložen  :jaki:
 ;namig
« Last Edit: April 07, 2013, 11:18:07 PM by tibeteagle »