Author Topic: Sigurnost pre svega  (Read 9993 times)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Sigurnost pre svega
« on: January 31, 2012, 12:45:36 PM »
Jeftino i efikasno rešenje za sprečavanje požara od LiPo:
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #1 on: January 31, 2012, 04:48:27 PM »
A oce posle nekog vremena da niknu i male LiPo baterijice? Cime zalivati, ili mozda tiha i lagana muzika da bolje rezultate?

 (yay)
Veljko

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #2 on: January 31, 2012, 07:21:20 PM »
Dobra ideja, mada sad mogu i varijacije na temu: sač, zemljani lonac, posuda za đuveč... no izgleda da je najbolje da se puni u roštilju pa ako krene po zlu da može da se nešto bocne i na čačkalicu uz čašicu razgovora. (pijemo)
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #3 on: January 31, 2012, 10:24:38 PM »
A pozeljno je ,da saksija bude od plastike  :sljus  :_D  :pop:
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #4 on: February 01, 2012, 11:41:36 AM »
Moglo bi se ponuditi u restoranima:

SPECIJALITET KUĆE - LITIJUM ISPOD SAČA, pola porcije 900mAh, porodična porcija 1800mAh  (pijemo)

Inače, dobro rješenje, bolje od kutija od tankog lima u svakom slučaju!!!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #5 on: January 25, 2013, 09:43:37 PM »
Evo sta sam ja smislio za punjenje baterija bez nadzora.
Nabavio sam stari orman za struju ili nesto slicno nemam pojma sta je



Ubacio u njega napajanje od servera koje izbacuje 32A na 12V



Ubacio dva Accucell-a, jedan stacionaran i jedan mobilan ako treba za livadu. I sve to na dve nabudzene police



Prikljucaka raznih...





Naravno nista bez cuvara



A u ovaj metalni orman iznad cu da stavim sve baterije koje imam ali moram da je preuredim i napravim pregrade.



Sve je to na kraju pod kljucem pa i ako se nesto dogodi sve ostaje u ormanu u svakom slucaju jeftinije nego ne daj Boze deo kuce.

Pozdrav svima i STAY SAFE...

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #6 on: January 26, 2013, 10:34:00 AM »
E ovo ti je mnogo dobra stvar. Bacio si me u razmisljanje.
Mozda kad bi na toj metalnoj kutiji izbusio par rupica, jel u slucaju da dodje do onog najgoreg
ako ima gde da izlazi dim nece doci do eksplozije ili.... vazduh pomaze vatri....pa sad i ja ne znam sta je bolje.
Ajde neka se jos neko ukljuci u temu jel bolje da ima jos koji otvor (mamnji) ili je
bolje da je skroz zatvoreno?


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #7 on: January 26, 2013, 11:30:26 AM »
Ajde probacu da slikam, orman je vec izbusen ali se ne vidi, odmah iznad vrata je izbusen lim celom duzinom samo ga gornji deo ormana pokriva i prelazi preko njega kao kacket a odozdo je ventilator koji ubacuje vazduh u orman pa cak i da on stoji pored njega moze da prodje vazduh.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #8 on: January 26, 2013, 01:24:52 PM »

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #9 on: January 26, 2013, 05:03:00 PM »
Mnogo fino resenje samo sto sam ja razmisljao o manjem ormaricu za telekomunikacije ili kablovsku,koji se montiraju po zgradama i u tom slucaju bi punjac bio spolja jer mislim da iako se nesto desi onda ce to biti na bateriji zasto punjac da izgori ni kriv ni duzan.Ili moze da se koristi jedan ormaris podeljen na dva dela gde je punjac u jednom a baterija u drugom delu.Kod nas ima firma koja po naridzbini i zeljenim merana prave ormane. Trenutno koristim one zastitne vrecice za punjenje ali opet mi savest nije cista iako sam blizu punjaca dok se baterija puni.



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #10 on: January 26, 2013, 07:37:38 PM »
Dobar je ovaj metalni ormar. Zadovoljava sve ISO standarde sigurnosti vezano za okolinu. Sve je na jednom mestu i zaključano od maloletne i znatiželjne dece. Ali kada se LiPO pri punjenju možda zapali, gore će sve sa njim u kompletu unutra.  :big smile Zato bi bilo doro dodati šlag na tortu i da se ugradi i dimni senzor, koji će pri pojavi dima u ormaru isključiti glavnu strujnu sklopku i pokrenuti tuš slavinu. Od sigurnosti nikada dosta, ali ne treba ni preterati.
Kako najveća opasnost preti samo od paljenja LiPo pri nekom kratkom spoju, dovoljno je samo njega zaštiti. Ne verujem u magične najlonske vreće, pa recimo ovako nešto je dovoljno.



 ;namig

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #11 on: January 26, 2013, 10:04:36 PM »
Sad sam bio u Merkuru i ima metalnih sanducica za 2.500din. :)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #12 on: January 26, 2013, 10:38:11 PM »
Mozda staro sanduce za postu ?

@ivanmagd
Bravo majstore, napravio si sef za punjenje LiPo - svaka cast ! Odlicna ti je ideja, o kojoj cu i ja da razmislim.

Kako si krenuo, mogao bi jos da dodas i one laserske zrake (iz filmova) da zasvira alarm ako neki mis pridje kutiji :)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #13 on: January 26, 2013, 10:40:55 PM »
Ne bih preporucio postansko sanduce jer se ono pravi od veoma tankog lima.Posetite neku radnju sa elektro materijalom jer oni imaju male i jako zgodne ormancice.

Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Sigurnost pre svega
« Reply #14 on: January 27, 2013, 01:44:00 AM »
@ ivanmagd - ako dodje do nezeljene vatre u punjackoj sekciji temeperatura ce biti prilicno velika a ti cuvas resto baterija iznad svega toga  mmmm


@ tibeteagle - pa nije li voda ne preporucljiva za gasenje lipo-a. Koliko ja pamtim lipo se gasi specijalnim prahom ili prekrivanjem peskom.  :big smile
Aeroplan Jocika, vidi!