Author Topic: Jet Meeting Villesse 2012  (Read 24982 times)

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Jet Meeting Villesse 2012
« on: May 05, 2012, 11:01:57 PM »
Samo da vam zagolicamo mastu.

Vise informacija i fotografija kada se vratimo.





Pozdrav,
Magic, Mile, Aleksa i Nikola

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #1 on: May 06, 2012, 10:49:35 PM »
Bili, videli i odusevili se.  Ovo su tri modela koja su ostavila ubedljivo najbolji utisak, sto po izgledu sto po letenju.







Bice jos slika i snimaka u narednim danima.

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #2 on: May 07, 2012, 10:37:54 AM »
Bilo je super za početak jedna slika, formacija 4 modela od 70.000 evra


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #3 on: May 07, 2012, 11:50:32 AM »
Malo drustvance je razmatralo mogucnost odlaska na ovaj jet meeting i da budem iskren prakticno do zadnjeg trenutka nismo znali da li cemo otici ili ne jer je vremenska prognoza bila katastrofa. No kako sreca prati hrabre isplatila se nasa odluka da odemo i danas budemo bogatiji za jos jedno iskustvo. Bio je to intenzivan put, krenuli smo u subotu rano ujutro, vratili se u nedelju uvece i prevalili 1.600km.

Videli smo sta se leti i kako izgledaju neki stvarno vrhunski veliki jetovi od Mibo modela, Tomahawka i Skygate-a.

Na mene je najveci utisak ostavio let Hawk-a od Skygate-a ali je i "mala" Futura od Tomahawka ostavila jako dobar utisak. Nazalost veliki Hawk od Tomahawka nismo videli u letu ali smo zato culi da je model toliko dobar u letu da mu je prakticno zabranjeno da se takmici sa ostalima!

Puno smo slikali i snimali, malo strpljenja da se slegnu utisci, svakako cemo sve podeliti i ovde sa vama na forumu.

poz
« Last Edit: May 07, 2012, 12:01:06 PM by magic »
Veljko

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #4 on: May 07, 2012, 01:39:00 PM »
Još jedan od prelepih modela



U razgovoru sa vlasnikom ovog modela saznali smo da je to dorađena verzija modela Flash, s tim što je on uzeo uzeo taj model kao osnovu, doradio što je smatrao potrebnim i izlio trup i krila iz početka. Sam finiš modela i kolor šema su savrseni. Model je neverovatno brz i prodoran i čovek ga je leteo do krajnjih granica sa savršenim brišućim letom na 1-1,5m visine.

Tu dolazimo do pogona:





Turbina je  HOME MADE, sa otprilike 12kg potiska. Zanimljivo je koliko ljudi leti svoje homemade turbine u svojim modelima koje kao što smo mogli da vidimo rade savršeno. Neki ih i prodaju dok pojedini, kao i malopre pomenuti, ih prave iz čistog hobija.





Verovatno zbog svega gore navedenog se nije ni malo uzrujao kad se dogodilo sledeće:









Na kraju sve lepo i uredno spakovano kao da se ništa nije ni desilo.




Idemo dalje.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #5 on: May 07, 2012, 01:52:47 PM »
Чекамо   (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #6 on: May 07, 2012, 03:04:07 PM »
uh, sigurno je bilo za pamćenje. nego, kako fantastičan finiš ima ovaj avion što je zakačio drvo!!!  (:sok:)

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #7 on: May 08, 2012, 04:48:20 PM »
Evo ga isti taj model:


Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #8 on: May 08, 2012, 08:49:59 PM »
А-10  Thunderbolt II   "WARTHOG" је prvi US Air Force  avion dizajniran za blisku vazdušnu podršku kopnenim snagama. Dvomotorni malzni avion koji se može koristiti protiv svih kopnenih ciljeva, uključujući tenkove i druga teško oklopljena vozila. A-10 je dizajniran oko GAU-8  rotacionog topa koji čini osnovnu naoružanja aviona i do sada je najteži rotacioni top postavljen na avionu. Ne očekuje se da A-10 bude zamenjen do 2028. ili kasnije.

Mibojets A-10 "WARTHOG" je sada dostupan kao 4. generacija koja je napravljena 2007/2008 godine. Urađena su poboljšanja kako u strukturi modela tako i u detaljima, kao i inžinjerska poboljšanja uz pomoć veštog austrijskog modelara Michael Wurm-a. Uz pomoć novih tehnika izgradnje i kompletno redizajniranog trupa sa nosačima turbina postignut je cilj da model može biti do 20 kg težine, čime se kvalifikuje za ulazak u Jet World Masters. Prototip je poleteo u aprilu 2008. godine opremljen sa 2 JET CAT P 70 turbine i 21 kg težine. Nakon novih izmena model je sa Booster G 90 turbinama imao 19,4 kg (sa svim, osim bez nosača za naoružanje i velikog seta naoružanja koji ovaj model obično nosi). Mibo A-10 WARTHOG  4. generacije je na TOP GUN-u 2008. godine sa timom Mike Selby i  Ray Johns-om osvojio 7 pehara, među kojima za najbolje statički ocenjem model, najbolji džet i najbolji kopit.


Mibojets A-10 basic specifications:
Scale: 1: 5,8
Wingspan: 3,00 m (118 inches)
Fuselage length 2,75 m (108 inches)
Wing area 133,9 dm2 (2100 square inches)
Kit weight 19.8 kg and up depending on engine, equipment and construction
Turbines: 2 x 70N - 120N
RC functions: Rudder, elevator, ailerons, throttle, flaps, landing gear, brakes, extra





Na JET MEETING VILLESSE 2012 bila su tri MIBO modela A-10, leteli su ih iskusni modelari iz Tirola.



































































Pored monogo delja na modelima moram spomenuti da su modeli naoružani sa Maxotronic topom EMG 30 koji je nameštem na rotacioni top modela i u toku leta pilot može u 2-3 naleta da ispali jedno punjenje.

 




















Pošto nismo snimili kako to izgleda u vazduhu, pogledajte ovaj video snimak





Modeli su bili takođe opremljeni sa IC mamcima koji su ispaljivani u dva naleta, tako da je sve izgledalo vrhunski.









« Last Edit: May 08, 2012, 08:53:51 PM by Alexa »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #9 on: May 08, 2012, 09:59:32 PM »
Vidim da ste i vi putovali i predivno se proveli... Koje iskustvo,a...

Imao sam da priliku da gledam Tomahawk-ovog Hawk-a (1:3,5 skale) kako leti, dakle, neverovatno sporo slece mislim da mozes trcati pored njega, brzina je tako mala...
Za poletanje mu treba veoma malo rulanja, a u vazduhu je izuzetno stabilan. Pricao sam sa vlasnikom od jednog i rekao mi je je tezina oko 20 kg i da koristi Jet Cat 180...

Sto se tice A 10, razgovarao sam sa Bogom iz Miba, bio je i on na Top Gun-u, do kraja godine izlazi veci A 10 1:3,5 skale (cini mi s... Taj model se vec dugo najavljuje, ali Boga kaze, kad su troskovi izrade kalupa premasili 40.000 evra, "povukao je rucnu" i malo prikocio celu pricu.
Inace, ovaj A 10 polako postaje ne interesantan, u USA u zadnjih godinu dana nije prodat ni jedan!!!
Sky Master pravi A 10 slicnih dimenzija, video sam ga, i iskreno ne moze da stane pored Mibovog, ali cena je dosta pristupacnija...
Boga mi je pricao da su A 10 leteli sa dve Jet Cat turbine P 80, pa cak i sa dve P 60, ali ako se desi flame out, onda si u velikom problemu...
Obicno se koriste dve P 120 ili sad posto se 120 ne pravi vise, P 140. Leteli su ga i sa jednom turbinom !!! P 160, koja je bila postavnjena pod uglom u odnosu na poziciju koja je normalna kad se koriste dva motora.
Sve u svemu, modelari kazu da je Mibov A 10 jedan od najboljih aviona te klase...

Pozdrav

Mirce 

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #10 on: May 09, 2012, 07:17:23 AM »
Ipak ima snimak A-10 i to u formaciji




Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #11 on: May 09, 2012, 07:26:16 AM »





Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #12 on: May 09, 2012, 10:08:20 PM »
Eeeee Magic druze moj,lepo sam ti rekao da neides u taj Svajkofer da gubis vreme i da oma dodjes u Villesse na skup.Subota je bio veri najs dej.Naravno Chupko se nacrtao u 9 oklok sa bajle,video Italijanku u minicu, jeo pileci batak sa pasuljem i izgoreo na suncu.Naravno mala sala.Vidim da niste mnogo propustili,da ste dosta toga videli i drago mi je zbog toga jer vreme stvarno nije obecavalo kada ste stigli.Ja sam dosta toga video u subotu.Ima fotki i snimaka iz mog ugla.Vidim da je dosta toga vec postavljeno pa cu ja aploudovati samo one snimke koji su meni interesantni.Trebace mi malo vremena za video a slike vec bacam na bucket i sutra postavljam.

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #13 on: May 10, 2012, 07:25:01 AM »
Posle MIBOJETS A-10 najveći utisak su mi ostavili Bae Hawk modeli i to prvo od Tomahawk Design i od Skygate koji je malo manji model ali je urađen sa više detalja i skuplji je za 1000 evra.

TOMAHAWK DESING

Specifications:
Scale: 1:3,5
Wingspan: 2,70m
Length: 3,49
Weight: Competitionversion lesser than 20kg!
Turbine: starting at 16kg thrust






















Pogledajte samo kako Bae Hawk Tomahwk Desing leti









SKYGATE COLLECTION

Technische Daten:
 
Bausatz:   Voll-GFK-Bausatz
    Weltmeistermodell 2007
Spannweite:   250 cm
Länge:   315 cm
Gewicht:   ab 19 kg
Antrieb:   ab 160 N Turbine   




























Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Jet Meeting Villesse 2012
« Reply #14 on: May 10, 2012, 09:13:25 AM »
Od organizatora ovog skupa sam saznao da su se vlasnici ovih umetnickih dela ovde nacrtali celu nedelju ranije a da su udarni dani bili subota i nedelja.Interesantno je to da je covek koji je organizovao ovaj skup iz bivse juge.Covek se bavi sklapanjem RC kamiona.Skup se odrzava svake godine u i traje po nedelju dana.Stvarno je lepo bilo za videti i osetiti ovo uzivo.Mogu reci da me opio miris kerozina i da sam se primio na modele sa turbinom.Evo malo slika sa mog objektiva 

                                                                                                                                                                                                         Ovo je Rikardo mali bambino koji je leteo Fantoma
 
   
Bice i video kako mali polece i slece

             

             

             

Ovo je mali montazni restorancic sa jako ukusnom hranom