Author Topic: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.  (Read 9170 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #15 on: September 10, 2012, 10:02:35 PM »

Ja verovatno pricham shpanski,

stvarno ne'treba neka posebna pamet da se shvati shta pricham..

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #16 on: September 10, 2012, 10:12:33 PM »
Kao sto rekoh, slazem se sa svim sto si napisao i tako je trebalo biti. Svakako su scale avioni ljudima interesantniji nego F3A modeli, to sam i rekao kada sam trazio ljude za ucesce, mnogi mogu i da potvrde ovo sto sam napisao. Jednostavno u zurbi i frci ispalo je kako je ispalo, jbg! Samo cu reci da sam imao dva sata fore da nadjem par ljudi koji su pouzdani za letenje. O statici i izlaganju modela tada nije bilo ni mesta ni pomisli, dok se stvari nisu malo zakomplikovale. Sova se setio galeba, ali tada je vec bilo prekasno, jer su spiskovi i akreditacije bile spremne. Pored svih, totalno sam zaboravio na RC helikoptere i helikopterase, kojima se ovim putem takodje izvinjavam. Srecom pa je Sova poneo helikoptere, pozvao Saleta, a Coka pored jet-a poneo i leteo helikopter. Eto toliko o detaljima. Mada sve u svemu, ispalo je super s obzirom na uslove i vreme za koje smo sve trebali da organizujemo. Smatram da je bilo dosta bolje nego 2009te, kada su modelari sedeli na suncu i svaki cas se pomerali od publike.

S druge strane, kada smo kod proslave 100-godisnjice i obelezavanja veka naseg ratnog vazduhoplovstva, mogu samo reci da je vojska maksimalno podbacila, to je moje licno misljenje!
Skoro nigde na aerodromu nisam video da je to tema događaja. Osim na kombinezonima naših letača u vidu posebno dizajniranog amblema i nalepnica istog logoa na izloženim ViPVO letelicama, nisam video ništa drugo što ima veze sa istorijom i ovim konkretnim povodom. O RTS prenosu i Lazanskom je suvisno trositi bazu foruma. Totalni promasaj!
Nikola | rcfly.in.rs


Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #17 on: September 10, 2012, 10:28:05 PM »

Sve razumeo i sve je ook i da zatvorimo ovu temu, shta je bilo bilo je..

Ja sam gledao prenos na tv-u i izgledalo je mnogo bolje nego ikad do sad, kamere u kokpitu na trupu, iskreno sam se odushevio, ma da znam da vam tamo i nije bilo neshto spec. Mislim da nisam pisao o ovome al ja  Adam i Skywalker smo bili u kechkemetu na aeromitingu. Parkiranje pored aerodroma, sve sredjeno, 40 shaltera za karte, nema guzhve, klope na svakom koraku, svi hangari otvoreni, totalno ludilo od aviona, brajtling team i svi drugi, chuveni turci, bla bla otpala nam vilica, rusi ameri, poletali su i iz Becha dolete naprave ludorije i odu, ceo grad "smrdi" mirishe na kerozin, letenje non-stop.....

madjarske debele kobasice pored piste shtand, uneli svoje stolice i sedeli pored piste, pushili normalno, ma bruka....


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #18 on: September 10, 2012, 11:43:07 PM »
Mislim na Lazanskog i njegove komentare, kadrovi su bili super i tu nemam zamerke. Ko hoce nek pogleda na youtube-u, ima komplet snimak aeromitinga.
Keckemet i Zeltweg su mi naredne destinacije za odlazak na aeromiting.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #19 on: September 11, 2012, 12:24:17 AM »

Sve razumeo i sve je ook i da zatvorimo ovu temu, shta je bilo bilo je..

Ja sam gledao prenos na tv-u i izgledalo je mnogo bolje nego ikad do sad, kamere u kokpitu na trupu, iskreno sam se odushevio, ma da znam da vam tamo i nije bilo neshto spec. Mislim da nisam pisao o ovome al ja  Adam i Skywalker smo bili u kechkemetu na aeromitingu. Parkiranje pored aerodroma, sve sredjeno, 40 shaltera za karte, nema guzhve, klope na svakom koraku, svi hangari otvoreni, totalno ludilo od aviona, brajtling team i svi drugi, chuveni turci, bla bla otpala nam vilica, rusi ameri, poletali su i iz Becha dolete naprave ludorije i odu, ceo grad "smrdi" mirishe na kerozin, letenje non-stop.....

madjarske debele kobasice pored piste shtand, uneli svoje stolice i sedeli pored piste, pushili normalno, ma bruka....
Tako je gosn Zubo.I ja sam imao priliku da gledam kako se organizuje miting na trulom zapadu.Pa ja sam za dva sata video 10 puta vise programa nego ovde za ceo dan.Nema pauze samo spartaju i to sve u vidokrugu.Vidi se da je velika kriza u nasoj zemlji u svim segmentima zivota.Dobro je da su uopste uspeli i ovo da organizuju i sigurno su se mnogo trudili i zato im svaka cast.Ovo je za nase uslove veliki uspeh.

A ovo za ljubomoru,zavist ili neznam sta vec.Taki ti je to ovde kad si uspesan odma oce vazelinom da te namazu i u bunar da te bace?!(ovakvo ponasanje se NE odnosi na veliku vecinu.Srecom).

Jos jedna stvar,ako neko zna za neki aero miting bilo gde u evropi,nebi bilo lose da objavi jer ima ljudi koji bi otisli da gledaju.Primetio sam da se neki dogadjaji ovog tipa objave tek po zavrsetku manifestacije.Moze da se otvori tema u livadi nastupajuci aero mitinzi.Mislim pravih aviona.

Vidim da sam skrenuo sa teme.Oprostite molim.

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #20 on: September 11, 2012, 12:27:27 AM »
Zaboravih

Bez obzira na sve Srecna Stogodisnjica Nase Avijacije! (pijemo)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #21 on: September 11, 2012, 09:33:04 AM »
Kechkemet nam je najblizhi, negde stotinak km od granice, mitinzi su svake tri god, imaju svoj sajt, Adam je zaduzhen
za sve informacije, sve livade u gradu i oko grada su isparcelisani parkinzi za tu priliku, parkira se sto hiljada automobila i
svi su za pet minuta do aerodroma.

Sam aerodrom je ljuta nato baza napucana do daske hangarima i avionima, sve izbetonirano, nema prashine, ceo letni deo
je sa jet odbojnicima kao na nosachu aviona za poletanje tako da mozhe da se pridje blizu a da neko ne'bude oduvan..

Program je takav da se za pola sata izleti vishe nego na celom nashem celodnevnom aero-mitingu. U programu je
Breitling team + petnest drugih akro grupa, ko se iole razume ili zna, nema shta dalje da se pricha.. Zato ja nisam ni bio
na nashem mitingu, boim se da bi me dusha zabolela od tuge..

Madjari nas na ulazu u nato bazu nisu ni pretresli, uneli smo stolice i sta smo hteli, pushenje dozvoljeno, klopa.. Jedina zamerka je sto u povratku je Skywalker overio OMV punpu, a ja sam uspeo da stignem do kutje i madjarsu kobasicu da
pustim u Beogradsku kanalizaciju, al vredelo je..!!!


                                                                                                              (<--) (<--)    (<--)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #22 on: September 11, 2012, 12:05:55 PM »
fly, i pokazivanje ko bolje leti 3D i F3A i ko ima vishe helikoptera..  to mi vec svi znamo, ko je
najbolji u chemu i ko shta zna i ima..


Cek, cek. Meni ovde nista nije jasno. Iz Zubinog izlaganja mi nikako nije jasno ko u stvari ima najvise helikoptera ?  (:sok:)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #23 on: September 11, 2012, 12:13:17 PM »
Koliko sam ja video,  (:sok:) jedno dvadesetak   :sljus mu stoje samo u ambulanti..  :sljus :sljus :sljus.
a za drugde,ne znam... mmmm mmmm mmmm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #24 on: September 12, 2012, 01:09:43 AM »
Prevazici sujetu ljubomoru i pakost, pa ipak nas sve vezuje ljubav prema avionima..


izgleda da ovaj citat ste zaboravili