Author Topic: gde mogu da kupim mini kameru  (Read 14446 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: gde mogu da kupim mini kameru
« Reply #30 on: July 18, 2013, 11:45:24 PM »
Stigla mi kamera (HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS), deluje ok, isprobana dva puta. Kratko je koristim, zato ne mogu tacno reci kakva je. Mislim da je dobra kupovina.
Mala, nije teska, "skockana", baterija "drzi" sigurno 70 min (provereno), kvalitet snimka nije los, a lako se uklopi i fiksira  na model.
120 stepeni je ugao objektiva, sto je taman, mislim da nema puno distorzije horizonta, autofokus lepo radi, balans bele boje nije los, a i ostrina po dubini zadovoljava. Osetljivost na vibracije postoji, posebno u kadrovima sa vecom daljinom, na blizim ziznim daljinama je manje izrazena (bar se meni cini). Tako da prilikom montaze na model, obavezno neka meksa podloga (sundjer, cicak traka itd.).
Uz kameru stizu kablovi (USB+ audio sa audio- video kablovi) i papirna uputstva ( ima ih i na netu- HobbyKing- na stranici gde se prodaje u delu "File"). Podesavanja kamere, rezimi rada, podesavanje datuma i sata, rade se putem monitora ili TV- a i audio- video kabla, vrlo lako jednostavno i brzo.
Na kameri, sa gornje strane, su tri tastera i dve LED diode, kombinacijom tastera i boje i svetla LED dioda, odredjuje se rezim rada.
Dobra stvar je audio- video izlaz na samoj kameri, moze da se koristi i za FPV.
Deo snimka, nacinjen ovom kamerom je u videu "Zagi wing NS 5" (YouTube), deo gde se vide datum i sat, ko zeli neka pogleda.
Mislim da YouTube snizi kvalitet za 10%- tak, bez njihove korekcije, tako da je snimak na kompu, nesto malo bolj, nego na YouTube- tu.
« Last Edit: July 18, 2013, 11:52:54 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: gde mogu da kupim mini kameru
« Reply #31 on: July 19, 2013, 08:28:59 AM »
da li si siguran da ova kamera ima autofokus?