Author Topic: Super lepak starenje...  (Read 5188 times)

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Super lepak starenje...
« on: November 25, 2008, 06:38:56 PM »
Kupio ja tri tube super lepka po jedno 30ml (da mi se nadje), kad eto ti ga, kad mi se naslo, a on se sav stvrdnuo.
Pokusao sam da ga razredim sa acetonom, doduse razredi se, ali se stvori pride jedna gusca supstanca i jedna redja posle toga... (obe supstance za red velicine losije lepe od originalnog lepka)

Na kraju mi se cini da one male metalne tubice super lepka mogu bar tri cetiri godine da stoje, a da se ne stvrdnu, a ova veca pakovanja, ako ih ne iskoristis za godinu dana, dzaba si kupovao.

Jel ima neko od starih majstoja (borilackih vestina i kung fua) da zna neki trik za drzanje super lepka, a da ovaj ne predje u drugo agregatno stanje (tvrdo) ili da zna cime se moze doticni rastvoriti i ima li doticnog rastvaraca u slobodnoj prodaji....

Zanima me i da li rastvarac tog lepka ispari vremenom (nesto sumnjam..., jako su dobro dihtovali, jedino ako prolazi kroz materijal od cega su bocice napravljenje - ROBBE lepak je u pitanju) ili se desi neka transformacija, varijacija, kombinacija, rekombinacija........

Pozdrav, Petar

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Super lepak starenje...
« Reply #1 on: November 25, 2008, 06:45:28 PM »
U plastičnu kutiju sa poklopcem, pa u frižider. Nemoj da se mučiš da tražiš rastvarač.

Pozdrav
« Last Edit: January 12, 2009, 06:14:25 PM by SABURO »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: Super lepak starenje...
« Reply #2 on: November 25, 2008, 10:05:51 PM »
Uzmes malu plasticnu kesicu sa patent zatvaracem i unutra drzis super lepak. Pazis samo da sto vise istisnes vezduh iz kesice pre zatvaranja patent zatvaraca. Ovako zatvoren lepak ne moras da drzis u frizideru nece ti  izlapeti.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Super lepak starenje...
« Reply #3 on: November 26, 2008, 03:59:37 PM »
Hvala ljudi na savetima.

Uzecu par bocica super lepka i stavicu ih u staklenu teglu ciji poklopac dobro dihtuje, a onda u frizider.

Pa da kroz par godina vidimo...

Hvala

PS. Naravno, ako mi usput zatreba, a zat... ce onda cu po malo da ....
« Last Edit: November 26, 2008, 04:05:29 PM by petar »