RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Zagi wing

<< < (2/19) > >>

zbabic:
@radisa.radic
Ni ja nisam neki iskusan modelar, ali za Zagi- ja kazu da ga moze svako leteti, licno mislim da nisu daleko od istine svi koji to tvrde. Moj sin je probao simulator, ukupno 1 sat, lepo se nosi sa Zagi- jem. Ono sto je bitno, polako i lagano, dok se ne stekne osecaj, malo po malo, pokusas po nesto, ako ne uspe, Zagi nije "kicos", oprasta, a povrh svega i moze mu se (dosta je upravljiv, a i fleksibilan na padove). Treba ga imati, veliko je zadovoljstvo leteti ga.
Setup koji navodis nije los, motor je nesto tezi, mogao bi imati neki kV vise, trebalo bi da raditi posao (povedi racuna o CG, imas nekoliko kalkulatora za izracunavanje). Ja bih stavio nesto jaci ESC. Elisa 8x6 ce raditi, ali sa ovim motorom i elisom, mislim da ne treba ocekivati previse agilnosti.
Ako budes pravio Zagi- ja (svakako ga napravi, mislim da neces pogresiti) sa ovim setup- om, mislim da odaberes neki tanji profil (krila), mozda raspon od 130- 140 cm i obrati paznju na CG i ukupnu tezinu (prva dva Zagi- ja koja sam uradio, bili su lose balansirani- preteski, loseg CG, oko 100 cm razmaha).
Vezano za setup, to je licno misljenje, mozda nije u potpunosti tacno, ali je moje (ima dosta iskusnijih, cija su misljenja dobro dosla, lepo bi bilo da daju svoje).
@englez
lepo izgledaju ovi flaying wings- i, sposobni su, svasta mogu da rade (ponajvise da pruze uzitak). Kakav setup je na njima?
Rekao bih da "ovde" ima dosta modelara (mada nikad dosta), ali mi se cini da nema mnogo diskusija na ovu temu (letecih krila). Bilo bi lepo da se "razvije prica". Voleo bih cuti vise komentara o ovim modelima.

englez:
Kad idem u livada, Zagi je privi model ja letim, sa 'warm up my fingers'   :big smile

Ja sam kupio moj zagia.   http://www.sloughrc.com/default.asp

Kad pravio ja sam stavio 'carbon stiffeners' u stiropor.

I pitam covek, "hocu naj mocnia motor na svetu"

On mi daj ovo.   http://www.jperkinsdistribution.co.uk/detail.php?JPNO=4445100&activepage=1&Navmain=Electric%20flight%20items&subcatname=Brushless%20motors%20-%20EnErG

I ovo ESC.  http://www.jperkinsdistribution.co.uk/detail.php?JPNO=4404895&activepage=1&Navmain=Electric%20flight%20items&subcatname=Brushless%20ESC%20-%20EnerG

Moze idi vertical sa taj setup.

evo sa kamera.
 



Ja bih volio da probaj FPV sa Zagia.

 :mhm

radisa.radic:
hvala na odgovoru pokusacu pa cemo da vidimo pomalo sam izgubio volju zaovim nakon par neuspeha ali necu odustati cim dobijem malo vremena pocinjem sa izgradnjom valjda CG treba da bude na jednoj trecini krila od napadne ivice ali ako radim po onom planu trebalo bi da se sve uklapa.pozzz.

radisa.radic:
pozdrav evo da se vama obratim za pomoc malo mi je nejasno oko CG  na kalkulatoru mi izbacuje 14.25 od vrha ali  neznam kako se pravilno drzi pod krilom da bih dobijo ravnotezu

radisa.radic:
izvinjavam se zbog dopune i ako moze neka slika da vidim gde si stavio bateriju..... (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version