Author Topic: F4U CORSSAIR karton pena  (Read 24226 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: F4U CORSSAIR karton pena
« Reply #60 on: October 23, 2015, 08:05:39 AM »
Nekako mi gušt da pravim i letim ono što je mojih ruku delo. Još veći će mi biti gušt kada poleti ovaj PT-17 koji će biti stvarno mojih ruku delo od crteža do poletanja. Danas kako je neko rekao lete i daske od wc šolja jer su elektro setup-i to dozvolili. Nisam rekao da nešto ne valja nego može da se desi da krene po zlu naročito kada se baca iz ruke i to sam ali za to postoji preventiva u obliku trapova..... Računica koju sam napravio za izradu ovog modela jeste: 2 table karton pene po 800 dinara, motor sam uzeo ovde preko foruma za 20 eura ako se ne varam. ESC je bio 15. Baterije tu neću račnati jer tako i tako ih treba dokupiti u svim varijantama kupovnih modela. tri točka ukupno 2 eura
4 servoa koja sam imao ali da kažem neka su ukupno 25 eura. žice za komande i trapove imao  može se i džaba dobiti kod ljudi koji se bave zavarivanjem raznih materijala TIG postupkom, flaša kisele vode koju možete naći svugde u prirodi na žalost 70 dinara.
Jedan autolak 330 dinara, propela neka je 10 eura, stoperi za komande i točkove 2 eura po 10 komada od svakih a treba mi 3 za točkove i 4 za servoe. bužiri za komande napravljeni od starih hemisjkih olovaka (ulošci plastični), paket patrona vruće plastike 300 dinara, jedna selotep traka i jedna izolir traka pri čemu sam potrošio 1m selotejp i možda 20 cm izolir crne za kabinu, 30 cm sive super trake, 2x2 cm pertinaks pločice za nosač motora, produžne kablove za motore napravio sam. parče balze za rep, linkovi na komandama neka su 1 euro 10 komada meni je trebalo 4 mada mogu da se naprave od starih kreditnih kartica, čičak sigurnosna traka za bateriju napravio sam metar čičak trake je 25 dinara I to je to.
Ukupna cifra ako ništa od ovoga nemate je 95 eura što nije malo ali je opet jeftinije za modele te veličine.
Računajući vreme i živce dođemo na isto ali gušt je gušt nije sve u novcu...
JA razumem da se ispod 100 eura može ovde na forumu naći polovan jako dobar model te klase ali opet pominjem gušt.
Takođe to vreme potroeno na izgradnju smanjuje troškove kod psihijatra jer je ovo psiho terapija dok radiš....
Da mi nema ovog hobija poludeo bih od budalaština koje svaki dan proživim na poslu....

The ground is the limit (or a water)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 283
Re: F4U CORSSAIR karton pena
« Reply #61 on: December 09, 2015, 10:17:54 PM »
Složio bi se skroz sa mojim drugarom Igorom.Ovo je hobi za kreativne lude i kojima gradnja pomaže da skrene misli sa ove naše "lepe" svakodnevice.Da ne preterujem nije(još)sve tako crno,ipak letimo modele i družimo se.Ovde bi samo napisao da postoje piloti koji samo lete kupovne modele i modelari koji lete modele koje sami naprave.Ovi drugi kapiram vole da vode borbu sa samim sobom što je nekad u životu i najteže.Leteti kupovni model je meni slično kao da platiš za sex i to je to a kad napraviš model koji uz to lepo leti slično je tome kao kad se napatiš da zbariš neku curu koja ti se iskreno sviđa i na kraju u tome uspeš.Dalje ne bi da objašnjavam jer iz aviona se može videti da se u oba slučaja radi o strasti i ljubavi vezane kako za jedan tako i za drugi pojam.Valjda nas to čini ljudima(još uvek). (res) (<--) (<--) (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: F4U CORSSAIR karton pena
« Reply #62 on: December 10, 2015, 07:43:41 AM »
Fino rečeno.
Pošto sam ove godine manje leteo a više pravio izuzev par poslednjih okupljanja na Čeneju na kojem se koliko vidim okupljaju uglavnom MODELARI  (res) odlučio sam ove zime da nastavim sa pravljenjm a od proleća samo letenje. Imam zacrtano da napravim ako bog da još 5 modela uključujući i čamac. Biće sve propraćeno ovde na forumu kao i do sada
The ground is the limit (or a water)