RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

karika

(1/5) > >>

dejan_ts:
Interesuje me da li neko zna da pravi karike za glow motore,imam webru od 6,5ccm i na njoj imam ishabanu kariku ,kako da je napravim ,od kog materijala i kako se to racuna ,znam da ima zazor na spoju karike i treba da bude nesto minimalno ali neznam kako se to racuna i koji precnik da stavim pre secenja a kad je isecem da bude taj koji zatvara pun krug stubline


aj pomozite pa da vidim kako da to izvedem

ako neko zna tehnoloski postupak izrade bio bih mu zahvalan da miopise pa da probam da je napravim


ako trebaju neke mere da stavim stavicu ovih dana ,precnik stubline ,precnik na klipu i kanal useka za kariku ,ako je sve to potrebno

raddde:
secam se da su u klubu jednom uspeli da naprave kariku od livene besavne cevi sa nekog kotla....spoljni obim skupljene karike  za par stotih manji od unutrasnjeg obima cilindra, pa sad racunaj,  zavisi sa cime ces da je preseces...oko 21 mm je spoljni

za pocetak juri cev i DOBROG majstora.,.

PS: treba i meni jedna,pa kad vec radis.... :)

marko.jovanovic:
Gospode bože.
Koje ste vi struke samo da vas pitam?
Pravite karike kod kuće sa kleštima za potkivanje konja, brusilicom i šmirgl papirom, od bešavni cevi tolerancije par stotih.....
Aman bre ljudi.
Postoje stvari koje ipak treba da se kupe.
Da li vi znate od kojeg je materijala napravljena ta karika i koja joj je tvrdoća?
Tako se ne prave avioni!
Uzgred da pitam već da li neko zna kako se pravi servo motor za DLG imam nešto plastike i par žica pa ako može da mi se objasni postupak rad sam da naučim...
CCCC
 :sljus

raddde:
ooopaa....vernik :)

sta ces, ...postali smo od majmuna

mi smo ta Karika koja nedostaje....

pod MI spadaju oni koji pokusavaju ...,ne mire se sa ponudjenim ...traze svoje puteve......i ako nadju nekog uz put ,dobro je...

drjack:
Deki, za pocetak imas ovde interesantan link i tehnološki postupak:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version