Author Topic: ISDT punjači  (Read 9995 times)

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
ISDT punjači
« on: May 05, 2018, 11:37:21 AM »
Konačno sam si uzeo novi punjač, koji će zamijeniti dotrajali Turnigy Accucell i mogu reći da mi se jako sviđa, mal, kompaktan, jednostavan i puno brži.


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ISDT punjači
« Reply #1 on: May 07, 2018, 10:37:35 AM »
A kako si resio napajanje uredjaja ? Vidim tamo da mu je ulaz 7-30V DC

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: ISDT punjači
« Reply #2 on: May 07, 2018, 10:48:42 AM »
Primetio sam ga odavno. I ja bih trebao da zamenim punjač koji, doduše, još uvek radi ali mi je sumnjiv.

Kakvi su utisci posle rada sa njim?

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: ISDT punjači
« Reply #3 on: May 08, 2018, 07:39:58 AM »
A kako si resio napajanje uredjaja ? Vidim tamo da mu je ulaz 7-30V DC
Isto kao i sa starim Turnigy Accucellom., napajanje za Laptop , ima 13V i 5A izlaz.

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: ISDT punjači
« Reply #4 on: May 08, 2018, 07:41:32 AM »
Primetio sam ga odavno. I ja bih trebao da zamenim punjač koji, doduše, još uvek radi ali mi je sumnjiv.

Kakvi su utisci posle rada sa njim?

Brži je zahvaljujući većom strujom kod balansiranja, a i sviđa mi se što je mal i kompaktan u odnosu na Imax i Turnigy.
I moj Turnigy još uvijek radi ali mi se ovaj jako svidio....tako da će Turnigy ostati kao neka rezerva.


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: ISDT punjači
« Reply #5 on: May 08, 2018, 11:53:18 PM »
Jesi li zadovoljan kako izbalansira celije? Ja sam skoro proveravao svoje baterije nakon punjenja i nikada ih Accucell ne izbalansira kako treba uvek je 4.18, 4.19 nakon punjenja cak i kod novih baterija koje prvi put puni i posle kalibracije i provere nekoliko puta, kapiram Accucell je takav... jeftin, da li se ovaj razlikuje ili ja ocekujem previse od 'budget' punjaca?

Pozdrav Ivan.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ISDT punjači
« Reply #6 on: May 09, 2018, 01:08:36 PM »
Ima veoma savremeni hardver. Kakvi će se problemi javljati na njemu zbog prevelike kompaktnosti, plastičnog kućišta i ostalih konstruktivnih nepogodnosti koje ne treba da prate jednu energetsku elektroniku, ostaje da se vidi, a bolje de ne.
Prilikom punjenja važno je da se donji ventilacioni otvori ostave potpuno slobodno!





« Last Edit: May 09, 2018, 02:12:00 PM by tibeteagle »

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: ISDT punjači
« Reply #7 on: May 09, 2018, 02:47:05 PM »
Jesi li zadovoljan kako izbalansira celije? Ja sam skoro proveravao svoje baterije nakon punjenja i nikada ih Accucell ne izbalansira kako treba uvek je 4.18, 4.19 nakon punjenja cak i kod novih baterija koje prvi put puni i posle kalibracije i provere nekoliko puta, kapiram Accucell je takav... jeftin, da li se ovaj razlikuje ili ja ocekujem previse od 'budget' punjaca?

Pozdrav Ivan.

Da, moj Accucell je isto loše balansirao baterije, ovaj super to napravi, provjerio sam i ovaj stvarno sve dobro izbalansira. Meni su na Accucellu nekad ćelije bile i na 4.23V koliko je loš.
Čini se da su ovoga dobro napravili, a i ako ne štima, isto ima načina kako ga se kalibrira sa kvalitetnim voltmetrom. Meni na sreću nije to trebalo. Sve dobro odradi i što je najbitnije, puuuno brže.

još uvijek ga ima na EU skladištu po istoj cijeni kao i u Kini:
https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Plus-300W-14A-MINI-Pocket-Battery-Balance-Charger-p-1103946.html?p=DU1205219022201307RW&cur_warehouse=UK

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: ISDT punjači
« Reply #8 on: April 21, 2023, 09:19:40 PM »
Juče mi je stigao punjač ISDT T6 BattGO. Kupio sam ga novog. Uredno zapakovan, bez oštećenja. Iako su pre neku godinu prestali da ga proizvode još uvek se nađe po negde.
Kada sam ga uključio šok  (:sok:)  Meni je na Kineskom  (:sok:) lol   
Iako je Kineski jezik, uspeo sam da dođem do podešavanje gde se vrši promena jezika. Međutim ne mogu ga promeniti. Kada selektujem to polje pozadina promeni boju u sivo. Pretpostavljam da je to znak da iz nekog razloga se ne može promeniti. Da li mi neko može pomoći? Od interneta slaba vajda. Nisam uspeo pronaći ništa od toga. Jedino za neki njihov SC punjač, ali se to ne može primeniti na T6. Uputio sam pitanje proizvođaču kao i prodavcu, pa čekam da li će mi odgovoriti.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: ISDT punjači
« Reply #9 on: April 24, 2023, 04:39:15 PM »
Izgleda da niko nije imao ovakav problem.
Uglavnom uz malo natezanja sa prodavcem rešio sam problem.
Postoji sakriveni menu u kome se treba uneti kod koji se naknadno dobije od proizvođača ukoliko se zatraži. Kod sam dobio od prodavca a od ISDT podrške do sada ništa.
U prilogu je uputstvo kako se radi otključavanje sistemskog jezika punjača. Možda nekome zatreba ubuduće.