Author Topic: Bečej - Zalivno polje  (Read 78574 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #30 on: April 01, 2010, 09:17:39 PM »
Evo jedan kratak foto-video mix o dešavanjima na Zalivnom polju, kraj Bečeja za ovih godinu dana. Skoro svaka slika ima svoju priču. Pa, uživajte!


Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #31 on: April 01, 2010, 10:21:09 PM »
Svaka cast Becejci !  :)aplauz
Bili ste veoma aktivni prosle godine, a verujem da ce ove godine biti jos vise "sati naleta".
Moram doci u subotu u Becej da se licno uverim koliko i kako  (<--)

Pozdrav, Rale

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #32 on: April 04, 2010, 08:47:53 AM »
2010.04.03.

U gostima nam bili modelari iz Novog Sada, Rale sa suprugom, Neša sa porodicom i Srđan sa lepšom polovinom. Malo smo vežbali za pretstojeće takmičenje u Subotici. Detaljni izveštaj možete pročitati ovde :

http://rcfly4um.org/index.php?topic=4027.0

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #33 on: April 18, 2010, 12:02:23 PM »
2010.04.17.

Danas popdne na livadi bili čika Đurika, Ervin i ja. Trenirali smo sa jedrilicama, i ja napravio prvi let sa modelom Edge 540. O tome imate na sledećem linku: http://rcfly4um.org/index.php?topic=3668.15

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #34 on: April 25, 2010, 10:53:29 PM »
2010.04.25.

Za nama je još jedan divan letački dan. U početku sa jačim vetrom, pa malo kasnije par kapi kiše, taman da upakujemo sve u auto, pa opet razvedravanje, letenje. Kao i uvek, nas četvoro bili napolju.



Čika Đurika je leteo sa stiro trener modelom, Pićuka preuzeo od Ervina jedrilicu, a ja leteo fun fly i napravio par poletanja sa Tango jedrilicom, što sam juče trgovao od Adama. Svako je imao za sebe malo drugačiji doživljaj, svi smo leteli nešto polovno, ali za nas novo. Pićuka i Ervin su zajedno peglali nebo sa jedrilicom, čika Đurika vežbao poletanje i sletanje, a ja.... u početku sa dosta treme, a kasnije kad sam utrimovao model, oduševio se kako Tango leti, kakve lepe okrete pravi, ostaje gore koliko god želim, jako jako sam zadovoljan. Kod poslednjih par sletanja sam već pokušavao da koristim i "kočnicu", što i nije toliko strašno, koliko sam mislio, ali još treba dosta vežbe...

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #35 on: April 26, 2010, 09:38:35 AM »
 :)aplauz  samo treniraj sto vise tango je poslusno dete!! ;D joj meni prodao konkurenciji spravu sta cu sad mmmm...... ;D

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #36 on: April 26, 2010, 11:00:45 AM »
Joj Adame, ne brinem se ja za tebe, mislim da ti tačno znaš kakav ćeš model nabaviti  :jaki:
Nego više me brine Ervin. Prodao jedrilicu, prodaje daljinski  mmmm  mislim da će od njegovog modela da nam otpadne vilica  :hehe

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #37 on: April 26, 2010, 11:40:51 AM »
ervin je opasan samo nas posmatra ") ,a u tajnoj laboratoriji sprema strah i trepet!!! joooj kuku nama!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #38 on: April 26, 2010, 01:08:59 PM »
ervin je opasan samo nas posmatra ") ,a u tajnoj laboratoriji sprema strah i trepet!!! joooj kuku nama!!
   :mhm mislim da smo mi naj....i samo tako  :hehe

Online penzes

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #39 on: April 26, 2010, 02:02:13 PM »
videcemo sta ce da ispadne na kraju  iz tajne laboratorije ;namig mmmm

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #40 on: May 03, 2010, 12:59:38 PM »
2010.05.01.

Posle dobrog roštilja, gde bi se završio dan nego na livadi. Klasičan sastav, čika Đurika, Ervin i ja sa porodicom. Čika Đurika uspešno testirao svog novog modela Fliton-Edge 540, a posle leteo jedrilicu. Ja sam izneo SU-31, fun fly, i naravno Tango. Sin je bio glavni pomoćnik, ćerkica i lepša polovina su bile zadužene za fotke


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #41 on: May 03, 2010, 01:20:40 PM »
taj edge nije slucajno dosao iz kikinde?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #42 on: May 04, 2010, 09:43:44 AM »
taj edge nije slucajno dosao iz kikinde?

Kako ja znam, doneo je poznanik čika Đurike iz Bp.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #43 on: May 25, 2010, 10:38:16 PM »
2010.05.25.
Juče smo već Piću i ja izašli da malo letimo, ali danas je bilo predivno vreme, pa se naš tim u punom sastavu našao na Zalivnom polju. Leteli smo jedrilice, jedino sam ja na kraju dana još testirao stajni trap na Spree-u. Funkcioniše kako treba, i neće biti više prevrtanja  :hehe
Znači vreme više nego idealno, duvao neki povetarac, uglavnom smo vežbali sletanje na tačku.



Mali mangup u sredini je moj sin, najmlađi član tima, a ćerkica je ovaj put bila zadužena za fotke, inače i ona počela da vežba, da uči letenje, ali sa manjom jedrilicom...


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #44 on: May 25, 2010, 11:27:35 PM »
Bogami Gabore ti si se bas ostris za septembar! Neka i treba tako, verujem da ce biti jako zanimljivo sledece takmcenje. Ja sam se opredelio za model, jos samo da stigne.

poz
Veljko