Author Topic: Re: Power magneti?  (Read 6745 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Power magneti?
« on: September 28, 2009, 09:32:06 AM »
Moze i ovako: Nadji u nekom pc servisu stare cd ili dvd rom za racunar. Pored samog sociva lasera imas dva mala kockasta neodijum magneta. Ja ih imam kolko hoces samo ako si blizu Cacka. Dodji i dacu ti ne kosta te nista samo me mrzi da saljem postom

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Power magneti?
« Reply #1 on: September 28, 2009, 11:20:27 AM »
Hvala Aco,ali iz BG sam...verovatno ću da kontaktiram tipa koji prodaje na buvljaku,pa ću se obezbediti kod njega i za buduće modele.

Offline BearPaw

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Power magneti?
« Reply #2 on: October 28, 2009, 02:51:38 PM »
Proveri ovo:

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.1105~search.magnet

Free Shipping
Jeftinije ne verujem da ces naci :)

Sa srecom

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Power magneti?
« Reply #3 on: October 28, 2009, 05:00:45 PM »
Da to je definitivno najbolja cena,...bio sam kod čoveka koji prodaje na buvljaku,al on je preskup 40din. kom od 5mm i 80din. po komadu od 10mm mmmm

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Power magneti?
« Reply #4 on: October 28, 2009, 06:00:40 PM »
rasturajte stare CD-ROM-ove od racunara i Kucne DVD playere u laserima ima power magnet 2kom po laseru. ako imate neki servis racunara ili TV servis u blizini dace vam stare lasere za dzabaka samo da pokupite lom koji im smeta....

Pozdrav

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Power magneti?
« Reply #5 on: October 29, 2009, 01:14:32 AM »
osam komada po 40 din izadje 320 din, pa to mu dodje ko jedna jefinija pljeskavica u mc donaldsu, i to je skupo....  :_D

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Power magneti?
« Reply #6 on: October 29, 2009, 06:40:15 PM »
nekoliko stvari:
1. dealerextreme - nisam vidio pravougaone magnete, vec samo disk i kugla?
2. magneti iz cd-a - moras da razvalis bar 30tak uredjaja da bi nasao dovoljno za jedan motor, i debljina tih magneta je obicno 2,5mm, sto malo teze ide u zvono cd motora.
3. ako slazes 9polni cd motor treba ti 6 ili 12 magneta tj. 240 do 480 din. to je po mome jako prihvatljivo.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Power magneti?
« Reply #7 on: October 29, 2009, 06:46:21 PM »
Ma meni su trebali samo za poklopac kabine i za koren krila na easy staru...al to je završeno :mhm

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Power magneti?
« Reply #8 on: October 29, 2009, 08:26:12 PM »
mtesa mozda se nismo najbolje razumeli ili ja nisam najbolje razumeo. ja sam rasturio dva stara CD-ROM-a i izvadio te male power magnete. oni se nalaze na samoj laserskoj glavi odnosno levo i desno od sociva lasera. ta dva magneta sam iskoristio za svoj EDGE 540 model kod mene drze gornji poklopac odnosno kabinu modela. Iz motora nisam vadio magnete nisam ni znao da ima magneta u onom malom motoricu....

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Power magneti?
« Reply #9 on: October 30, 2009, 08:09:45 AM »
da, mislio sam na te male magnete pored optike.
skupio sam 26 istih komdada :) pa ti sad procijeni koliko sam cdrom-ova razbucao.
U samom motoru magnet je u obliku trake i prema informacijama sa strane, ako je traka siva, magnet je jaci i moze
se cak upotrijebiti, mada je puno bolje ako stavis neodijum magnete.
Uspio sam od ti nekoliko desetina motora sklopiti dva kojima odgovara komabinacija stator-2,5mm magenti-zvono jer sam
zvono uzimao sa veceg motora :).
A za zatvaranje kabine sam namjenio par komada koji samuju, tj. nisam im nasao slicne.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Power magneti?
« Reply #10 on: October 30, 2009, 10:11:20 AM »
sacu i ja da razbucam motorice da povadim magnete. Hvala na savetu.

Pozdrav

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Power magneti?
« Reply #11 on: October 30, 2009, 07:48:08 PM »
nemoj da vadis magnete iz motora ko ne mislis da ih zamjenis neodijum magnetima.
Ja sam izvadio jedan motor iz cd-a od laptopa, jako maloh dimenzija. Nepaznjom spalio sam 10A esc  :sljus
blento
nego, da li bi neko mogao da mi zbavi tih neodijum magneta od tog momka na buvljaku,jer je moja varijanta sa narudzbom iz svajcarske za sada propala
a zima ide, treba necim da se zanimam :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Power magneti?
« Reply #12 on: October 30, 2009, 08:38:57 PM »
Jesi probao ovde da naručiš http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7645&Product_Name=Strong_Rare-Earth_Button_Magnets_%2810pcs/set%29  ja nisam još,čekam da se malo skupi ostalih potrebština...ovaj baja ima samo okrugle varijante magneta ovi manji od 8mm prečnika imaju debljinu,ili ti visinu 5mm...ovi veći od 10mm visine su 8mm. ima još  i 15mm prečnika u ponudi i visine 10mm...a kaže da uskoro nabavlja i pravougaone.

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Power magneti?
« Reply #13 on: October 31, 2009, 10:12:27 AM »
Kazem ti, povadio sam ih iz cd-a mali milion. Ove koje imam po dva tri, cu da koristim za kabine,
a one kojih imam vise od 6 za motore.
Samo nisam jos nacisto koje ESC da stavim na te motore, a da ne spalim jedno ili drugo,...
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Power magneti?
« Reply #14 on: October 31, 2009, 02:26:27 PM »
Cisto informativno:
Gaus Group d.o.o Pozarevac
www.gausgroup.com
www.magneti.biz