Author Topic: TZ V2 90 Frenzy - stigao!  (Read 81720 times)

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« on: March 31, 2010, 05:05:57 PM »
Znači, da se uplašiš koliko je ovo čudo!?  (:sok:)














Luke, my son! :hehe



















Pošto je Katana "žrtvovana" zbog njega, preozeo je (privremeno) i njeno mesto.





E nećeš ga majci, no ćeš ovde! (kush)







A odavde je oterao 500-tku. Pa kad je jači...





Za sada toliko. Kada stigne motor, krakovi rotora i lepetronika, nastavićemo dalje.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #1 on: March 31, 2010, 05:33:55 PM »
Cestitam!

Nadam se da ce sto pre u vazduh!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #2 on: March 31, 2010, 06:19:30 PM »
Hvalim ti se boze da na tim zidovima ne vise jedrilice  :_D
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #3 on: March 31, 2010, 08:06:00 PM »
Vidiš, toj ti ne e loša ideja mmmm
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #4 on: March 31, 2010, 09:04:48 PM »
Ivane and cale da uzivate u novom helisu. :mhm

Ja sam nisanio isti vec duze vreme, ali nikako da se odlucim da ga pazarim.

Citao sam i komentare i na HK sajtu a i na ozbiljnijim heli forumima, ali nikako da kliknem confirm order dugme.

Ivane daj neki preliminaran komentar u vezi kvaliteta izrade delova.

Da li ce da uleti ovo motorce: http://www.osengines.com/engines/osmg1977.html
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #5 on: March 31, 2010, 09:15:10 PM »
Cao Marko sto se tice moterceta OS91 HZ bez problema ;D ali ako se ne varam Ivan hoce da ubaci benzinca ZENOAH :hehe.
Cao Nenad

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #6 on: March 31, 2010, 09:36:48 PM »
Cao Marko sto se tice moterceta OS91 HZ bez problema ;D ali ako se ne varam Ivan hoce da ubaci benzinca ZENOAH :hehe.
Cao Nenad

Sto se motora tice preradicemo ga na benzinca ali nece biti zenoah pa polako proracunacemo koji nam zupcanik treba pa se lepo i natenane razradi motor itd. Sve u svemu necemo zuriti sa izradom pa je skoro izvesno da nece poleteti ove godine ali iako sam ekstremno nestrpljiv za njega cu imati strpljenje.

Model mi izgleda odlicno i sve se lepo uklapa i vidim da ga ljudi lete do bola i apsolutno identicno kao i poznatije marke a po neuporedivo nizoj ceni.
Sve u svemu jako lepo i ogromno.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #7 on: March 31, 2010, 09:46:15 PM »
Cao Marko sto se tice moterceta OS91 HZ bez problema ;D ali ako se ne varam Ivan hoce da ubaci benzinca ZENOAH :hehe.
Cao Nenad

Znam Nenade da O.S.91 HZ lezi ko dupe na nosu u .90 helis, ali je isto tako moje pitanje bilo retoricko.   ;namig

Ivane drago mi je sto ti je kupovina uspela i sto si zadovoljan izradom.Takodje se slazem sa tobom da ako zelis 3D helikopter, Zenoah motor treba zaobici u sirokom luku.

WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #8 on: March 31, 2010, 09:49:08 PM »
Bio sam danas popodne do Laze i joj mila majko koliko cudoviste, a jos ni krakove nema!

Iskreno se radujem bilo kom novom modelu na nasem nebu a narocito kada su to malo krupnije "zverke".

No Ivane, tebi uskoro dolazi jedan mnogo opasniji "model", u razmeri 1:3,33 koji ce polako da poraste na 1:1, i samo pazi sto je "model" veci prijemnik slabiji reaguje tako da "model" slabije prima komande dok se jednog dana potpuno ne otrgne kontroli  lol.

 ()-()
« Last Edit: March 31, 2010, 10:12:16 PM by magic »
Veljko

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #9 on: March 31, 2010, 09:59:35 PM »
Cao Marko sto se tice moterceta OS91 HZ bez problema ;D ali ako se ne varam Ivan hoce da ubaci benzinca ZENOAH :hehe.
Cao Nenad

Znam Nenade da O.S.91 HZ lezi ko dupe na nosu u .90 helis, ali je isto tako moje pitanje bilo retoricko.   ;namig

Ivane drago mi je sto ti je kupovina uspela i sto si zadovoljan izradom.Takodje se slazem sa tobom da ako zelis 3D helikopter, Zenoah motor treba zaobici u sirokom luku.



Pa pazi verovao ili le nije mi ideja da napravim 3D masinu vec da helis bude lep za letenje ali i da je sposoban za lepe akrobacije iako volim 3D ipak mi nismo ovde u mogucnosti da se zezamo sa tim jer se tu cas posla olivadi a onda sledi trazenje delova porucivanje cekanj itd..
A ovaj model ima motor koji ce mo mi ugraditi.
Pa se lepo vidi da moze jako lepo i zivahno da leti.
« Last Edit: March 31, 2010, 10:01:13 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #10 on: March 31, 2010, 10:06:26 PM »
Bio sam danas popodne do Laze i joj mila majko koliko cudoviste, a jos ni krakove nema!

Iskreno se radujem bilo kom novom modelu na nasem nebu a narocito kada su to malo krupnije "zverke".

No Ivane, tebe uskoro dolazi jedan mnogo opasniji "model", u razmeri 1:3,33 koji ce polako da poraste na 1:1, i samo pazi sto je "model" veci prijemnik slabiji reaguje tako da "model" slabije prima komande dok se jednog dana potpuno ne otrgne kontroli  lol.

 ()-()

E jesi lud   (res)

Pazi ja sam apsolutno spreman za taj novi model ali polako videcemo kako ce mi biti mada ti verujem jer imas iskustvo.

Upravo je taj moj novi model kojeg ocekujem za par meseci nesto cemu cu se apsolutno posvetiti pa ce zato i proekat novog helikoptera trajati malo duze ali nema veze i na to sam spreman.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #11 on: March 31, 2010, 10:27:38 PM »
Tata Ivane sve cestitke, nek je zivo i zdravo. (pijanoo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #12 on: March 31, 2010, 10:34:15 PM »
Tata Ivane sve cestitke, nek je zivo i zdravo. (pijanoo)
Hvala hvala ali bice vremena za   (pijanoo) tek smo 7. mesec ali polako samo da smo svi zivi i zdravi.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #13 on: March 31, 2010, 11:01:26 PM »
Cao Ivane,
Pitanje ako nije ZENOAH koji je onda taj motor?
Iz iskustva mogu ti reci da je jedini zenoah koji najbolje odgovara za to sto ti hoces.
Ima ih vise modela = RC240, PUH 240 i ZG20 sa elektronsko paljenle.
Ono sto bi ja mogao reci za ta tri motora je sledece:

ZG20 za njega moras da koristis ventilator koji je predvidjen za GLOW motor i nije dovoljan motor nenormalno greje vec sam zamenio jedan na T-REX600 plus moras da dodas jednu bateriju za njegovo paljenje a to sto znaci veca tezina a da i ne govorim o mogucim problemima elektronike.
Motor koji sam stavio potpuno je nov jos nijednom nije upaljen ako si mislio na njega javi mi.

Puh240 isti problem hladjenja kao i prethodni.

RC240 je motor za moj pojam najbolji paljenje je ugradjeno, ventilacija takodje jedina mana to jest tezina samog motora.

Nemoj da zaboravis kvacilo koje ce da slajfuje jer tezina celog helija kretace se negde oko 7Kg ako ne i vise a kvacilo nije namenjeno za tu tezinu.

To ti govorim iz iskustva prepravio sam 4 raptor-a90 jedan t-rex600 i jedan t-rex700 koji jos nijednom nije poleteo lose vreme a i posao pa i domace obaveze jer kao sto rece "cika Lazo ljubi ga majka" ja ih imam dva  (yay) a jedan hoce u rokere pa mu pravim pojacalo na lampe za njegovu gitaru (work).

U svakom slucaju ako ti zatreba bilo kakvo objasnjenje slobodno pitaj bice mi zadovoljstvo ()-()
Nenad.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: TZ V2 90 Frenzy - stigao!
« Reply #14 on: March 31, 2010, 11:37:32 PM »
Cestitam na kupovini ,licno mi se mnogo svidja planirao sam da ga pazarim kada se pojavio ,ali odlucio sam da sacekam da vidim kakva ce biti dalja kombinacija  poucen iskustvom kada sam pazario HK 500 koji je ubrzo prestao da se proizvodi.
Nisam mnogo trazio na netu o njemu,drago mi je sto cemo imati iz prve ruke da cujemo impresije.
Mislim da je super kupovina.BRAVO.