Author Topic: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu  (Read 12137 times)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #15 on: December 15, 2010, 05:27:27 PM »
wow...prelepa tica... :)aplauz
Izbor motora je druze najmanji problem. Posto vec imas model kod sebe, sve na vagicu, znaci sve sto imas do sada  i sta planiras jos da ugradis dodaj na tu tezinu i na osnovu tog podatka ces najbolje znati koji je motor za tebe. Pogledaj na netu sta drugi stavljaju u taj model. Koliko se secam dok sam merkao da kupim model tog raspona, i citao po forumima, vecina extreme flight modele leti sa APC 12x6 na 4s sa torque motorom od 800kv, koji je ekvivalentan gore pomenutom hackeru. Mada ja mislim da je to...bar po meni losa kombimnacija. Bolje je na 3d modelu imati elisu sto veceg precnika, zbog usporavanja. Samo se potrudi da ti model bude sto laksi!!! To ti je najvaznije. I baterije minimum 25c!

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #16 on: December 15, 2010, 07:51:58 PM »
LUDILOoooooooo,ovo ovako lepo izgleda na slikama,kako li je uzivo.....:)))))))  (res)
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #17 on: December 15, 2010, 09:51:41 PM »
Ima ovde na forumu drugih koji se mnogo bolje razumiju, ali moja bi preporuka bila Turnigy 4250-700 na 4S.
To je kombinacija koja daje bas dosta snage i jako je robustan motor. Imam ga na Extri od 137cm tako da bi na Yaku bio vise nego dovoljan.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #18 on: December 15, 2010, 10:00:44 PM »
Hacker A30 12XL
4S Rhino 2250mAh 25C
14x7

poz
Veljko

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #19 on: December 15, 2010, 10:23:22 PM »
Hvala Veljko.Primljeno k znanju...
Ajd sad jos malo da davim,zasto je za ovako mali model potrebna 4s baterija??Razlika u tezini izmedju 3s i 4s je skoro 70 grama,sto mozda i dobro dodje jer na rcgroup svi guraju bateriju skroz napred od 3s,tako da ova moze da bude dobra jer bi bila blize tezistu,ali je samim tim i model tezi,sa motorom za nekih 100-tinak grama sto verovatno ima uticaja i na performanse.Meni to mnogo nije bitno jer 3d nije prioritet za sada,ali cisto da pitam za ubuduce.

pozzz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #20 on: December 16, 2010, 10:15:41 AM »
Cane, lepa ptica! Nek te dugo služi!
 
(<--)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #21 on: December 16, 2010, 10:22:18 AM »
Чуј Цане,поред мене и моја неукост 2200 3келиска нече на тај модел осим ако није нека 50-60c која кошта 60е.Треба ти 4келиска :mhm.
Ја има su29 seba 30e.Покушао са нормалне 3келиске 2200 и нече никако (nene)
Оно кад видиш батерију и модел стане ти јасно да нешто није у реду.Значи лет 3минута,снага катастрофа едвам да извуче из хавера.
Добро мани је и елиса била погрешна али кад сам ставио 4калиска oo)) фуче.
Hacker A30 12XL
4S Rhino 2250mAh 25C
14x7

poz
Ето  ;namig и уживај. Честито на модел,нек те дуго служи.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #22 on: January 18, 2011, 09:21:05 PM »
E ovako bi to trebalo da izgleda kad bude gotovo.Naravno,ceka se jos komplet elektronika.A i vagica stize za neki dan,tako da cu imati sve u vidu tek za nekoliko dana.




A i jos se dvoumim oko zadnjeg tocka.Niko ga ne hvali,a i meni se licno ne svidja ceo taj sistem(mnogo prosto,a uz to i ne radi),tako da se resavam na nesto drugo.
Karbonska cev koja drzi krila je nesto duza pa mi je jedan sraf popustio dok sam montirao krila,jer je samo jednom malom plocicom od balze fixiran za krilo,mada se to lako resava,ne svidja mi se resenje.
Kao drugo,neznam cime bih lepio one male zezalice koje drze elerone,vertiklac,ruder.Probao sam nekim modelarskim lepkom od uhu-a,ali to ne ide,mnogo je krut,pa se cuje pucketanje celo vreme.

Za ostalo nemam primedbe,morao sam samo vertikalac malo da dopeglam i to je sve oko radova na foliji.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #23 on: January 19, 2011, 01:11:40 PM »
Za rešenje zadnjog trapa imaš npr. ovako nešto (postoje tri dimenzije, pa odaberi koji je tebi potrebno) :
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7335
A one male zezalice ( najverovatnije si mislio na šarke ) ja obično isto zalepim, a posle i probodem sa iglom, pa odsečem višak...


Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #24 on: January 19, 2011, 01:20:30 PM »
Hvala Gabore,bas na to sam mislio u vezi zadnjeg tocka,takav jedan sistem.A za sarkice se mislim isto da ih dodatno osiguram,tako da ni to nije losa ideja.
Po preporuci jednog ovdasnjeg modelara porucio sam servoe corona ds929mg,digitalni,od 12 grama po komadu,koji su jos i brzi i jaci nego hitecovi hs65mg i za pola grama laksi od istih.Preporucena snaga je oko1,6 kg hitecovih,dok ovi isporucuju do 2 kila od 0,11sec 60 stepeni.Po meni sasvim ok.

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #25 on: January 19, 2011, 03:43:38 PM »
Jedno pitanje imam,jer mi treba pomoc.Naime,ruder je napravljen na pull-pull vezu,preko zica,i ja sam to sve napravio kao po uputstvu,ne vidi se bas na slikama detaljno,ali ja sam zice ukrstio.E sad,kad ruder ode u jednu stranu,druga zica koja treba da povuce ruder unazad ostaje labava.

Treba li to tako da bude i koji je uopste najbolji sistem za montiranje sistema koji je kod mene?

pozz

Cane

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #26 on: January 19, 2011, 05:55:19 PM »
cane ja ti ne bih preporucio taj sistem ipak je akrobata ,mislim da je pametnije i bolje direktno na horneticu da stavish komandu tj servo i polugu nemoj sa zicama

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #27 on: January 19, 2011, 07:39:19 PM »
Dejane, jel' može malo pojašnjenje zašto nije dobro koristiti pull-pull sistem za vertikalac na akrobatskim modelima.

Malo sam ovih dana analizirako kako je urađena PA Katana MD jer planiram tako nešto da napravim i tamo vidim baš taj sistem za vertikalac, sa žicama i servom napred u trupu.

Mislio sam da je to čak prednost jer se u oba slučaja površine pomeraju vučom žica a ne klasično push-pull.

Sad si me pokolebao oko ovog sistema pa me interesuje više detalja ako možeš da pojasniš.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #28 on: January 19, 2011, 09:45:08 PM »
Jedno pitanje imam,jer mi treba pomoc.Naime,ruder je napravljen na pull-pull vezu,preko zica,i ja sam to sve napravio kao po uputstvu,ne vidi se bas na slikama detaljno,ali ja sam zice ukrstio.E sad,kad ruder ode u jednu stranu,druga zica koja treba da povuce ruder unazad ostaje labava.

Treba li to tako da bude i koji je uopste najbolji sistem za montiranje sistema koji je kod mene?

pozz

Cane

Kod mene, na CAP580 je isto pull-pull, ali svaka sajla ide na svoju stranu. Gde sajle izlaze iz trupa, tu su ubačeni u plastičnu cevčicu. Ako pomeraš ruder, sajle ne smeju da se olabave. Ako hoćeš, mogu da ga slikam pa da postavim tu, ili da ti pošaljem na mail...


Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu
« Reply #29 on: January 19, 2011, 09:59:12 PM »
Ajde druze,molim te,napravi neku slicicu.Ja sam danas skoro sve sklopio YAK-a,i te sajle doterao da rade,iako su ukrstene,uz malo podesavanja,sad je sve u redu.Nema vise labavih sajli i sve to ima snage kao da je direkt povezano na servo.Al za svaki slucaj,nebih se igrao.

Model je odradjen do j...,i nema praznog hoda nigde.Sve radi kako treba,ceka se jos motor i baterija i odeeeee nebu pod oblake.

pozzz

Cane

P.S.Postavi slike ovde,mozda ce jos nekom da treba.