Author Topic: Art-Tech ESC 30A LiPo?  (Read 3701 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Art-Tech ESC 30A LiPo?
« on: April 07, 2011, 07:21:57 PM »
Na mom avionu imam ovaj ESC koji sam do sada koristio sa NiMh baterijom, i brushed permax400 motorom. Da li bi smeo na njega da nakačim LiPo bateriju?




Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #1 on: April 07, 2011, 09:42:06 PM »
Koristio sam ga sa 7.2V 950mAh NiMh, a sada bi stavio 2S 1300mAh LiPo.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #2 on: April 07, 2011, 10:41:31 PM »

Ovde ces naci sve odgovore:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=42.0 u zadnejm pasusu o balanseru se pominje i ESC

ili ovde mnogo detaljnije http://rcfly4um.org/index.php?topic=296.0

poz
« Last Edit: April 09, 2011, 07:57:41 AM by GILE »
Veljko

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #3 on: April 07, 2011, 11:03:47 PM »
Radice on sa 2s lipo bez prob.Al samo jednom.Ima da ti bespovratno naduje bateriju do imbecilnosti.
Nemoj to da radish imash na HK za mnooogo male pare kontroler kaki ocesh..


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #4 on: April 08, 2011, 12:49:05 AM »
Ako ESC nije predvidjen za LiPo, nemoj prikljucivati tu vrstu baterija zbog nedostatka definisanosti cut off-a, jer ce doci do ostecenja baterije, pa cak i gubitka modela.
Ako imas jos neki podatak na ESC-u bilo koje brojke, daj napisi ili fotkaj, mozda nesto izguglamo za njega.

Bitno je koji je tip baterije u pitanju

Nije samo vazan ulazni napon, vazan je i momenat kada ESC treba da obavesti pilota da mu je baterija pri kraju, sto znaci da mora da ima definisane parametre za odredjenu vrstu baterija. Za NiMh je jedan prag cut off-a, a za LiPo je drugi napon cut off-a.
« Last Edit: April 09, 2011, 08:00:19 AM by GILE »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #5 on: April 08, 2011, 08:53:02 AM »
ESC je potpuno isti, sa istim oznakama kao na slici. Ono što sam nalazio na netu po pitanju njega je upravo to da niko ne zna ništa o njemu, nikakva uputstva za programiranje, ništa.
Pitanje sam postavio baš zbog toga što na Turnigy kontrolerima koje imam na helijima, prilikom programiranja karticom imam mogućnost da izaberem LiPo ili NiMh modove, a zbog manjka informacija o Art-Tech-u ne znam kako da ga ispodešavam palicama jer na njemu ne funkcioniše standardan način (full throtle, pa pištanja....)
Pošto je stvar potencijalno opasna, neću rizikovati i kačiti LiPo na ovaj ESC već ću poručiti novi.
Hvala svima koji su se uključili u priču, i drago mi je što ću sačuvati i baterije i avion.  ()-()

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Art-Tech ESC 30A LiPo?
« Reply #6 on: April 08, 2011, 08:34:02 PM »
Gati,ako ti taj esc ne daje nikakav zvuk prilikom pokusaja programiranja,siguran sam 100% da nije programibilan,tj obican esc bez nekog procesora u sebi,pa znaj da ce ti unistiti tj. suvise isprazniti bateriju.Bat 2s lipo mozes bez problema da zakacis na njega i probas motor ali samo kratkotrajno tipa 15-20 sec rada da vidis dal funkcionise cela elektronika,znaci cisto kao izvor napona za probu.Ne pomisljaj da vozis avion na nju,cak i da iskljuci na 5v verovatno si sj*ebo bat.Ipak spremaj kintu za nov nimh pack ili upgrade na brushless pa kad metis nov programibilan esc koji trpi lipo da se sit navozis..
Eto ako sam pomogao   ()-()