Author Topic: Ericksno MCC  (Read 3139 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Ericksno MCC
« on: June 29, 2011, 09:18:34 AM »
Veoma interesantam motor (mada mi nista nije jasno kako radi

http://www.ericksonmotors.com/fe-120.htm

http://www.ericksonmotors.com/mccsim.htm

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Ericksno MCC
« Reply #1 on: June 29, 2011, 09:22:53 AM »
ovo mu dođe kao neka podvarijanta wankel motora iz mazde? :)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Ericksno MCC
« Reply #2 on: June 29, 2011, 10:28:29 PM »
 Svaka cast Miso

 Taj motor merkam od kada se pojavio, a ima tome preko 10 godina.
 Inace, iako lici na Wankel, nije mu, ustvari, ni slican.
 Kod Wankela je ideja bila da se rotaciono kretanje klipa iskoristi direktno za pogon radilice. Pri tome, posto nema klipova koji se krecu oscilatorno, a pri tome ubrazavaju od trenutka kada stoje do trenutka kada imaju maksimalnu brzinu, nema ni inercijalnih sila.
 Kod mene si video model Os ovog Wankel motora, koji vrlo lepo i mirno radi.
 Imao sam prilike da jedno vreme vozim i Mazdu Rx7 i osecaj je kao da imas elektro motor pod haubom.
 Erikson je ipak imao drugu ideju.
 On je klip, koji se kod ovog motora krece oscilatorno, vezan za radilicu, smestio u cilindar koji se takodje krece, oscilatorno. Ideja je da izduvni gasovi vrse dodatno sirenje u sledecem cilindru, koji je formiran od strane cilindra i sledeceg cilindra.
 Ovaj motor zovu i motor sa potpunom ekspanzijom, jer je kineticka energija izduvnih gasova potpunije iskoristena.
 Posledica ovoga je da ovim motorima ne treba auspuh, da su veoma tihi i da su im izduvni gasovi na daleko nizoj tremeparturi nego kod obicnih sus motora.
 Snaga je, posto je daleko bolji stepen iskoriscenja, veca od motora klasicne konstrukcije, a slicnih dimenzija.
 Na ebay-u stalno vrebam da li ce se za neke normalne pare pojaviti ovakav motor.
 Cim se pojavi, evo ga u Beogradu.
Coka