Author Topic: Acro Master od Multiplexa  (Read 16143 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #15 on: October 23, 2008, 10:41:01 PM »
Lepo leti, cestitam i zelim da uzivas ()-()
PS nema smajlija za smrznutog Lazu covek pogresio godisnje doba  (--<<--)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #16 on: October 23, 2008, 11:05:29 PM »
Теби је Гиле до смајлија, а ја се начисто покочанио! Погледао кроз прозор - сунчано, скинем дукс и изађем, да простиш, онако у неглижеу. Кад ја тамо - а оно међутим!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #17 on: October 24, 2008, 08:50:37 AM »
Cao drustvo,
I ja sam imao cast juce da probam AcroMastera i mogu vam reci da je stvarno dobar aeroplan.Akrobatski je u svakom pogledu a da nepricam da moze da se okaci na elisu sa tri klika gasa od lera.Ja nisam imao prilike da probam nijedan elektro model sa ovoliko snage pa i nisam bas vesto uspevao da ovladam gasom posto vozim gasere.Ono sto mogu da kazem je da bez problema mozete da dajete max. otklone bez nekih tiltovanja a avion moze da leti kao jedrilica(bez motora) i kao full 3D .
Zakljucak je da sam odusevljen iako sam saznao juce da izgleda imam neki veliki kamen u zucnoj kesi.
Pozdrav svima!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #18 on: October 24, 2008, 11:54:18 AM »


Gledam jutros AcroMastera na Lindingeru i otvorim PDF fajl da vidim sta ima. Stavili su kao neki reklamni pamflet,
a u njemu slika na kojoj AcroMaster ima brat-bratu jedno 2metra raspona ;D

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #19 on: October 24, 2008, 02:34:05 PM »
Dule, hipohondru jedan  :sljus!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #20 on: October 24, 2008, 07:29:30 PM »
......izgleda imam neki veliki kamen u zucnoj kesi.


јесте офт. али ево охрабрења - боље велики него мали, мали може да прави много веће проблеме. Маса људи живи са већим каменом у ж. кеси а да за то нема појма. Мали каменци могу да крену дуж жучних путева и да изазову жучне колике - веома јаке болове..

Што се главне теме тиче Акро Мастер је сјајан - јавља ми се жеља да га имам...а то је обично непогрешив осећај који предвиђа будућност (<--)


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #21 on: October 27, 2008, 07:36:13 PM »
Do sada sam napravio jedno 15-tak letova. Mogu samo da se u potpunosti slozim sa svim onim sto sam na netu procitao o ovom modelu  (thumb). Ja mu jos nisam nasao manu; na malim otklonima ponasa se vrlo pitomo tako da bi i napredni pocetnik leteo bez problema, a na punim otklonima to vec postaje ozbiljna 3d masina. Samo sam skinuo aerodinamicke kapice sa tockova jer su se stalno zaglavljivale u travi   :-\.

Model je apsolutno za svaku preporuku. Da mogu danas da ga ponovo sastavim evo sta bih stavio u model:

motor: TGY AerodriveXp SK Series 35-42 1000Kv / 605w
kontroler: TURNIGY Plush 60amp
prop: APC E 12X6
bat: Rhino 25C 2250mAh
servo rep: D-MG16 3kg
servo krilo: HXT 900 1,6kg

Sa ovim setupom model je tezak 1050g i ima 2kg potiska i sa navedenom baterijom ima 8 min agresivnog letenja!

Slika nazalost nema ali bice neki drugi put.

Pozdrav
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #22 on: November 15, 2008, 06:47:47 PM »
Moje impresije do sada o ovom modelu mogu lako da sumiram, naime od sada ga zovem AcroMonster   :rock!

Pozdrav
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #23 on: April 05, 2009, 11:36:21 PM »
Model i dalje uspesno leti samo imam problem sa motorom. Naime vec po drugi put u letu krivi osovinu motora sam od sebe  ??? a elisa je perfektno ozbalansirana. Ocigledno neki lezaj nije kako treba i pravi neku rezonancu i ...

Uskoro cu i malo da ga ponovim, dobice novi motor TGY AerodriveXp SK Series 35-42 1000Kv, karbonski stajni trap, prave aerodinamicke kapice za tockove i crveni spiner od elapora  (work), ma ima da bude ko lutka. Cim ga sredim kacim slike. Odlucio sam da ga na neodredjeni vremenski period zadrzim u mojoj floti jer je model FENOMENALAN i sve ono sto se vezba na simulatoru ce prvo proci preko njega pa tek onda na ostale modele!

Sa novim motorom ce odnos masa:potisak biti 1:2  "), ludo burazere ludo!

poz
« Last Edit: April 05, 2009, 11:39:46 PM by magic »
Veljko

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #24 on: April 06, 2009, 09:54:18 AM »
Ja takodje imam problem sa tim motorom. Isto to mi se desava u Mentoru. Motor ima neku cudnu rezonancu, i posle odredjenog vremena pocne da daje zvuk kao kad benzinac "trokira". Ja sam menjao lezajeve,kontroler, balansirao elise, i primjetio da mi se to ne desava jedino sa 3S.
Isti slucaj bio je na prvom letu sa extrom kada je motor od takvog "udarca" koji napravi pri tom kasljucanju ispao iz lezista.
To se ipak ne desava toliko cesto da bih uspio da ustanovim u cemu je konkretno stvar.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #25 on: January 09, 2010, 01:34:44 PM »
Acromaster je zasluzio trajno mesto u mojoj floti prvo zato sto je neverovatan model, a drugo njegova robustnost dozvoljava da model stoji i u kolima i samo ceka povoljnu priliku za letenje. Nema ni folije da se smezura u letnjim mesecima ...

No, pojavila se i potreba za par modifikacija. Na prvom mestu trap, zato sto je originalni dobar samo za fiskulturnu salu i nikako za travu! Naravno, stavio sam karbonski sa vecim tockovima i odbacio kapice. Isto tako u originalu je dosta blizu tezitu modela pa se model prevrce na nos kod sletanja vrlo lako. Zbog toga su tockovi pomereni dobrih 5cm u napred. Kako na tom mestu nema dovoljno materijala da podnese pritisak napravio sam plocicu od 3mm spera kako bi se pritisak preneo na vecu povrsinu.





http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4503&Product_Name=Carbon_Fiber_Landing_Gear_115mm_v2
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9855&Product_Name=Light_Foam_Wheel_Diam:_60,_Width:_10mm__(5pcs/bag)

Isto tako na samom pocetku sam primetio da "zub" koji drzi krila da se ne rastave u vazduhu je dosta slab i jednom prilikom zamalo se krila nisu rastavila u vazduhu.



Prvo sam bio stavio plasticne srafove koji su to drzali ali mi se to resenje nije svidelo pa sam stavio magnete. Za sada ih je 4, ako bude trebalo dodacu jos.



Ocekujem da mi stigne i elisa 13x4 umesto 13x6,5 koju sada imam na modelu posto cu ga iskljucivo koristiti kao cistu 3D masinu.

poz
« Last Edit: January 09, 2010, 01:48:00 PM by magic »
Veljko

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #26 on: January 09, 2010, 02:09:11 PM »
Nema šta...sjajno mu je seo ovaj novi stajni trap...voleo bi i ja jednog Akromastra...za svaki dan...prvenstveno zbog osobina elapora...ali nikako da ga nađem na nekoj akciji,malo jeftinije...ili barem polovnog u dobrom stanju...ali polako:)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #27 on: January 10, 2010, 07:45:27 PM »
Evo pade i prvo letenje u ovoj sezoni. Cast je pripala Acromasteru sa novim trapom i tockovima koji su apsolutno polozili ispit. Danas sam (pa skoro namerno) 2 puta sleteo malo grublje i nije nista ni susnulo!

Prava modifikacija za svaku peporuku!

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Acro Master od Multiplexa
« Reply #28 on: April 01, 2013, 10:50:05 AM »
Magic zasto se vracas na Acromastera? Dosta ti je preozbiljnog letenja? Treba ti nesto za opustanje?

Pitanje je postavljeno u drugoj temi ali odgovoricu ovde.

Kao sto sam vec rekao planiram ponovo kupovinu Acromastera ali sigurno ne zato sto sam se umorio od preozbiljnog letenja, naprotiv! Imao sam srecu da sam na pocetku svoje letacke karijere leteo neke jako dobre modele i oni su mi ostali u lepom secanju, a jedan od njih je i Acromaster.

Vec neko vreme razmisljam o modelu koji bi mogao da stavim u gepek i ne razmisljam sta ce biti sa njim cak i kada zvezda upece. Za to su idelani modeli od penastih materijala. Razmisljao sam i o nekom malom 3d modelu sa dobrom opremom ali iz iskustva drugih sam naucio da su oni dobri ipak samo za vremenske uslove bez vetra, maltene samo za halu. Onda se pre mesec i kusur dana pojavio Splenor od E-flite koji je pored svih tih nekih karakteristika koje mene zanimaju doneo i autostabilizaciju koja je tu ponajvise da ispegla vetar i stvori utisak kako da se leti mnogo veci model, nesto slicno kao 2x2 F3A, sto mi je zazvucalo jako interesantno.

Pre 2 nedelje se pojavio i Orange prijemnik sa tehnologijom autostabilizacije i doneo sam odluku da ponovo nabavim Acromastera jer verujem da ce efekat tj. utisak da se leti mnogo veci model biti jako slican i pored toga sto je on manji od Splendora. Tu se nasao i neki visak opreme kao nacrtan za Acromastera. Da budem iskren, smatram da Splendor ima adekvatnu cenu kada se pogleda sta se sve uz njega dobija ali ce mene konkretno cela prica izaci duplo manje zbog toga sto vec imam najbitniju komponenetu u celoj prici a to su servoi. O celom setapu nekom drugom prilikom.

Ovo je samo jedan deo price, ove godine moj junior pocinje sa letenjem na Easy Staru i pre ili kasnije ce pozeleti nesto drugo a Acromaster na malim otklonima i autostabilizacijom je apsolutno adekvatan za neke sledece korake.

A za neko "neozbiljno" tj. u mom slucaju opusteno letenje tu ce biti Ion i MaxIon  :).

poz
Veljko