Author Topic: CRIUS AIO PRO  (Read 17235 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #15 on: January 27, 2013, 04:22:45 PM »
Pre nekoliko veceri, ajde skupim zivce, i opet na podesavanje, i probaj i probaj, i sve ajde stavim kao sto je na cakra dao  na fotki.


  Ajmo napolje, stavim na ravno, ukljucim baterijiu i cekam, navata on signal satelita nakon 20tak sekundi, i ajmo

Arm, i polako krecu motori, ZU ZU ZU ZU, FLIP OVER !!!  Auuuuu, tras naglavacke  ")   jbt ni blizu, menjaj opet, smanji, pa kao nesto odradi, kao pijan, ali ne prima komande, ma vise ne znam sta sam probao.  mmmm

JOOOOOOOOOOOOOOJ, popizdim i posaljem mail Vladi iz RcSrbija.rs ,  salji mi NAZA-u sa GPS sutra, nemoj da zaboravis !!!

 Stigne mi sutra , ja tek nocu oko 4, kad sam sve poslove zavrsio, uzmem, na taj isti quad, postavim i podesim, ajde gainovi po defaultu, 135% svi.

ajde vec me muka hvata od probavanja, i mislim sad gas i to leti, i idem da spavam...

 Idemo, arming, gas polako, i dize se pocinje ZU ZU ZU ZU FLIP TRAAASSSS !     mmmm  Jeste skoro 5 ujutru, i zima, i spava mi se, al bas nisam lud. (pomislio sam u jednom trenutku da sam i lud  :_D)

Aj da ja ipak stavim gainove za roll i pitch na potenciometar, i aj malo smanjim, dok je bio na kompu na oko 120 poenciometrom,

aj napolje, petlovi ubise  :_D ,

ajmo Arming, i polako vidim zujanje manje za nijansu, i smanji i smanji i smanji i nekako leti,  ali skoro pa idealno mirno,

ipak je naza naza !!!!   (res)

Uzmem ja zakacim na assistant, i kad sam video, nije mi bolo dobro, gainovi na 50%  (zid)

  Onda skopcam da je u stvari da su ti motori ludacki jaki a i esc ih kretenski prate  :sljus



   E sad, da li je neko naisao negde, na info, koji gainovi su za sta tacno na ovom megapirate-u u mission planneru ???   mmmm
« Last Edit: January 27, 2013, 04:25:44 PM by djbojan »

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #16 on: January 27, 2013, 05:57:44 PM »
E sad, da li je neko naisao negde, na info, koji gainovi su za sta tacno na ovom megapirate-u u mission planneru ???   mmmm

Imaš ovde solidno uputstvo:
http://www.nijlstroom.nl/index.php/lang-en/modelbouw-mainmenu-2/electro-vliegen-mainmenu-5/48-multicopters-megapirates.html?start=1

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #17 on: January 28, 2013, 05:47:29 PM »
Jedan veliki problem, sto ga ne mozemo nivelisati sa novom verzijom mission planera,

Znaci treba obrisati sve i ponovo podesiti, uploadovati fW opet, najbolje resenje.

Baky, svaka ti cast za link !  (pijemo)


http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23948894&postcount=4579

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #18 on: January 28, 2013, 10:43:33 PM »
Napisah da ga mozes nivelisati tako sto ces iz terminala ukucati setup{enter} pa level{enter}

Uostalom kad ga ukljucis on se opet kalibrise...dok  trepce ona zuta led...i kad ga armingujes, on se opet kalibrise... mmmm
Magnetometar se recimo takodje sam od sebe kalibrise.....upises mag deklinaciju...i sam softver tokom leta preracunava vrednosti ako imas ukljucen gps...

Ja sam danas malo leteo po dvoristu sa 11x4.7 elisama i mogu reci da sam zadovoljan....konacno, trebace jos dosta da smanjim I vrednosti jer kopter preteruje sa korekcijama letilice i stalno ga pokusava drzati sto vise u level-u tokom leta (stable mode)malo je bolje u acro modu, nisam bas navikao na takvo letenje...
Jedva cekam da probam sa 12x4.5 elisama i da malo ovremeni pa da odem na livadu i podesim taj loiter i gps pidove...
Jedva cekam da vidim kako ce da radi originalni apm ;)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #19 on: January 30, 2013, 01:06:13 AM »
Ona megapirate, je takva budalastina da ja nemam reci, znaci uzeo sam i upucao Multiwii u ALL in one pro v2, i poleteo iz prve sa fabrickim pidovima.

Muka me hvata da se zezam sa njim vise, zasad, dok ne rese nesto, multiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  :big smile

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #20 on: January 30, 2013, 09:31:38 AM »
Ajd da nastavim pricu o megapirateNG (kazu da je NG "new generation"...pre bih rekao "not good" ;D)

Ma da, multiwii leti ko zmaj po defaultu-da sam toliko experimentisao sa multiwii pid podesavanjima kao sa megapirateng-gde bi mi kraj bio...letela bi ko wookong :)

Juce sam celo popodne proveo leteci i podesavajuci moju hexu, sa elisama 11x4.7...natukao sam jedno par sati leta  po dvoristu sigurno...sreca-ili vec sta, je bila na mojoj strani, jer sam imao "par"
gadnih sletanja...i nisam nista polomio! Neverovatno! (___)

Hexa leti  u acro modu odlicno...precizno je moze kontrolisati-bas onako kako sam i navikao...ali taj STABLE MOD je katastrofa!
Jednostavno u stable modu, kao da su ukljuceni neki pogresni mixevi...napred nije napred,nazad nije nazad...levo nije levo itd...? Prati hexa komande...ali ima neku idiotsku reakciju da kad na primer hocu napred, ona krene blago desno pa polako napred...i tako stalno-jednostavno nikad ne znas gde ce :sljus.
Ne pomaze ni podesavanje pidova...mali-veliki P...sa I bez I...?uvek isto?
Hexa lepo hoveruje...i u acro i u stable modu...ali kakva korist od hoverovanja?
U jednom momentu sam hteo sve da batalim i uflashujem multiwii...al' odustah jer me je mrzelo da opet menjam smerove motora...

Skunuo sam sa SVN  zadnju razvojnu verziju megapirateng 2.9...pa cu da probam sa njom...
Cak sam morao malo da "provozam" mikrokopter da dodjem sebi... :P i da se uverim da ipak znam da letim :hehe...kolko-tolko...
jbg

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #21 on: January 30, 2013, 11:15:40 AM »
Jednostavno u stable modu, kao da su ukljuceni neki pogresni mixevi...napred nije napred,nazad nije nazad...levo nije levo itd...? Prati hexa komande...ali ima neku idiotsku reakciju da kad na primer hocu napred, ona krene blago desno pa polako napred...i tako stalno-jednostavno nikad ne znas gde ce :sljus.
Da ti nije uključen simple mod?

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #22 on: January 30, 2013, 12:01:19 PM »
Ma ne verujem, megapirateng, je u stvari lose remapiran Arducopter firmware,
 i bukvalno kao da kod nekog i ponekad upali i sve je ok, a kod nekog ne, ne znam sta se desava,

stize mi za koji dan APM 2.5, dugo sam se premisljao hocu necu,  pa porucio sa rctimera,  trebalo bi da radi dobro,

 ipak je to komplet hardware i firmware.
« Last Edit: January 30, 2013, 12:08:16 PM by djbojan »

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #23 on: January 30, 2013, 04:08:28 PM »
Ma ne verujem, megapirateng, je u stvari lose remapiran Arducopter firmware,
 i bukvalno kao da kod nekog i ponekad upali i sve je ok, a kod nekog ne, ne znam sta se desava,
Znam, i ja iste muke mučim... Meni je quad sasvim lepo išao sa KK boardom ali MegaPirate nikako.

stize mi za koji dan APM 2.5, dugo sam se premisljao hocu necu,  pa porucio sa rctimera,  trebalo bi da radi dobro, ipak je to komplet hardware i firmware.
I ja se nešto razmišljam za nabavku :) Baš gledam nešto što može da vozi avion, a Crius mi je nepouzdan za to. Biće kupovina Arduplane ili Paparazi, samo da završim konačno sa nabavkom za video link.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #24 on: January 30, 2013, 04:29:45 PM »
Nije tu problem u Crius plocici, ona ima sve savrseno i dobro odradjeno, problem je u softveru, upucaj multiwii pa ces videti sta je letenje, treba malo sacekati neki update za megapirate i radice, softverski je problem sto ne leti. Hw je na criusu dusu dao za preciznost

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #25 on: January 30, 2013, 06:59:11 PM »
upucaj multiwii pa ces videti sta je letenje,

To i planiram, samo da mi stigne ispravni ESC ;)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #26 on: January 30, 2013, 11:02:17 PM »
Baky, i sa simple i bez simple moda radi isto.
I ja sam mislio da je mozda magnetometar krivac sto hexa nece da slusa...ali ne slusa ni bez njega:)

Danas sam uflashovao megapirateng 2.9...i nisam napravio ni jedan let (___) jer jednostavno posle arminga motora-motori se bez veze ukljucuju i iskljucuju...trzaju...iako je palica za gas na minimumu?
E brisao sam eeprom...kalibrisao stanicu...esc...acc...gyro x puta i nikako da resim taj simptom...koji neminovno vodi u flipover...pa se nisam ni trudio da letim.
Posle sam vratio 2.8r4 verziju i tamo nema toga?
Sve u svemu...megapirateNG je not good...i batalih sve to!
Promenio sam smerove okretaja motora ...prevezao ih i uflashovao zadni dev multiwii i pukoh od smeha!
Toliko me uverzirao i istrenirao megapirateng sa svojim agilnim i svojeglavim letenjem...da nisam mogao da verujem kako sam uopste mogao ranije da letim multiwii sa tim default parametrima?
Morao sam da dignem rc rate na 1 a rc expo na 0...i jos imam osecaj da mi je hexa lenja?
Moracu sutra i pidove da podignem...pa cemo videti:)
Prosto neverovatno kako to lepo leti u odnosu na megapirateng...?

Sad me zivo zanima taj apm clon...sacekacu izvestaj od djbojan-a...da ne rasipam imovinu na gluposti :)...pa ako bude sve ok...onda ga i kupujem (___).

Polako se suzava izbor multirotor resenja...ostaje jos CC3D open pilot...ili revolution openpilot...ili kao sto Baky napomenuh...paparazzi uav?
Igrama nikad kraja... :)aplauz

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #27 on: January 31, 2013, 12:08:54 AM »
Možda ti nije dobro setovan min throttle za sve motore, meni se to desilo prvi put kad sam instalirao MPNG.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #28 on: January 31, 2013, 01:17:40 AM »
Možda ti nije dobro setovan min throttle za sve motore, meni se to desilo prvi put kad sam instalirao MPNG.

Soft je pun bagova, nemoj se patiti, a i cakra je iskusan modelar, da znas sta sve ima i cime se bavi....  ;namig



Ja veceras probam najnoviji multiwii, i eto skoro pa kao naza, aliiiiiiiiiiiiiiii, ima jedan bug

  izgleda da nesto nije bas idealno pa lose prikazuje neke parametre u multiwii win gui

Zamenji su RTH i POSITION HOLD,

kad se zakacim sa obicnim MultiwiiConf, dobijem ok vrednosti, i podesim, i kad u letu prebacim na Position hold, on stoji u mestu otprilike,  a kad to uradim kad je podesen preko Mulitiwii Win GUI,  onda quad krene ka Novom Sadu  :sljus, srecom tamo je kevin štrik, opet bolje nego prozor kuce ili letnjikovac sa kontrukcijom od metalnih cevi  :_D

E da, i ostanu zaglavljeni jos neki dugmici u podesavanju u multiwiiwingui kojih u obicnom multiwiiconf nema


mozda nekom zatreba     ()-()



MultiWii dev version r1317 (20130120)    :mhm







« Last Edit: January 31, 2013, 01:20:25 AM by djbojan »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #29 on: January 31, 2013, 08:10:31 AM »

 Ja i dalje imam multiwii keca sa nunchakom, i leti ko san, ostao je na verziji 1.7, jedino su mu bili okrenuli senzore naopacke, kad sam sve ispravio, i stabile mod radi besprekorno.. U svom odusevljenju uzmem novu orginal sirius 600, koja bi trebala da radi debelo bolje, pa krenuo od 1.8, pa 1.9, dobio sam sve da radi sa 2.1, leti kako tako, ali to nije to ni priblizno kako bi trebalo da bude, probao sam sve sto sam umeo, brisao eprom 60 puta, probao je kao sirius obican, gasio svaki senzor, pa sve senzore sa bazicne ploce, pa ostavljao senzore a gasio senzore na siriusu, trazio po forumima resenje, plocha je orginal i ispravna i nista mi nije jasno... Sedamsto puta je kachio na komp, beskrajno shtelovanje, digao sam ruke na kraju i prodao je dzabe..

 Nisam nista slomio jer celu spravu vezhem duplim vezicama za roshtilj plochu, a posle je okachima na string, to jes po 10 gumica za tegle sa svake strane, izmedju dva jaka nosacha pa shtelovanje u beskraj...

 Naza radi previshe savrsheno, ali ni ovo nije reshenje, jer je previshe muchenja, gubljenja vremena i zhivaca, tako da ipak naza...

                                                                                  (pijemo) (pijemo)