Author Topic: CRIUS AIO PRO  (Read 17235 times)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #45 on: September 02, 2013, 08:36:28 PM »
Hvala cakra na ispravci.  (thumb) Izvinjavam se, ja sam prevideo. Megapirate je instaliran. Na nekoliko mesta na netu sam pročitao da je megapirate bolji za GPS i UAV. Koliko je to tačno, ne znam jer nisam upoređivao. Odluka je pala na Megapirate 2.8 R3, a ako se pokaže dobro, verovatno ću i ostati pri tome. Naravno, ako se pokaže problematično, ostaje mi da updateujem, pa probam i drugu Multiwii, pa ako ni to ne ide, onda mora druga ploča, ali dobro, polako, otom potom :)

Za sad sam oduševljen i ovime, zaista, još uvek isprobavam šta sve može.. D vrednost kod PID tuninga mi još uvek nije najjasnija, P i I sam provalio. Nisam imao toliko vremena za tuning, mada i sad radi odlično, ali moram da proverim šta je D, možda mogu da podignem stabilnost na još viši nivo. Gledao sam tvoj video sa custom hexa ramom, stvarno je dobar, i leti lepo i stabilno. Izgleda da si ukapirao PID, kako podešavaš ova tri parametra kojim redom? Jel si imao nekih poteškoća?

Bio sam pre neki dan u selu, i probao gymbal sa onom malom keychain kamericom. Nisam imao GoPro. Zadovoljan sam testom, mada ima dosta vibracija. Mislim da je do propelera, nisu baš najbolje izbalansirani hubovi, i previše su savitljive elise, baš jeftini 1045 propeleri. Imam jedan lep balansiran set 9045, ali onda se smanjuje vreme letenja-količina manevrisanja. Ako se jello pojavljuje i sa GoPro, moraću malo ozbiljnije da poradim na balansiranju svega.

Evo i snimka, moji skromni počeci :) Uskoro i snimci sa 9045 propelerima, možda sredim problem :)







Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #46 on: September 02, 2013, 09:38:23 PM »
Ok...znaci megapirateng.Batali taj 2.8r3!!! Podesiti pidove je nocna mora u toj verziji!
TOPLO ti preporucujem da stavis ovaj zadnji 2.9r7 (306)...imas ga u beta folderu...
100x je bolja verzija od te koju trenutno koristis...i taj tvoj f450 klon bi vec po defaultu trebao da leti ko zmaj sa r7...lakse podesiti pidove-ma sve je bolje!
PROVERENO!
Ako ne znas kako da ga skines sa SVN repository-a...javi da ti ga poslajem na mail ili?

Sve o pidovima imas u arducopter wiki-ju...a ima dosta primera po netu...tesko smaranje :)...
na kraju poludis i ne znas sta  i kako :)

 (<--)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #47 on: September 02, 2013, 11:00:01 PM »
Strava, vidiš to nisam ni znao. Ja sam se klonio te bete jer sam mislio da je nestabilna. Pročitao sam na par mesta da su se ljudi žalili na neke bagove. Mada ne mogu sad da tražim opet gde sam to našao, a i sad si mi malo olakšao prelazak :) Video sam taj folder, skinuću. Javljam šta sam uradio kad obavim par testova.

Provalio sam sledeće, ali ovo je baš pojednostavljeno: rate P je reakcija na komande, stabilize P je brzina vraćanja u ravan, rate I se povećava ako se pri spuštanju copter drma. To je to za sada, to mi je bilo dovoljno da ga namestim lepo, bolje nego što je radio na KK5.5 svakako. Mada uvek ima mesta za poboljšanja.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #48 on: September 03, 2013, 03:13:36 PM »
Prelistaj ceo ovaj topic o aio pro...istim putem smo isli i mi ostali i napatili se-barem ti zaobidji sve to i te frustracije :)...
Ma sve vezije-pa i finalne  su  neka beta verzija-tokom koriscenja i letenja se javljaju i ispravljaju greske  u kodu...bilo da je open source ili nesto komercijalno.
Bagova uvek ima...nazalost, ali i strahovito lose sklepanih letilica :)...i svi uzivaju :) (<--)

U megapirateng odnosno arducopteru- care free ili headfree ili ios, tj. koriscenje megnetometra za  definisanje prednjeg dela letilice se zove -simple mode.
 Aio pro ima sve senzore na ploci-sem GPS-a...

Preporucio bih ti da  taj spectrum dx5 zamenis za nesto sa  barem 8 kanala...broj kanala vise nije luksuz(9x / 9XR)-vec potreba-narocito u ovoj multirotor prici.
 (<--)



Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #49 on: September 03, 2013, 04:00:34 PM »
Probaću samo da se malo sredi vreme.. :)

DX5e obavezno odlazi drugom vlasniku, uzeću 9X čim skupim malo parica, za sad.. teško.. mislim ide prodaja :)

Žao mi je za taj DX5e, to je bila jedna od grešaka, uzeo sam nov, a nisam ga pošteno ni koristio i evo već ga prodajem, opet novog, i to za manje.. Nisam pregledao kompletnu situaciju na tržištu, i naravno promakao mi je 9X potpuno. Kada sam posle video..  :sljus
« Last Edit: September 03, 2013, 04:06:15 PM by Ivan Milenkovic »

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #50 on: September 26, 2013, 10:46:40 PM »
dobri ljudi, stigli su mi bluetooth i GPS, uskoro treba i namestiti to, pa me interesuje da li je neko uspeo da poveže Crius sa Mission Plannerom preko bluetootha?

Za sad, samo mi prepoznaje spravu u windowsu, znači da radi, i uspeo sam da se povežem preko telefona, ali u mission planner neće. Šta mislite šta je problem?

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: CRIUS AIO PRO
« Reply #51 on: September 27, 2013, 10:42:04 PM »
Nema veze.. uspeo sam. Izgleda da na jednom laptopu ne radi, ali na drugom radi.

Za sada koliko vidim ne postoji Android aplikacija za Megapirate, samo za MultiWii.

Okej, a sada GPS..... :)