RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"

<< < (6/18) > >>

zajko:
Nocni rad - Treca smena interventne mobilne ekipe iz Bgd (Gas Engine Resque Team)

Prvo smo skakali po njemu nekih 2 h, sve i svasta... proveravali i na kraju je ekipa skontala da Hall sensor nije u redu, Doktor je otvorio zasticenu plocicu i dijagnoza, "hladan lem" na masi kontakt plocice... Zagrejao vatru i zagrejao "Hladan Lem"... DONE ! Motor je upalio na keca... i to ne samo jednom , vec vise puta za redom.. bez vadjenja...
BINGO / BRAVO & Thanks Gays !
Eto dogadja se i najboljima da naprave gresku (MVVS) malu ali kurvinsku zajebanu, tesko da covek i pomisli, a EU proizvod ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=rAhCBNTzp9s&feature=youtu.be

Od sutra, nadamo se svakodnevno uspesno paljenje, i ispiranje svezim gorivom, zavrsena (takoreci) razrada motora, sa MOBIL Racing 2T sintetickim uljem 2%... pa od weekenda prelazimo na moNtazu istog na letelicu (treba ce i sekira da radi na modifikaciji FireWall-a, ili motorna testera)  mmmm

chupko:
Bice to opaka makina (res).Sa pocetka texta procitah kako se cuje zujanje u servoima.Negde sam nacuo da ako su servoi digitalni oce da zuje ako su blizu stanice.

zajko:
Da Chupko, hvala Chupko, hoce Chupko... ()-()
To svi kazu, a malo sam svrljao i po net-u, ipak kazu treba se potruditi da se mecuju sto bolje... da sto manje opterecuju izmedju sebe..

Posto su mi Dule & Mladja, dosta pomogli oko porodjajnih muka sa motorom, vidis desava se i ovim dobrima da malo izfusare... ali nije strasno, doktori su postavili dijagnozu i resili problem...
Sad sam se bacio na montazu istog na aeroplan, morace malo da se secka i doradjuje firewall, pa da se onda dotegne, ucvrsti ukoliko imalo oslabi... radi se na tome...
Dotle ce stici i ostale sitne potrepstine pa se bacam na elektroniku...

pozz (pijemo)

zajo:

zajko:
Hvala Zajo, ali mislim da ja i moj mali Sukhoi nikad necemo imati nista slicno, obzirom da nisam iz te fele, hocu da kazem da smo 3D i ja "daleko", znam po nesto od firgura, sto me je zanimalo... ali ko zna.. mozda se napalim, pa me krene... Hehehe !

Elem, posto je motor "sredjen" a od Duleta sam dobio dobar savet da sednem lepo razmislim stavljam/skidan prividno motor i da temeljno razmislim gde su sta cu, tako i uradih... Nije mala muka, posto je on pripremljen za DA175 a ja mu stavljam MVVS 152TS... Jos ovaj moj motor ima karb nazad iza svega pa ga produzava... sa odbojnicima koje sam porucio bezi mnogo napolje, te resih da ih izbacim iz kombinacije, da na FireWall prosirim rupu, da karb udje unutra u kutiju, sto ne znam da li je dobro, iako ima dovod vazduha, kroz otvor na kapotazu i kroz sam spinner (uzeo sam spinner sa rupama za hladjenje "Mejzlik" znaci imace vazduha svezeg, ne direktno, a bize i rupa za odvod toplog vazduha. Planiram da mu stavim na karb difuzor, koji ce takodje biti unutar kutije, kazu da on stabilizuje i povecava snagu na malim i srednjim obrtajima....  mmmm

Tako da motor srafim na firewall sa 4 srafa kako je predvidjeno, ali sa gornjim ALU ojacanjem koje pripada setu za montazu...
ideo oko karb-a, to sto sam odsekao  to sam dodao/zalepio na visak rupe (fabricke) da koliko toliko povratim ukrucenje firewall
... Servo DS821 sam ubacio na kutiju odozgo, probusio rupu za ruku servoa i vrlo kratak link (Du-Bro gold link nylon type) da  ne bude metal, a na dnu kutije sam stavio servo (NO digital - standard JR sport ST47/standard za chooke) koji se vezuje i programira za Ignation za "Easy Start", gde on sam upravlja tim servoom, i za ovu vezu koristim isti D-Bro nylon link, kazi NE treba stavljati metal link... na kutiji odmah pored servoa gasa, ce biti Button/Top Ignation i 2 Li-Po 3000 Mah 3S, i 2 x SparkSwich (PowerBox)..










Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version