RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"

<< < (7/18) > >>

zajko:
Eee... malo neka teska prehlada.. pa cekanje delova.... kojekavih sitnica... smorilo... a bilo i posla... pa sam onda zaboravio gde sam stao (godine iskustva) i evo sad uzeh ponovo da sklapam, nadam se da je sada sve tu...
Po savetu Duleta i Mladje, prvo krenuh od motora i njemu pripadajucih delova, 2 x Ignation, 2 x battery 2 x Spark Switch, servo gasa sam postavio (gore iznad motora) na kratko i sa kratkim linkom 5-6 cm plastika, servo CHOKEE isto na kratko 6-7 cm plastika, ali sa donje strane, ispod motora... spremio rupe za srafove koje nose motor, opet po savetu Duleta posebni srafovi, nesto kao 8.8 izdrzljivost materijala, imbusi... Elem bice jako fiksna/kruta veza, ali je ojacan i firewall i motorna kutija...

Sve sam povezao kako bi fiksirao motor jednom za svagda, nadam se, posto je prilaz zguza tesko pristupacan, ali zbog creva i spojeva mi fali da ortupijam par mm da bi mogao da udje u rupu, i difuzor tu zeza, ali pasce ujutru malo turpija za drvo...

Ono sto me sad muci, teorija je u pitanju, posto na gornjoj ploci kutije motora, a tako je i predvidjeno, dolaze Ignation, baterije i Spark Switch.... da  li mogu da postavim jedno iznad drugo Ignation, predvidjeni su za srafljenje, pa sam mislio da jedan donji usrafim a drugi da zakacim iznad njega grckim vezicama, pa mi palo na pamet dali oni emituju smetnje jedan drugom, iako deluju izolavano, na probnom stolu kad smo palili motor nisam primetio neke smetnje...
Nesto computer koci i baguje...

Pitanje je : Da li je tehnicki ispravno da stavim Ignation jedan na drugi, prave li smetnje jedan drugom, baterije su tu odmah pored, i tu su odmah pored switch spark... sve na gomilu, napred, sto se tice motora...

Rx i sve ostalo je odaljeno nekih 70 cm...

zajko:
Danas sam bio vredan... Postavio motor na svoje mesto, crevo za gorivo, rezervoar, ignation, Spark switcheve, link za servo gasa i servo gasa, jedino da sutra jos montiram servo Chokee i link je gotov i da ga dotegnem...
To bi trebalo da je gotovo za 1-2 h.
Spektrum Satelit receivere sam postavio na 4 strane aviona, shodno uputstvu i povezao...
Fiksirao Cocpit prijemnik, dve baterije za napajanje, servoe rudera, i priremio najgori deo servoe za ailerone.. sutra da povezem kablove, kao i utikace na krilima i na horizontalcu....
Mislim da cu stici da sutra postavim i pumpu/napajanje i konekciju sa Rx, rezervoar za Smoke i hardverski je valjda gotov.
I moram da sklopim i montiram zadnji tocak.. ali to je lako i brzo...
Posle toga dolazi programiranje Rx, servo Match i to bi bilo to..
Kako je dobro, za sad, krenulo mogao bi mozda sledece nedelje na livadu !! (<--)










zajko:
Hmmm... Ako bih bio vredan, ako bih bio pametan, ako bih procitao kompletno uputstvo za DX18 i za Spektrum Cocpit ... mozda bi ovaj mali u nedelju mogao i u vazduh :)

manje vise sve sam mu namestio, ostalo je jos samo Smoke pump i Smoke rezervoar, da jos jednom prodjem u krug oko dotezanja srafova i finalni pregled sta sam zaboravio...
pa da krenem u programiranje Tx/Rx (to mi ide od ruke, mislim da mi ne treba vise od 1-2 h) i servo mach (sto me i najvise plasi, nepoznanica)... kao i CG, moram da smislim neku zgodnu napravu... nece ici onako na prst, kao i svi ostali...

GPS i telemetriju bih ostavio za montazu nakon poletanja, iako je to najmanji posao...

Evo kako ce to manje/vise da izgleda na gomilu, ako neko dobronameran ima neku zgodnu ideju/primedbu... slusam  :sljus













bjanko:
Ma ovo je masinerija  :)aplauz a ova poslednja slika jel to belgijska malinoa 

branek:
Ovo izgleda odlično, sem kablova!

Nadam da ćeš kablove da složiš i uredno postaviš!

Ajde pa da vidimo kako radiš Flat Spin! :)  ;namig

pozdrav
branek

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version