RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Šta mislite.. Egde 540...

<< < (3/9) > >>

Matić Dragan:
mada opet sa druge strane, mozda bi i trebalo poceti sa  Easy Star-om ili slicnim modelom. i to za pocetak , po mogucstvu prvu godinu ga samo imati a vec druge bi mogli da izlaze mladi modelari sa njim i na livadu. ali ne da lete nego samo da se upoznaju sa iskusnima i slusaju njihove  "savete". e trece godine uz pomoc tutora eventualno da i pokusaju da polete ali bez sletanja.

 ne daj boze da se neko odluci da sam dodje sa akro modelom na letenje i pride uradi i koju akrobaciju. greh bre ljudi.
kako cemo mi iskusniji znati da je pocetnik i objasniti mu ukratko sta treba da radi?

stara skola je najbolja: prvo smirglas do iznemoglosti i dodajes starijem alat, cistis radionicu i sl. a nakon toga mozes da odes i do livade da gledas.

svi bi trebali da pocnu sa slobodnoletecim modelima, ko nije bio jedrilicar taj nije modelar, ko nije sam napravio model takodje nije modelar i ko nije imao  Easy Star samo misli da zna da leti.

panther:

--- Quote from: Matić Dragan on February 21, 2009, 02:17:18 PM ---mada opet sa druge strane, mozda bi i trebalo poceti sa  Easy Star-om ili slicnim modelom. i to za pocetak , po mogucstvu prvu godinu ga samo imati a vec druge bi mogli da izlaze mladi modelari sa njim i na livadu. ali ne da lete nego samo da se upoznaju sa iskusnima i slusaju njihove  "savete". e trece godine uz pomoc tutora eventualno da i pokusaju da polete ali bez sletanja.

 ne daj boze da se neko odluci da sam dodje sa akro modelom na letenje i pride uradi i koju akrobaciju. greh bre ljudi.
kako cemo mi iskusniji znati da je pocetnik i objasniti mu ukratko sta treba da radi?

stara skola je najbolja: prvo smirglas do iznemoglosti i dodajes starijem alat, cistis radionicu i sl. a nakon toga mozes da odes i do livade da gledas.

svi bi trebali da pocnu sa slobodnoletecim modelima, ko nije bio jedrilicar taj nije modelar, ko nije sam napravio model takodje nije modelar i ko nije imao  Easy Star samo misli da zna da leti.

--- End quote ---
:)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :_D :_D :_D :_D :_D :_D (res) (res) (res) (res) (res)

modelar:

--- Quote from: Matić Dragan on February 21, 2009, 02:17:18 PM ---mada opet sa druge strane, mozda bi i trebalo poceti sa  Easy Star-om ili slicnim modelom. i to za pocetak , po mogucstvu prvu godinu ga samo imati a vec druge bi mogli da izlaze mladi modelari sa njim i na livadu. ali ne da lete nego samo da se upoznaju sa iskusnima i slusaju njihove  "savete". e trece godine uz pomoc tutora eventualno da i pokusaju da polete ali bez sletanja.

 ne daj boze da se neko odluci da sam dodje sa akro modelom na letenje i pride uradi i koju akrobaciju. greh bre ljudi.
kako cemo mi iskusniji znati da je pocetnik i objasniti mu ukratko sta treba da radi?

stara skola je najbolja: prvo smirglas do iznemoglosti i dodajes starijem alat, cistis radionicu i sl. a nakon toga mozes da odes i do livade da gledas.

svi bi trebali da pocnu sa slobodnoletecim modelima, ko nije bio jedrilicar taj nije modelar, ko nije sam napravio model takodje nije modelar i ko nije imao  Easy Star samo misli da zna da leti.

--- End quote ---

Dragane, zasto zaostravas diskusiju bez potrebe. To sve sto si ti u ovom citatu napisao nije niko rekao.
Potpuno se slazem sa tobom da to sve nisu uslovi da bi neko postao dobar modelar. Ti si ocigledan primer.
Samo je izneto misljenje da 3D model nije pogodan za pocetnike i nista vise. Mislim da bi se sa tim slozili mnogi iskusni modelari.
Ako se na svako izneto misljenje krene "djonom", forum ce potpuno izgubiti vrednost.
Pozz

Matić Dragan:
@modelar, ne zaostravam diskusiju, problem pisane reci je taj sto citalac sam daje konotaciju tekstu.


--- Quote from: modelar on February 21, 2009, 11:32:18 AM ---

Bravo Dragane !
Ako kupi od tebe model bice najbolje obojici, pogotovo tebi.
Sto ce ga odmah omastiti o ledinu, nema veze.
Seti se svojih pocetaka, da li je bilo komplikovano ili ne.
Pozz

--- End quote ---

kao recimo ovde gde sam ja shvatio da si me prozvao za bezdusnog trgovca.

medjutim stvarno sam misljenja da se malo dize fama oko upravljanja RC modelima. ali svako zna sta mu i kako ide pa samim tim i sta da kupi.
posto je momak naveo da hoce da uzme prvi "ozbiljniji" model ja sam mu povukao paralelu sa mojim oglasom.

branek:
Polako ljudi... nemoj da se svađate... pogotovu ne na mojoj temi.. ovde mora da postoji tolerancija i  (res) ()-()

Ja o avionima dosta znam, nisam leteo neki RC simulator (skidam sad neke, tražim šemu kabla), ali sam u Microsoft-ovom Flight Simulatoru koristio takozvani RC mod, sa cesnom 182, ali sa džojstikom, ne sa radiom. Takodje u tom simulatoru sam potpuno uspešno leteo po pravoj proceduri BOING 737-300. Znam sta su kontrolne povrsine, za sta koje sluze, kakve interakcije postoje i jos mnogo mnogo... Pravio sam cirruse i razne gluposti ali dosta davno, stavljao motore na njih... Bavim se elektronikom i programiranjem, i to razvojem sofisticiranog hardvera, tako da mislim da imam odlično predznanje... Fali malo iskustva.. ali to bez aviona ne može... takodje iskustvo se stiče i pitanjima na ovakvim mestima...

Još nisam potpuno odlučio šta da naručim, ali iskrneo prilično sma siguran da ću naručiti ovaj Edge 540... samo da mi otključaju karticu... a onda ćemo videti!

Eto.. nema potreba da se žestite.. svako ima svoje mišljenje.. ja pitam i svaki savet pročitam.. ali ne mogu sve da poslušam... da se prvi put srećem sa avionima verovatno bi uzeo neki baš početnički.. ali mislim da sam sposoban za malo komplikovanije modele...

pozdrav i uživajte
branek

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version