RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Šta mislite.. Egde 540...

<< < (4/9) > >>

tibeteagle:
Branek, kada mi govorimo o simulatoru, mislimo na RC simulator. Boing je težak nekoliko desetina tona a RC Edge samo oko 1200g. oo))
Kompletno vežbanje na simulatoru znači imati stanicu, računar, USB kabel za povezivanje sa stanicom i naravno bilo koji simulatur počevši od FMS pa na gore Real Flight i sl. Preporuka je da se koristi fabrički  USB interfejs, sem ako nisi stručnjak za elektroniku.
Ako u simulatoru dobro uvežbaš prste i vijuge i posle 15 minuta leta ti se ne vrti u glavi možeš da razmišljaš sa startom akro 3D modela. Naravno uz maksimalnu ličnu stručnu asistenciju iskusnih, jer bilo kako da si uvežba na simulatoru prpa te može ukočiti za čas, pa onda...... (:sok:)   :_D   :hehe

Poz.  ;namig

Matić Dragan:
@ branek, e pa sad kad si sve ovo lepo napisao evo ti mali savet. cuvaj pare za stanicu i kabal za simulator. kada si rekao prvi ozbiljniji model stvarno sam mislio da imas makar malo iskustva sa RC-om. sacekaj, navezbaj na simulatoru a do tada ces se i odluciti kakav stil letenja ti lezi.
Microsoft-ov Flight Simulator u RC modu sa dzojstikom ti i nije neko iskustvo. mnogi piloti pravih aviona su lomili modele i ucili iz pocetka razmisli o tome.

pozdrav

petar:
E, ako je tako kako kazes, a pitao si se pre ovog posta mozel li to (mislim da je to bilo pitanje), odgovor je: mozes.

Jedino pre prvog leta nadji nekog ko je verziran da vidi jesu li svi otkloni kako treba (da budu ni premali ni veliki, nego kao za normalno letenje, a uzgred budi receno to obicno pise u uputsvu...), nadji lepo mesto gde neces nikog ugroziti i gde je prostrano.... I to je to leteces, a ako si dosta navezbao na simulatoru (nadji bas taj tip modela, jer su razlike ogromne) nebi trebalo da polomis avion, ne bar na prvih nekoliko letova, ako budes "peglao" vazduh. A to da li ces polomiti model kasnije pa hoces 100%, to je samo pitanje vremena, poceces da se opustas, uletece ti musica u oko, ko zna sta ce da se desi...., a ima milion i jedana mogucnost za to..., ali najvaznije od svega je da steknes samopouzdanje, da napredujes i uzivas u onome sto radis. Pa ce posle toga doci drugi, treci..., veci.... itd.

Pozdrav, Petar

branek:

--- Quote from: Matić Dragan on February 21, 2009, 07:02:39 PM ---@ branek, e pa sad kad si sve ovo lepo napisao evo ti mali savet. cuvaj pare za stanicu i kabal za simulator. kada si rekao prvi ozbiljniji model stvarno sam mislio da imas makar malo iskustva sa RC-om. sacekaj, navezbaj na simulatoru a do tada ces se i odluciti kakav stil letenja ti lezi.
Microsoft-ov Flight Simulator u RC modu sa dzojstikom ti i nije neko iskustvo. mnogi piloti pravih aviona su lomili modele i ucili iz pocetka razmisli o tome.

pozdrav

--- End quote ---

Eh, pogledaj moj post u RADIOS, MX-16 iFS... evo kabl gotov i priključen, stanica se probudila, PPJoy istaliran.. samo da jos eMule zavrsi skidanje 4GB svih simulatora i da to ne bude neki film sa cicolinom i bice dobro...  4e do tada malo istraživanja o simulatorima... temeljno upoznavanje...



--- Quote from: tibeteagle on February 21, 2009, 07:02:01 PM ---Branek, kada mi govorimo o simulatoru, mislimo na RC simulator. Boing je težak nekoliko desetina tona a RC Edge samo oko 1200g. oo))
Kompletno vežbanje na simulatoru znači imati stanicu, računar, USB kabel za povezivanje sa stanicom i naravno bilo koji simulatur počevši od FMS pa na gore Real Flight i sl. Preporuka je da se koristi fabrički  USB interfejs, sem ako nisi stručnjak za elektroniku.
Ako u simulatoru dobro uvežbaš prste i vijuge i posle 15 minuta leta ti se ne vrti u glavi možeš da razmišljaš sa startom akro 3D modela. Naravno uz maksimalnu ličnu stručnu asistenciju iskusnih, jer bilo kako da si uvežba na simulatoru prpa te može ukočiti za čas, pa onda...... (:sok:)   :_D   :hehe

Poz.  ;namig


--- End quote ---

tibetegle: naravno da je razlika.. to sa B737 sam dao samo kao primer da razumem osnovne principe leta... i da sam probao u RC modu pomenuti simulator... i pretpostavljam da je razlika ogromna...
Nudiš se za pomoć na livadi? :)

Matić Dragan:
branek, poseti http://rcfly4um.org/index.php?board=28.0 pa lepo napisi o sebi i svojim zeljama par reci. naravno da ces uspeti u svojim namerama. o dosta modela i nacinima letenja je napisano na forumu, nemoj da si lenj, citaj pa ako ti nesto ne bude jasno pitaj u temi. vidis da cemo se pobiti ko ce pre da ti pomogne ()-()

puno uspeha

dragan

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version