RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

KWIK FLY MK III

<< < (28/30) > >>

Stanko BG:
Hvala vam svima što uopšte pratite moj post. lepo je kada čovek shvati da neko uživa gledajući njegov rad i trud.

Coko, imaš pravo, i tvoj je pristup sasvim opravdan jer mi se desilo nekoliko puta da uključim prekidač u transportu, ili da potpuno ispraznim baterije (a to nije zdravo za njih) jer mi se prekidač uvukao kada sam model stavljao na policu.

U suštini, oba pristupa imaju svoju za i protiv stranu...

Važno je samo skrenuti modelarima pažnju da je ovo veoam važan detalj i da moraju voditi o tome računa. Ljudi se glupiraju i smatraju ove naše sprave igračkama pa sam morao da naglasim važnost dicsipline u vazduhoplovstvu.
 
Sećam se da smo Bole i ja testirali jedan čamac na reci i prolazili su neki ljudi i rekli: "Jao, vidi! Igračka za vodu!" Taj čamac je bio zapravo model izrađen u Solid Worksu, u tačnoj razmeri 1/5, koji je moj drug projektovao - testirali smo deplasman korita i ugao osovinskog voda, te da li će propeler biti zaronjen u vodu i može li to korito da plovi u gliserskom režimu... Ispostavilo se da može da izglisira, ali je onda propeler počeo da zahvata i vazduh jer se dešavala nekakva hidrodinamička pojava da čamac podsisava strujnice i pravi iza sebe neku vrstu udubljenja u vodi, te propeler ostane na vazduhu. Objašnjavao nam je to sve naš drugar i smišljao kako da modifikuje zrcalo čamca (da li da mu pravi švanc, itd). Danas taj čamac plovi Savom i često ga viđam - poznajem i vlasnika - a, sve je počelo od "igračke za vodu".

Stanko BG:
I još nešto, cenjeni gospodine Pantiću - NEMA RAZLOGA DA LUPATE GLAVU, RAZMIŠLJAJUĆI O POZICIJI PREKIDAČA.

Nestrpljivo iščekujemo odgovor tibeteagle-a. Postupićemo kako nam njegov sud u ovoj aporiji bude presudio.

coka:
Stanko, DA.

Srecni smo sto postoji mudrac nad mudracima, veliki strumf, veliki brat, svevidece oko...

Zablude sigurno nece biti

trivajuve:
Papir moze svasta da "podnese" ali interet forumi mogu MNOGO vise...

tibeteagle:

--- Quote ---Nestrpljivo iščekujemo odgovor tibeteagle-a.
--- End quote ---
Prekidači? Da to je veliki izvor problema od kada ga ima uopšte. Adam je dao najsigurnije rešenje, ali se to ne može primeniti na svim modelima. Neki prekidač treba da ima van modela, ako se model ne može lako otvarati kao kabina jedrilice. Ja sam na mojom jednoj jedrilici još u prošlom veku rešio sa iz- i uvlačenjem ručice prekidača tako da je uključeno (ON) bio pritisnuto skroz do trupa, jer smo trup hvatali rukom i tako starovali sa vitlom. Dakle stankovo rešenje je bolje i ja to predlažem. U transportu sam izvukao akumulator kabel iz prijemnika, a pri odlaganju modela na policu sam izvadio aku. paket i upotrebljavao ga u drugim modelima i tako ih držao u kondiciji.

Stanko, Kwik Fly je dobar avion sa skromnih mogućnostima, a što sam već pre napisao. Želim vam sretan prvi.  :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version