RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

3D generalno

<< < (8/8)

Yu-men:
mmmm  mislim sta reci...

Ja se ubi da naucim neku figuru, a decaku to ide ko od sale.  :sljus


 
(res) (res)

  (<--)      pozdrav

zajo:
Konecno je ovaj post poceo da postaje koristan.Ja sam tek pred nekoliko meseci poceo ulaziti polako u 3d sa moj pa addiction.Prvo me zbunila osetljivost modela jer nisam koristio dual rate.Dok se naviknem model je isao gore dole kao lud pa zamalo neslavno da zavsi.Sada nemam nikakvih problema sa time, ali nie loso da se pocne sa manjim otklonima da osetimo model pa ondak na 45%naravno.Polako pokusavam sve sto sam savladao na siomulator na vecoj visini,pa sve nize i ludo se zabavljam.
Imao sam nesrecu naravno(bez to se nemoze).Malo previse sam se opustio i radio harier rolse nisko ali zaboravio na tajming,i.=:kad mi je trebalo,snage nijebilo i crash.Model se lako popravio jer je isao sporo(to zna biti nekakvo olaksanje u 3d)ali sam isrivio osovinu motora pa cekao nov.Sad prilazim opreznie jer treba vremena pa bice sve.
Znaci rekao bi da pokusavamo samo ono sto je odlicno savladano na simulator,bez i sa malo vetar ,pa ondak na livadi.
Sto se tice akrobacie Harrier jeste idlicna akrobacia za pocetak I to je sustina 3d letenje.Znaci dobro uvezbati harrier sa okrete(znaci da bez problem letimo model gde mi hocemo a ne gde sam ide)i onda isti grbno.
Vidite:idemo u harier i veoma lako ulazimo i izlazimo u hover.Ljudi ulaze u Lebdenje ali neznaju kako izaci i zato se nesreca dogodi.Zato sam napisao i harrier na ledza jer nekad iz hover model se previse nabali na ledza i ako nismo sevladali tehniku,nalazimo se u nezgodnoj situacii.
Znaci svi po jedan 3d model...idemo kao na sletanje....malo gas kad brzina padne....eleron na gore drzimo...borba malo,levo-desno drz nedaj...gas,gas bezi u visini i sve tako.
Pozdrav.. ;namig

IVAN3D:

 (res)

cane:
Pozdrav za sve ucesnike u raspravi i samo par reci da kazem.Ja nisam profi,nisam ni blizu,samo polako hoverujem moj heli.A znate zasto?jer kad pomislim da ako ga spucam o zemlju i moram da potrosim 100 evra da bih ga ponovo digao sa zemlje,nemam vise ni snage da nesto drugo uradim.Da vam se nebih mesao u raspravu,hocu samo da kazem,ako vec imate 5 kit-a kod kuce,gde je problem onda da nedjes i nastelujes avion ili ti heli kako tebi odgovara?Skrljas ga jednom,svejedno,kuci sve prebacis u drugi i ajd ponovo tako,i opet i opet i napravis kako treba.Mislim,licno,da tu nema pomoci,ovako preko slova,vec samo na licu mesta,uz puno vezbe i greski,ali krajnji cilj opravdava sredstva.Ne gledajte vi ove strance kako lete,kad oni mogu da kupe sta god pozele i bas ih je briga kolko ce to da kosta.Ovo je sport samoodricanja,a mi,obicni smrtnici,nemamo bas toliko cega da se odreknemo.Malo filozofije nije na odmet.Ako nisam u pravu,izvinjavam se na smetnji.

Veliki pozdrav,

Cane

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version