RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sebart Angel S Evo 50E

<< < (3/6) > >>

zajo:
Mislim nikakva steta od miksanja kako knife edge:rudder-elevator itd.Ali Marko je sasvim u pravo.Nemoj koristiti miksove u prvih nekoliko meseca,pa onda vidices dalje.Sto se tice tezista i otkloni to najbole zna Sebastiano tako da preporucuem ono sto pise u manuel(mada to si sigurno i uradio vec)
Nego zasto nema 50cc   80incne iz ove firme neznam???
Puno srece pozdrav.

adam:
za to miksovanje bas sebastiano pise u manualu aviona!!!!!

marko:
Zajo pogledajte ovo:

http://pics.towerhobbies.com/imagel/g/lgpma1420.jpg

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXUSE0&P=0

da ne odvaljuju za transport i carinu, ovaj avion bi sugurno bio kod mene u floti. :big smile

magic:
Ne vidim nista lose u tome da se ubace miksevi koji bi korigovali kretanje modela. Vrlo su retki modeli koji to ne traze i lete pravlino bez korekcije pilota. Kako model zauzima razlicite polozaje u odnosu na pilota u toku leta nije svaki put moguce izvrsiti tacnu korekciju, iz prostog razloga sto covek ne moze da je vidi, zbog toga se i ubacuju razni miksevi kako bi se sve to ispravilo. Naravno, potrebno je da se prvo shvati sta se dogadja sa modelom da bi mogao da se ubaci ispravan mix. Ono sto i sam Sebastiano preporucuje je mix horizontalac/vertikalac, za ostale cu videti tokom eksploatacije. Ja sam se cak bio zaprepastio koliko mixeva koriste ljudi koji se takmice i na Svetskom Prvenstvu F3A, sve to kako bi model leteo sto pravilnije a pilot bio skoncentrisan na pravilno izvodjenje figura.

Reaktor je sjajan model, imao sam priliku da probam manju varijantu koju ima Goran i ne sumnjam da je i veci isto tako dobar, samo bih vas zamolio da se u ovom topiku drzimo Angel-a ili modela slicne velicine/namene na elektro pogon  ;).

poz

magic:
Kao sto sam najavio danas je doslo do "ljutog" boja: Angel 50 protiv Element 30  (<--).



Hm, sta reci, pa kao sto se i ocekivalo Angel leti mekse i sve deluje sporije, odnosno ponasa se kao pravi F3A. Element leti skoro podjednako precizno ali je isto tako i vizljastiji, oktretniji ... naravno sve to bi se dalo omeksati jos manjim otklonima i expoom, ako se nekome tako vise svidja.

Vrednost Elementa u vazduhu sa bateriom bez prijemnika je oko 400E, dok je Angel-a oko 650E. Dali to vredi toliko  mmmm, jako dobro pitanje na koje za sada nemam odgovor? Tj. da budem precizniji, Angel je na malim otklonima stvarno lepota za gledanje u vazduhu, imam utisak kao da leti na vazdusnom jastuku, pak sdruge strane Element je model koji se na malim otklonima  moze podesiti da leti isto meko skoro kao Angel, dok na velikim otklonima postaje 3d masina. Angel-a jos nisam probao na velikim otklonima tako da ne znam kako se tu snalazi ali ocekujem puno. Naravno, ako bi stvarno zaduvalo, >5m/s, mislim da bi onda razlika bila svakako veca i u korist Angel-a, no ovo je samo prepostavka posto je danas bilo izuzetno mirno i bez vetra.

Dali to sto sam sa Elementom do sad napravio mnogo vise sati nego sa Angelom ali cinjenica je da sam danas noz sa Elementom leteo mnogo nize i da pored 4 baterije koje sam poneo za Angel-a i 3 za Element, one 3 su se kuci sve 3 vratile prazne dok su se 2 od 4 za Angel-a vratile pune!

Zakljucak nije tezak, definitivno 2 vrhunska modela svaki u svojoj kategoriji sa adekvatnom razlikom u ceni. Ja moram da kazem jedno veliko hvala Elementu jer imam utisak da se moje letenje drasticno popravilo od kako mi je taj model pao u sake, pardon prste. Po prvi put je tada model stvarno i radio ono sto sam ja hteo a da to ne bude samo neko puko spasavanje posle napravljene figure. Isto tako sam siguran da je Angel pravi sledeci korak, naravno IDEMO DALJE!




pilota u kabini naravno ne menjam kada je covek vec naucio da leti u Elementu  :big smile!

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version