RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

27% Extra 260 Hangar 9

<< < (3/13) > >>

magic:
Petre,

20C mozda zvuci malo ali kada se pomnozi sa kapacitetom onda to ispada 100A u kontinuitetu i 150A u burst. No, neki put nije toliko bitno sta pise na tarabi nego sta je stvarno unutra. Cudno je da na HK ima isti tip celija ali 25C od 4s i 6S a eto bas nema 5S!? Meni pre lici da su Rhino HK brend i visa klasa Zippy fabrike i da sto ne pokupi neki poznati brend onda to preuzme HK i prodaje jeftinije. Imam ogromnu sumnju da su Polyquest upravo iste te baterije, neverovatno se poklapaju kapaciteti i dimenzije.

Razmisljao sam i o 30C i 40C Turnigy i Flightmax ali posle silnog citanja na netu od ljudi koji koriste i jedne i druge opredelio sam se za ove. Opsti je zakljucak da izuzetno dobro drze napon i pod opterecenjem. Isto tako polako preovladava misljenje da baterije treba zagrejati na nekih 40 stepeni sto im je radna temperatura i truditi se da tako i ostane. Imam termo sondu za e-logger pa cu sve priveriti i u praksi.

poz

ak:
@magic

najavi kad bude prvi let :)

marko:
Gosn. Radovane, nekoliko pitanja za vas:

Koju ste elisu koristili sa Saitom 2.2?
Kolika je bila poletna tezina?

Ja cu koristiti Biela 21X8, a avion ci izmeriti  kada mi stignu svi delovi.
Suplje Mejzlik elise su lakse i zbog toga motor ima bolju tranziciju, ali ako alisa samo pipne zemlju, ili u mom slucaju asfalt, puca kao da je od stakla.
Jednu Mejzlik elisu sam razvalio i plakao sam, ne zbog 50 eura, nego zbog toga sto za novu moram da cekam mesec dana da stigne.
Biela je unutra od drveta i to drvo joj daje neophodnu elasticnost ali nazalost i dodaje malo tezine.

dimitri:

   Koristio sam  MENZ-S 19x8 a tezina je bila  6kg.Ne  mogu sada tacno da se setim
 da li je  bilo 6 kg sa punim ili . praznim rezervoarom.Jeste da taj H-9 model ima mana
 i da je trebalo dorade ali,prosto je neverovatno kako poslusno leti taj avion,leteti ga je
 pravo uzivanje, nije ni cudo sto ga toliko prodaju jos od  2005. godine.To je moje
 iskustvo,Saito 220  se jako dobro  uklopio sa tim modelom.
 leteo sam i sa Qsoar 19x8 laminatna,ali najvise mi se svidjaju elise MENZ-S,jako su dobro
 projektovane,izuzetno lake i nisu skupe.

 Pozdrav od Radovana

marko:
Ja isto mislim da ce avion leteti prelepo  :big smile

Magic, kada planiras prvi let?
Mogli bi smo zajedno da  (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version