RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Great Planes "Suhoj Su-31"

<< < (3/3)

Hajduk Veljko:

--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 05:12:57 PM ---Ja sam misloi na ovaj snimak-klip, koji se može videti u članku na drugoj strani:
--- End quote ---
Аха ... значи то је био коментар о чланку.


--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 05:12:57 PM ---Da je servo jači i da je servo digitalni (200-400Hz), ne bi bilo prilike da se uvede u ovakvo stanje, jer je sila i frekvencija regulacije veća.
--- End quote ---
Мој серво на том видеу је дигитални "Futaba S3154".


--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 05:12:57 PM ---Nisam naveo pre, da se ovo može javiti i zbog greške ili nepreciznosti servoa. Na ovom klipu se vidi koliko jedan servo može da bude neprecizan, bilo iz mehaničkih- bilo iz elektroničkih razloga:
--- End quote ---
У мом случају проблем је био са серво мотором. Дакле серво је био неисправан. С обзиром да нисам хтео да чекам да га шаљем на оправку, купио сам нов и по уградњи новог, исти је одмах прорадио како треба.

tibeteagle:
Veljko, čestitam ti na članku.  (pijemo) Sa ovim sam trebao početi  mmmm
Ja sam poznat na forumu da odmah iskoristim mogućnost da pametujem oko tehničkih stvari u edukativnom duhu ovog foruma. Toliko stvari se mora znati u ovom lepom i tehnički složenom hobiju, da se dođe do cilja, do uspešnog poletanja. Žao mi je puno puta gledati da se modeli već na početku razbiju zbog nekih banalnih grešaka.
Da, desi se da neka komponenta u servou ne valja, recimo pločica na potenciometru koji je davač položaja. Čudno je da je to japanski futabin (Made in Taiwan) servo bio. Trebao si da staviš kineski  :big smile
Nisam u detalje pročitao članak a nadam se da model dobro leti.
Poz.  ;namig

misha:
meni se takodje ista stvar desava na piper cub-u. ali bukvalno ista.
doduse sve je pocelo posle jednog prelepog dana kada sam
bio sam samcijat na aerodromu i bezbroj puta uvezbavao sletanje,
poletanje i "touch and go". servo je futaba (kupljen u americi)
ali ocigledno je previse opterecen na vertikalcu zbog tocka koji je direktno
vezan za vertikalac. zato imam u planu da prepravim sistem zadnjeg tocka
i ubacim opruge koje ce pomerati tocak.

Hajduk Veljko:

--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 11:33:43 PM ---Veljko, čestitam ti na članku. 
--- End quote ---
Захваљујем!  ;namig


--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 11:33:43 PM ---Čudno je da je to japanski futabin (Made in Taiwan) servo bio. Trebao si da staviš kineski ...
--- End quote ---
Море, Кинези полаки али сигурно освајају савремене технологије и повећавају квалитет својих производа.


--- Quote from: tibeteagle on October 29, 2010, 11:33:43 PM ---Nisam u detalje pročitao članak a nadam se da model dobro leti.
Poz.  ;namig

--- End quote ---
Модел лети изваредно добро. Код мене у Тексасу је време још увек веома лепо па скоро сваки дан изађем и одлетим по "две" батерије.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version