RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sebart Wind S 50

<< < (3/10) > >>

brainstorm:

--- Quote from: branek on November 30, 2010, 12:23:49 AM ---Pozdrav Bane,

čestitke na avionu, ako leti kao Angel siguran sam da ćeš biti zadvoljan.

Što se tiče pogona, razmisli o nečemu sličnom što sam ja stavio u svoj Angel: turnigy 50-65 270Kv (ne SK verzija) i 8S LiPo i to 2x Turnigy nano-tech 3300mAh 4S 25~50C vezane na red. Tajmer na 8 minuta, i uz 16x10 elisu i srednji tajming na kontroleru ja posle letanja dopunim baterije sa 2200mAh. Mislim da bi tajmer mogao da ide na 10 minuta. Više od toga, a da ostaneš u granicama normalne težine mislim da se teško može postići... Možda da se uzme 16x8, ali to sve zavisi šta i kako bi da letiš. Ja i dalje nemam iskustva da mogu da sa sigurnošću kažem kako bi se ponašao avion sa takvim pogonima...

Vidimo se na proleće, sviđa mi se žuta boja! :D

Pozdrav
branek

--- End quote ---

Pozdrav Brane,
Hvala na informacijama i mišljenju, dosta interesantna kombinacija!
Ono što ja moram da uradim pre konačne odluke je da sračunam finalnu težinu što bolje.

Da li bi mogao da izmeriš težinu te 4S Nano-tech baterije, samo da potvrdim da ne lažu na sajtu?

Da li postoji neki poseban razlog zašto si odlučio da ne ideš sa SK 50-65? Vidim da im je isti Kv, težina je tu negde, u stvari ne kontam u čemu je razlika, osim da je ovaj SK crn pa je možda "kulji" :-)

Bane

branek:

--- Quote from: brainstorm on November 30, 2010, 11:17:55 AM ---Pozdrav Brane,
Hvala na informacijama i mišljenju, dosta interesantna kombinacija!
Ono što ja moram da uradim pre konačne odluke je da sračunam finalnu težinu što bolje.

Da li bi mogao da izmeriš težinu te 4S Nano-tech baterije, samo da potvrdim da ne lažu na sajtu?

Da li postoji neki poseban razlog zašto si odlučio da ne ideš sa SK 50-65? Vidim da im je isti Kv, težina je tu negde, u stvari ne kontam u čemu je razlika, osim da je ovaj SK crn pa je možda "kulji" :-)

Bane

--- End quote ---

Ma ja sam se odlučio za "obični" jer kad sam naručivao nije bilo na stanju SK. A i koliko mi se čini, komentari su malo povoljniji za obični. Iako sam sve motore od njih dobio super odrađene, ovaj je stigao da kažem "aljkavo odrađen". Morao sam da skinem zvono, da malo slozim namotaje i blago zalijem epoksijem. Posle toga sve je perfektno... Ukupna težina sa onim pogonom koji možeš naći na temi o Angel-u je 3kg.

Što se tiče težine baterija, mislim da možeš da uzmeš one težine sa sajta, ako se dobro sećam ove moje sam izmerio i bila je ~345g.

Ja sam uzeo 100A kontroler ne znajući kolika će struja biti, ali posle merenja, na zemlji je maksimalna struja bila 66A na punom gasu...

pozdrav
branek

brainstorm:
Evo mali update o Wind-u u ove hladne zimske dane.

Dakle ispostavilo se da Spektrum DS821 servoi, koje sam nameravao da koristim za elerone previše vire iz krila. Nije mi se dopala ideja da ih prosto zavrnem tako sa nekom podloškom od špera pa sam se skoro bio odlučio da nabavim par Futaba 9551 čiji je profil baš namenjen za krila i za elerone.

Kad sam malo prošao kroz šta mi još sve fali od delova i šta i koliko moram da još dokupim, ipak sam se odlučio da nekako probam da ugradim DS821 ali tako da ne vire. Jedino što mi je padalo na pamet je da ih namestim sa postrance, na poklopac, a poklopac ušrafljen u krilo.
Video sam da Mirče stavlja tako servoe na sve warbirde, pa reko što ne bih i ja.

Da skratim priču, odoh kod Mirčeta i on mi do si rekao "ašov" napravi sve potrebne delove. Nakon lepjenja i sređivanja evo kako krajnji rezultat izlgeda:















Na poklopac ću verovatno zalepiti onu tapetu što izgleda kao karbon ili možda monokot sa istom teksturom.

SABURO:
Sve pohvale za jako dobar izbor aviona i dosadasnji prikazani review..Jedva cekam utiske s prvog letenja.

 (pijemo) 

mirce:
E, kad još dodje karbonska nalepnica od gore na poklopac i kad se isti stegne, da legne uz kridlo, biće super...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version