RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sebart Wind S 50

<< < (2/10) > >>

brainstorm:

--- Quote from: misha on November 27, 2010, 11:20:43 PM ---sto rece magic, ova bolest ne da je uzela maha nego prelazi u epidemiju.
u svakom slucaju cestitam.

ps mnogo ti je lepo ovo dvoriste. kada gledam, imam osecaj kao da sam vec dolazio kod tebe. (yay)

--- End quote ---

Dvorište smo posle duge potrage izabrali za ovaj "photo session".  (photograf) Gazda je jedan jako fin i pedantan lik. Zovu ga Panter u kraju.

Hvala na čečstitkama momci! Modelče stvarno brutalno izgleda. Ne mogu da dočekam sastavljanje i prve letove.

magic:
Bane ako ti stvarno treba let od 10-12 minuta onda ni 6S nije resenje, treba ti 8S  :sljus. Upravo je to branek stavio na svoj Angel i milsim da sa 3500mAh ima bez problema toliko vremena za letenje na jednom setu baterija, najbolje neka on kaze kakvo mu je stanje sada kada se malo uhadao. Ja bih mogao toliko da letim sa Wind110 ali mi je to u sustini i previse i mislim da mi je timer na 9min.

Nego da se vratim na 5S. U MsWind 50 imam Hacker A5012S (492kV) sa 16x10 elisom i to vuce >80A. Sva sreca pa dvokrilac ne trazi veliku brzinu ali mi je trebalo malo vremena da se naviknem na to i kasnije sam ga bez problema vozio na 40%-70% gasa tako da realno u letu to sigurno nije prelazilo 50A. Ono sto cu sledece probati je 16x8 i 15x10 stim sto od 16x8 ocekujem da ce mi se vise svideti, a Amperi bi trebalo da padnu na oko 70 statickih. Jos bitnije je da se elisa sa korakom 8 jako puno rastereti u vazduhu tako da bi to trebalo da bude mnogo bolje, negde oko 35A. Naravno sve cu istestirati i sa E logerom pa cu tacno znati.

U svakom slucaju za tako visoke Ampere ne bih se igrao ni sa cim drugim osim sa navedenim Hackerom i Scorpionom 4025-10 (510kV). Za monokrilca mislim da je bolja 15x10 jer sigurno leti brze od dvokrilca pa veci korak daje dovoljnu rezervu snage pri tim vecim brzinama. Inace jos jedan vrhunski F3A model klase 50 (koga nazalost nema u Evropi) je Osiris od Andrew Jesky http://www.3dhobbyshop.com/62-Osiris--Red_p_15388.html koji je upravo projektovan oko 5S 5000mAh baterije iz dobro poznatih razloga i preporuceni setup za njega je onaj koji i ja imam na MsWind. Bio sam jako ponosan na sebe kada sam to video jer sam do mog setapa bio dosao sam  :)aplauz posle nebrojenih simulacija u motocalcu.

Puno ces se jos cesati po glavi, ali mislim da 10-12 min po letu ne treba da ti bude glavni cilj jer kada krenes da stvarno vezbas neki program umorices se mnooogo ranije.

poz

mirce:
Još jednom čestitke za kupovinu...
Pošto sam imap prilike "live" da vidim model, stvarno je dobro odradjen i nije čudo što svi toliko cene Sebart-ove avione.
U set up-ove se ne razumem, ali da je bolest uzela maha to je evidentno (ako, ako...)...
Ja sam već juče prognozirao da će se Bane ubrzo (za godinu-dve) pridužiti Magicu sa velikim F3A modelom... :mhm

A što se tiče dvorišta i slika, pa zar ste sumnjali...

Pozdrav

Panter, grrrrrrrrrrrrr, grrrrrrrrrrrr... ;namig

Gabor:
Bane, čestitam za model  ()-()  Znam da si ga nestrpljivo čekao, a mislim da se sad raduješ ko malo dete Deda Mrazu  (yay)
Nadam se da ćemo imati prilike da ga sledeće sezone vidimo i tu, iznad Zalivnog   (<--)

branek:
Pozdrav Bane,

čestitke na avionu, ako leti kao Angel siguran sam da ćeš biti zadvoljan.

Što se tiče pogona, razmisli o nečemu sličnom što sam ja stavio u svoj Angel: turnigy 50-65 270Kv (ne SK verzija) i 8S LiPo i to 2x Turnigy nano-tech 3300mAh 4S 25~50C vezane na red. Tajmer na 8 minuta, i uz 16x10 elisu i srednji tajming na kontroleru ja posle letanja dopunim baterije sa 2200mAh. Mislim da bi tajmer mogao da ide na 10 minuta. Više od toga, a da ostaneš u granicama normalne težine mislim da se teško može postići... Možda da se uzme 16x8, ali to sve zavisi šta i kako bi da letiš. Ja i dalje nemam iskustva da mogu da sa sigurnošću kažem kako bi se ponašao avion sa takvim pogonima...

Vidimo se na proleće, sviđa mi se žuta boja! :D

Pozdrav
branek

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version