RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Yak 55 SP

<< < (5/8) > >>

brainstorm:
Yak je poleteo juče! Sve je prošlo super, let je bio 'dosadan' što je u ovom slučaju odlična vest. Kratko poletanje, par klikova trimovanja i 7-8 školskih krugova i sjajno sletanje. Vrlo sam zadovoljan za prvi put, i to prvi put sa modelom od 1.5m.

Težina modela na poletanju je na kraju izašla na 2580g, bez olova na repu. CG je takav da je model vrlo malo nosat što mi je prijalo za prvi let.

Setup je na kraju izašao na sledeće:
- Scorpion 4020-12
- APC 15x8 thin electric
- Turnigy Plush 80A
- Turnigy 3600mAh 5S 30C
- HGD digital 260MG MetalGear Servo, 4 kom

Mereno sa Watt's UP, na 100% gasa i punom baterijom vuče oko 50A i oko 1kW. Nisam merio obrtaje još.

Vrlo kratko sam leteo možda 5 minuta, sve vreme sa 50% gasa ili manje. Na punjenju sam vratio u bateriju (Tgy 3600mAh 5S) oko 2000mAh. Malo mi je to mnogo, ali obzirom da je bilo dosta testiranja, turiranja i proba, moguće da baš nije bila skroz puna na početku.
Moraću to malo podrobnije da testiram nakon narednih letova.

Evo i par slika:





Gabor:
Bane,  (pijemo)  za model! Nadam se da ću ga videti uskoro i uživo u  (<--) pošto i ja mozgam šta bi moglo da bude moj sledeći model. Vidimo se uskoro na Čeneju...

brainstorm:
Hvala Gabore!

Toplo ti preporučujem bilo šta od Sebart-a. Pogledaj samo kakvi lepotani! Po svoj prilici ovaj Yak je u dobroj meri kopiran dizajn Sebart SU29, a po svemu sudeći i proizvodnja je bila u istoj (kineskoj) fabrici tako da je Yak kao proizvod ispao odličan. Mislim da ga ima još u Lindingeru...

Ono što se meni sviđa kod Sebart modela, osim što su stvarno vrhunski i po dizajnu i po proizvodnji, je da su u ovim krajevima dosta dostupni tako da se i delovi mogu nabaviti što je veliki plus za nas.

Vidimo se na Čeneju...

Lazo:
Bane, neka je sa srećom. Aj da ih malo trkamo:




 (pijemo)

brainstorm:

--- Quote from: Lazo on June 16, 2010, 04:32:19 PM ---Bane, neka je sa srećom. Aj da ih malo trkamo:

--- End quote ---


Hvala Lazo!
Malo će trkanje da sačeka da se Yakče i ja malo bolje upoznamo ali kada mi uđe u prste, možemo da probamo!
 (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version