Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 77179 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #165 on: June 23, 2012, 10:18:00 PM »
 (pijanoo)
E...opet smo malo radili danas... mislim da je za sada gotovo sa zemljanim radovima... grubim...
ima malo da se dolopata i dopegla ... ali u glavnom mislim da je super  (yay)



sutra da obelezimo i postavimo crno novo crevo i ... Udri po stazi !!




RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #166 on: June 23, 2012, 10:20:19 PM »
Ooopaaa pa na ovome ce uskoro komsije da nam zavide ;)

 :)aplauz (res)

Bager vise manje ali bez DEDE ne bi bilo nista ! ! ! Ako DEDA ne stavi 'final touch' ko da nije radjeno :)

Nego jedna zamerka, 2 skoka na donjem pravcu treba da budu mnoogo blize da se sa jednog poleti a na drugi sleti ;) ...otprilike na 4-6m tacno ispod bandere koliko me secanje sluzi a videcemo sutra precizno.
« Last Edit: June 23, 2012, 10:27:38 PM by Bigneda »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #167 on: June 23, 2012, 10:42:07 PM »
Ooopaaa pa na ovome ce uskoro komsije da nam zavide ;)

 :)aplauz (res)

Bager vise manje ali bez DEDE ne bi bilo nista ! ! ! Ako DEDA ne stavi 'final touch' ko da nije radjeno :)

Nego jedna zamerka, 2 skoka na donjem pravcu treba da budu mnoogo blize da se sa jednog poleti a na drugi sleti ;) ...otprilike na 4-6m tacno ispod bandere koliko me secanje sluzi a videcemo sutra precizno.

Koje komsije, ove moje ovde u M.I.  :hehe
Da Deda je na kraju sve to lepo zalio, pa se susi do ujutru ...
Prihvatam zamerke... (new) ali zvao sam PROJEKTANTA, ako sam dobro shvatio, u tel.razgovoru ovako je trebalo... valjda  (kush)... na prvoj startnoj ravnoj stazi par metara pre/posle krivine odajkle se ulazi/izlazi na ravni deo ...
na sredini ne bi valjalo zbog Starta/Cilja .... ali iako sem se  :sljus zaebao... jbg... prebacicemo nekako, premda u svakoj skakaonici ima one 3 velike lopate bagera... na onoj gomili donete zemlje ostalo jako jako malo...
Ako zagledate.... malo smo dodali na one penjalice koje smo radili rucno ...

Nego da sutra obelezimo... pa da ceramo... a do GRAN PRIX Belgrade (kako rece Magic prva nedelja okt.12)
doradicemo i ispravicemo greske... taman ce dotle da se sve veze.... trebace nam jedno 10-15 starih guma !!!
pa kad budete dolazili svratite do vulkanizera po neke stare i po 2 u gepek !! :_D
Sutra cemo da stavimo i narandjastu plasticnu branu na levoj strani da kad se isprevrcu NE idemo po njih u livadu !! (yay)...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #168 on: June 23, 2012, 11:12:22 PM »
Komsije bre iz 'inozemstva' ;)

Detalji i objasnjenje oko skakaonice sutra uz psihicku terapiju :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #169 on: June 24, 2012, 12:17:55 PM »
Ooopaaa pa na ovome ce uskoro komsije da nam zavide ;)

 :)aplauz (res)

Bager vise manje ali bez DEDE ne bi bilo nista ! ! ! Ako DEDA ne stavi 'final touch' ko da nije radjeno :)

Nego jedna zamerka, 2 skoka na donjem pravcu treba da budu mnoogo blize da se sa jednog poleti a na drugi sleti ;) ...otprilike na 4-6m tacno ispod bandere koliko me secanje sluzi a videcemo sutra precizno.

Prihvatam zamerke... (new) ali zvao sam PROJEKTANTA, ako sam dobro shvatio, u tel.razgovoru ovako je trebalo... valjda  (kush)... na prvoj startnoj ravnoj stazi par metara pre/posle krivine odajkle se ulazi/izlazi na ravni deo ...
n

Sve je kako treba, za pocetak ovako jer onda i ima smisla kada se voze oba smera, a za dupli skok kasnije, prvo da savladamo ove, i oni ce biti dogradjeni na postojece.

Danas na stazi ce sve biti jasno!

Kao sto sam rekao danas od 14:30 postavljenje creva pa voznja.

poz
Veljko

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #170 on: June 24, 2012, 04:23:11 PM »
lol sta sam ja sve propustio..... (:sok:)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #171 on: June 24, 2012, 11:29:04 PM »
Za sad izgleda... do daljeg zbog nasih obaveza u klubu, u narednih 10-tak dana nece biti dodatnih radova na stazi, sledece nedelje cemo napraviti radni sto i struju za elektricare i toliko.. hvala..
Ekipa se valjda dodgovorila da premesti jednu skakaonicu ... (work) (work) :hehe :jaki:   i da pomete stazu .... (spava) (yay)
Evo nekih slika od danas... Mora da se vezba ... Projektant i BigNeda su zakovrtali na sve starne, ne moze covek da se opusti sa malo vise PO gasu.... a Sale je normalno/naravno zajebavao !!!!



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #172 on: June 26, 2012, 02:53:58 PM »
Nisam pisao nista juce zato sto sam hteo da se prvo malo utisci slegnu. Kao prvo da se zahvalim svima koji su ucestvovali u ovom projektu, verujem da su SVI dali svoj maksimum  (res).

U nedelju pred odlazak sam izdvojio malo vremena da slikam stazu sa platforme kako bi se staza prikazala onakvom kako se vidi sa mesta odakle se vozi








Zajko me je malo bio iznenadio sam pozivom u subotu da je na stazi bager i pitao kako da napravi skokove. Da budem iskren moje misljenje je da nam u ovoj fazi skokovi na glavnom pravcu nisu bili potrebni ali sta je tu je, napravljeni su na pocetku i na kraju pravca i to nije ispalo bas sjajno. No nista strasno, barem je to lako promeniti. Isto tako kod razvlacenja creva je malo bio ustinut gornji desni deo tako da nakon pazljivog pregleda slika mi ustvari sada imamo ovo





U nedelju smo se dogovorili da skokovi ovako ne odgovaraju nego da se napravi jedan dupli na jednom kraju pravca i to je OK!

Sada vas molim da pazljivo pogledate 3 gornje fotografije i narocito obratite paznju na trecu fotku na kojoj je gornji desni deo staze posto smo imali oprecnih misljenja kako tu staza treba da izgleda. Necu nista reci sta i ko nego ostavljam vama da odlucite. Samo vodite racuna o tome koliko je neka krivina pregledna sa mesta sa kog se vozi.

Dajem 4 predloga na glasanje za KONACNI  izgledi staze, onaj na kome ce biti odrzano takmicenje!

Na vrhu stranice je anketa i molim ljude koji nameravaju da se voze i takmice da glasaju jer ce na osnovu tih glasova staza i dobiti svoj konacni izgled! Svako ima pravo da glasa jedanput, stim sto je moguce da modifikujete svoj glas u slucaju da se kasnije predomislite.


Varijanta 1.




Varijanta 2.




Varijanta 3.




Varijanta 4.



poz
« Last Edit: June 26, 2012, 04:57:27 PM by magic »
Veljko

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Staza za RC automobile
« Reply #173 on: June 26, 2012, 05:08:24 PM »
Ovo izgleda fenomenalno!  (res)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #174 on: June 26, 2012, 05:58:54 PM »
Aj opet da ponovim ;) ...skokovi na donjem praavcu treba da stoje na sredini tacno ispod bandere, svaka druga varijanta onemogucava voznju u oba smera i nemaju nikakvog smisla ako stoje blizu neke krivine, bar se tako ne postavljaju dupli skokovi !

Sto se glasanja tice zanimacija jesta al ko u politici dzaba narod glasa kad ne dolazi na sprovodjenje u delo ! :) ...tako da ce biti kao i do sad, oni sto dodju da je prave ti ce i da odlucuju kako ce ispasti ;)

Trenutna postavka staze je odlicna za pocetak pa ce da vidimo u buducnosti sta cemo i dal cemo dalje modifikovati :) Tehnicki je zahtevna i nije brza sto je dobro za jednakost najrazlicitijih modela, pa kad nije takmicenje mogu se skoro svi voziti zajedno vezbe radi. Brzine su priblizne i relativno male pa su havarije na modelima smanjene na najmanju mogucu meru. U zadnjim voznjama smo cak videli da je moguce voziti 1/8 modele na samo jednu 2s bateriju, sa malo modifikacije oko prenosa moze se jako lepo navozati sa ovakvim setapom !

Slabasniji 1/10 i 1/9 modeli su dosta osetljivi na neravnine kojih ima jako puno na stazi kao i grumenja zemlje, pa i njima odgovara sporija voznja zbog redovnog lomljenja osovina na glavcinama !

Tako da je za sledeci put u planu obezbediti par komada jacih metli (one od pruca) i dobro pometlati i ovlaziti stazu pa ponovo probati kako ce to ispasti. Ako do trke uspemo da obezbedimo neki manji vibro valjak jos bolje a ako ne onda od ovoga sto imamo napraviti najbolju mogucu varijantu :)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #175 on: June 27, 2012, 12:40:28 AM »
 :sljus :sljus :sljus :sljus   (___) 
Ja se vracam na  (<--).... osisao glavnu RUNWAY, 2 pomocne RUNWAY'S... na keca  (work)... izgleda ko bombonica i leteo ko bombonica !
Na keca doterao i teren za mali fudbal... za ovu nedelju gratis, mali futbal... pa kupanje.. pa pivo... za clanove AUTO kluba !! Sorry ! (pijanoo)

Da ne bude opet neke zabune... a bilo i pitanja... stelovanje i razrada autica.. na posebno obrijanoj stazi.. levo od bine.. na dole   :_D

NAJLEPSE MOLIM SVE VOZACE DA VISE NE STELUJU I NE RAZRADJUJU AUTICE NA AVIO PISTI ! :notworking (nono) (kush)

jer cete u protivnom istu razje... posto su Vam vozila opaka... a verujem da ce dosta Vas automobilista uskoro i poleteti  (<--)  (pijemo)

Posto sam skapirao  mmmm  :sljus da nemam adekvatno SOKOCALO za ovu stazu.. za voznju sa ovim mangupima... seo sam i  mmmm
u petak FINAL ORDER (29.06.12) od LOSI i TLR... kako sledi... PA DA (15.jula.12 kad stigne) VIDIMO.... "CIJA MAJKA CRNU VUNU PREDE"
              POD BROJEM 1.



Product Specifications Engine:
Displacement:   .21 cu in (3.5cc)
Bore:   .6402 in (16.26mm)
Stroke:   .6614 in (16.8mm)
Engine (Only) Weight:   13.5 oz (383 g)
RPM Range:   5,000–35,000
RE10 Exhaust System: .21,.28


              POD BROJEM 2.
1/8-SCALE 8IGHT-T 2.0 RTR NITRO TRUGGY Including DX3S Telemetry




              POD BROJEM 3.
1/10 SCALE TEN-T 4WD RTR NITRO TRUGGY Including DX3S Telemetry


A na Losi Speed-u, koji je luda zver za zezanje... sam namestio OFF-Road gume, skinuo zadnje ANTI-prevrtace tockice, stavio Li-Po batt
napred, da dobije na tezini.. dodacu jos malo olova za balans... da zamenim BRAKE disc, malo dostelujem motor.... pa u REVIJALNOM delu,
da zabavljam ove OPAKE TRKACE... (kao navijacice na tekmi) dok odmaraju prste !! 2a :superman: 0e

Losi XXX-SCB sam napokon vratio u normalu, namestio Li-PO MODE, i kao advanced RACE MODE  :hehe
Dok mi MAgic ne proda ESC+MOTOR ....

A ako neko resi da pomogne... da se ofarba kabina i da se sklopi novi KYOSHO Electro BLIZZARD DF-350 (eno ga u hangaru u kutiji)
 
onda ja prihvatam (do 15.jula.12) da budem veciti R/C prevrtac iz stolice uz ladno pivo  (:beer:)  3ee

 (:sok:)

PS.... ja bih izbegao glasanje... kako god glasao .. mi na..basmo !
« Last Edit: June 27, 2012, 03:25:07 PM by magic »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #176 on: June 27, 2012, 01:07:27 AM »
Kako god okrenes guzica je pozadi !  :_D lol

Evo ja se prijavljujem da sklopim tog Blizarda :) ...bila mi je zelja da nabavim jednog za policu al su preskupi da bi skupljali prasinu, taman ce ovako da me mine zelja dok ga budem sklapao :)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #177 on: June 27, 2012, 01:37:22 AM »
 :)aplauz :)aplauz Supis !! Dogovor pao ! (mazi) (giveup)

A ko se prijavljuje da ga malaaa (farba) ??? ... ako se ne varam one mecke na stazama (formule) su crno-bele kare .... :D

Kad pomenuh zaboravih da se javim onom liku za startnu zastavu crno-beli kare !!

Error !  mmmm
 START je green (thumb)

"The solid green flag is usually displayed by the starter to indicate the start of a session."

FINISH je kare Black&White   1ee
"The chequered flag is displayed at the start/finish line to indicate that the current session has been completed. At some circuits, the first flag point will display a repeat chequered flag (usually on the opposite side of the circuit). The flag is commonly associated with the winner of a race, as they are the first driver to "take" (drive past) the chequered flag.
Upon seeing the chequered flag and crossing the finish line, drivers are required to slow to a safe speed, and return to their garage, parc ferme, or the paddock, depending on the applicable regulations of the series."

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #178 on: June 28, 2012, 01:41:10 PM »
ce biti sta 1/5 modele ili ce moci ta staza da se koristi i za benzince??

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #179 on: June 28, 2012, 02:01:55 PM »
 mmmm  Ja mislim da oce, ne znam treba videti sa Magic...
Ako nista vise ostaje ona druga staza sa kamenom podlogom, eventualno
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior