Author Topic: Easy glider PRO  (Read 47067 times)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Easy glider PRO
« Reply #15 on: January 20, 2009, 04:55:53 PM »
Moje pitanje je mozda glupo, ali ocekivano: Hoce li biti neka kamera na tom modelu?

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy glider PRO
« Reply #16 on: January 20, 2009, 07:40:29 PM »
Sto se tice budzenja nekih kamerica na ovom modelu nece biti mozda neka FlyCam koja se moze postaviti bilo gdje i napraviti dobar snimak i fotka interesantnih predjela jer sa ovim modelom zelim letjeti naravno na razlicitim lokacijama jos kad dodju ljepsi dani.Ovaj model sam izabrao za relaks letenje i da se oprobam na padini tj.da se malo model gleda odozgo prema dole,a ne kao sto je uobicajeno    :_D Sudeci po prvim letovima sa ovim modelom ispunice moja ocekivanja.
Posto sam u zadnje vrijeme pravio modele za AP ovo dodje kao relaks varijanta,a sto se tice AP bice i tu uskoro nekih novosti koje cu primjeniti na postojece modele.
Da je ovaj model stvarno mocan i nije samo za pocetnika moze se koristiti i za AP.Posto si i ti u slicnim projektima a i za one koji tek zele da se upuste u tako nesto evo interesantan link tipa koji se profesionalno bavi AP i snimanjem a u svojoj floti ima masu EG,a svoj projekat je do detalja opisao pa ko voli neka izvoli... :mhm

                                                                         http://www.rcdon.com/html/the_sail-cam_project.html
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy glider PRO
« Reply #17 on: January 22, 2009, 09:29:37 AM »
  17.01.poslije kise koja je neprestano padala 7-8 dana posto je model kompletiran uslijedio je i prvi start.Lokacija stari sportski aerodrom.Prisutni su bili Sasa i Goran.Sasa je sve to zabiljezio sa  aparatom pa mu se i ovom prilikom zahvaljujem.Model je veoma lako pripremiti za let samo je potrebno pravilno postaviti bateriju i provjeriti teziste.Vec sam napomenuo da  koristim 3S baterije od 1700 mAh i da se one nalaze na samom ulazu  za baterije.Dan prije sam testirao motor tako da sam dobio podatak da sa elisom 10x8 daje 240 W i vuce 24 A.Iako je ovaj model sto bi rekli fabricki testiran pa treba ispostovati pravila koja se nalaze u uputstvu nebi trebalo biti problema ali prvi let je prvi let.Do sada nisam letio jedrilice pa je i to jedna nepoznanica.Nakon zavrsenih priprema uslijedilo je i lasiranje.Jedrilicu nisam probao bez motora nego sa motorom.Prilikom izbacaja dao sam joj malo veci napadni ugao tako da je pod gasom pocela da penje vertikalno.Gas sam odmah smanjio a jedrilica se vratila u horizontalan let.Nakon neizbjeznog trimovanja horizontalca i elerona,model je letio pravo i stabilno.Prvi let je biou fazonu peglanja i to na vecim visinama i malim brzinama.Kad jedri  dolazi do izrazaja ta elegancija koja je glavna karakteristika jedrilica.
Nakon slijetanja i postavljanja druge baterije slijedi drugi let dosta opusteniji jer sad znam da je model utrimovan.Drugi let je bio sa malo vecim brzinama i manjim visinama, a izvedene su osnovne akrobacije:luping,lijeni valjak  :big smile i ledzni let koji po prvi put izvodim jer na  dosadasnjim modelima je to bilo nemoguce izvesti.Akrobacije nisu snimljene jer je tada Sasa letio svoga Arkusa pa smo ih uporedzivali u leti.Mogu se svrstati u istu grupu samo sto Glider ima za nijansu bolju finesu.
Na kraju prvih letova sta reci nego da nisam ni sumnjao da cu se oduseviti sa ovim modelom.Prije svega zato sto je namjenjen za svaku priliku i vremenske uslove.Ko zeli da proba padinu stoji na raspolaganju,ko je vise za termiku takodje je tu,ko zeli da ga dzira  (<--)  sa ne malom brzinom takodje je tu,a za transport je idealan.
Sve u svemu cista 10-tka  (thumb)  ()-()
 Sasa je dao dobru konstataciju a to je da ovaj model iziskuje dodatne troskove zbog nabavke udobne stolice  :_D
  A sada naravno fotke i video...

   


                                                       

                                                       

                                                           
 
« Last Edit: January 22, 2009, 09:43:53 AM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy glider PRO
« Reply #18 on: January 27, 2009, 12:59:29 PM »
Poslije probnih letova i trimovanja moze se slobodno izaci u prirodu i da se malo dise punim plucima.18.01. otisli smo kod mog prijatelja u mjesto Bioce gdje ima vikendicu,malo rostiljanja ,malo  ()-() i dosta   (<--).Taj dan nije bilo vjetra ali bez obzira na to nije hvalilo adrenalina.Lijepo li je letjeti na livadcetu ali letenje na brdovitom Balkanu je sasvin nesto drugo.Lijevo brdo,desno brdo,dole suma   :sljus samo se moze gore bez problema...da o fazi slijetanja i ne govorim.Sve u svemu uzbudljivo...Slika br. 1 pokazuje mjesto odakle smo letjeli naravno ne sa brda nego sa one dole livade kod vikendice,drugar se peo prije toga na ovo brdo trebalo mu je nekih 2 sata i 30 min do gore mmmm .

     


A kako je to izgledalo iz pticije perspektive evo i video koji sam snimio sa Slow stick-om prije 3 mjeseca na istoj ovoj lokaciji...

                                               
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Easy glider PRO
« Reply #19 on: January 27, 2009, 01:29:19 PM »
 :)aplauz :)aplauz

Slike su prva liga. (thumb)

Planiram uskoro snimak iz Easystara pa me zanima koju kameru si koristio i koji program ako nije tajna?
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy glider PRO
« Reply #20 on: January 27, 2009, 05:45:04 PM »
Yu-men,na ovome mjestu imas sve opisano od pocetka do kraja,da se nebi ponavljali sa pisanjem  http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.0
i zelim ti puno uspjeha u  (<--)  a i  u  (photograf) .
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Easy glider PRO
« Reply #21 on: January 27, 2009, 06:53:08 PM »
3aa
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy glider PRO
« Reply #22 on: March 28, 2009, 10:50:39 AM »
Poslije popravke jedrilice nakon pada o kome je bilo rijeci na ovom mjestu  http://rcfly4um.org/index.php?topic=1609.0  uslijedili su i prvi letovi.Naravno sve je ovo jedno iskustvo vise i idemo dalje.Ovih dana je bas bilo nikakvo vrijeme za letenje ali sam prije dva dana u sami sumrak letio glidera.Naravno ovi letovi su trebali biti i sa novom stanicom ali ko je citao o mom problemu zna o cemu se radi.Evo par fotografija koje sam sam napravio a bolje fotke   (photograf) ce biti kao i video kad Sasa dodje sa odmora... :mhm

 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Easy glider PRO
« Reply #23 on: August 06, 2009, 08:06:08 PM »
Pozdrav ljudi!
Nabavio sam EG Pro pa mi je sad potrebna pomoc oko izbora komponenti.
Koliko sam shvatio mozda je najbolje da uzmem neki malo jaci motor u kombinaciji sa 2S baterijom?
Ja bih se recimo odlucio za ovaj motor koji ste vec pominjali TR 35-30B 1400kv Brushless Outrunner,e sad kakva su dalje iskustva i  da li bi ste nesto promenili kada bi ponovo sklapali EG-a?


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Easy glider PRO
« Reply #25 on: August 07, 2009, 08:53:27 AM »
Motor je OK , kao i bilo koji drugi, sve dok je jaci od 200W. Baterija od 2S ti nije dovoljna, moras uzeti 3S.
Ja koristim Turnigy 2217 860KV sa sklapajucom elisom 10x8.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Easy glider PRO
« Reply #26 on: June 06, 2011, 08:18:32 PM »
Evo, da se i ja pridružim temi vezanoj za Easy Glider Pro, jer moram da opremim jednog koji mi stiže  (pijanoo)
Naime, stići će za nekih desetak dana sa sledećim spinerom i elisom:

Multiplex Spinner Cam Folding 55mm/4,0mm
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/59_53_63/products_id/3840
Graupner Cam Folding Prop Blades 1336.25.15 25/15cm - 10/6
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/59_94/products_id/1916

Motor koji na svim forumima preporučuju http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886 nije na stanju u HK-u, pa mi treba low cost predlog alternative, takođe sa HK sajta. Spiner je za osovinu od 4mm, pa i na to treba obratiti pažnju? Voleo bi da mogu da biram i da koristim i 2S i 3S baterije. Ima li pomoći?

Za vertikalac i horizontalac ću uzeti ove servoe http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7562

Za elerone su izgleda dovoljni obični HXT900 9g.

Takođe, čini mi se da je potrebno uzeti i neke produžne kablove za servoe, ali linkovi, koji su na ovom forumu u build threadu, više nisu aktuelni. Može li mala pomoć vlasnika ovog modela?

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy glider PRO
« Reply #27 on: June 06, 2011, 10:51:27 PM »
4 Gatii...  Druze evo ja kao pocetnik da probam da ti pomognem. Na mom glajderu imam ovaj motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=2106, elisu aeronaut 9,5x5 i bas taj spiner koji pominjes. Svi servoi su 9-to gramski i odlicno su se pokazali, letim sa 3S 2200mah-20C. Osovina motora koji sam ti predlozio je 3,17mm a spiner 4mm. To sam resio cevcicom od cupa cups lizalice (bolje reci nabudzio) ali odlicno pasuje i nemam nikakvih problema a prilicno sam leteo. Ovaj motor je odlican pa ako uspes da nadjes spiner od 3mm uzmi motor koji sam naveo. Pozdrav.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Easy glider PRO
« Reply #28 on: June 06, 2011, 10:53:40 PM »
šimano, hvala na predlogu, ali i ovaj motor je na backorderu.
3S 2200 baterije imam, tako da sa te strane neću morati da pravim dodatni trošak.
Pretpostavljam da ovaj motor koji imam u bekapu ne bi mogao korisiti zbog prevelikih rpm/V vrednosti  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6316
« Last Edit: June 06, 2011, 10:59:42 PM by Gatti.Gatozza »

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy glider PRO
« Reply #29 on: June 06, 2011, 11:09:26 PM »
Ja imam motor 3536-1400 i nisam smeo da ga ugradim bas zbog velikog kv-a a i zbog tezine jer sam planirao laksi setap zbog glajdinga.