Author Topic: Multiplex Cularis  (Read 44471 times)

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #75 on: February 15, 2011, 05:46:49 PM »
 (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Multiplex Cularis
« Reply #76 on: February 15, 2011, 07:37:43 PM »
Poznat mi ovaj model   mmmm   al' mu lezi ova boja eeeee jos ce Serhio da se naleti sa njime a hoce i u svaku boju  :)aplauz
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #77 on: February 16, 2011, 10:43:49 PM »


Jos jedan , stariji ali vrijedan gledanja video ......
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Multiplex Cularis
« Reply #78 on: April 17, 2011, 08:55:37 PM »
Danas uprkos vetru i relativno oblacnom vremenu 2 leta po 35min, 3S baterija na 11.4V na sletanju. Zaboleo me vrat.
Ptica reaguje i na najslabiji termal a slece u mestu sa crow-om. Jedva cekam malo lepse vreme i ozbiljnije termale.


Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #79 on: April 24, 2011, 10:32:59 PM »
Danas ma zapade me ova nezahvalna duznost ... xaxaxa salu na stranu , Podgorica je ostala bez jednog od dva nam Cularisa  :'(
Sad ce kum s Video pricom  ")
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Multiplex Cularis
« Reply #80 on: April 24, 2011, 11:37:01 PM »
Srle, pa zaboravio si smajlice   :pop:    (rip..)
Nista sad, onaj Fox je jos na akciju... mmmm

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #81 on: April 25, 2011, 01:08:49 AM »
Xexexex necu foxa hocu mog Cularisa /.... Prva ljubav zaborava nema .... Ja sam zapravo potpuno zbunjen , bo sam ubijedjen da sam posao u okret prema brdu , dakle niz vjetar te da sam ga bacio u kovit ponistivsi mu brzinu zbog vjetra .... Ali na snimku se vidi da se okrecem od pecina u vjetar i odmah krece u kovit ...Ili sam ga usporio previse ili sam dobio neki samar odozdo jer je vjetar bio na udare ali vrlo slab tako da ni to mi nije objasnjenje ....Pravo uzivanje od nekoliko minuta ......

Video je napravljen , samo nije stavio IN MEMORIAM .... Ne znam hoce li biti zakacen ovdje ili na topic Podgorica u (skupovi takmicenja okupljanja)
« Last Edit: April 25, 2011, 01:11:02 AM by SERHIO »
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #82 on: April 25, 2011, 10:22:57 AM »
"....KUKU SINE POGIBE COEK, IDI GORE VIDJI TREBA LI IM POMOC......"

24-ti april... prelijep suncan i malo vjetrovit dan. Kumara (SERHIO) i ja razmijenismo par sms-ova te ti ja upalih dizel masinu, te pokupih kuma i njegovog vjernog Cularisa, te se zaputismo na periferiju grada da trazimo uslove za neostvarenu ljubav zvanu SLOPE SOARING. Druga -treca-druga -treca penjemo se mi starim putem i ostavljamo grad u izmaglici daleko iza nas...


... i tako mi odabrsmo mjesto, visoko iznad grada, vertikalna litica se izdize. Kumara kaze... mora da je to TO, te se dade sklapat vjernog Cularisa...
Poslednji preflight check, i Cularis je spreman da se vine u nebo!












... Cularis radi ono sto najbolje zna... leti visoko... stabilno i lijepo.... kumara sav ozaren ne moze do rijeci da dodje ..." ALO... VIDIS LI ?!?!?!  VIDIS LI ??!?!?!!.......... NE PALIM MOTOR!!!!!"......
Po prvi put od kako smo u ovom divnom , ponekad i okrutnom hobiju, smo na djelu vidjeli i osjetili cari slope jedrenja. Vjetar nije bio suvise jak, ali je strujao bas kako treba, uz liticu na gore. Kumara je bio sav odusevljen dok je gledao kako cista prirodna sila vjetra uzdize njegovog Cularisa visoko... odmah je krenuo da primjenjuje teorijsko znanje koje je naucio..... ali.....

Trajalo je veoma kratko :pop:



Prilikom okreta u djelicu sekunde avion pada u brzi kovit... kumara nije stojao na samom rubu litice i nije imao pregled sta se dolje desava, daje full gas ali sve uzalud... ruzan zvuk je zaparao tisinu...
Kumara spusta stanicu i naocare i krece da se spusta niz planinu, da trazi ranjenog Cularisa...












Dok je on tragao za djelovima, momak iz doline je uspio da se popne i upita... "jeste li vidjeli... neka se jedrilica srusila odje...majka mi maloprije veli ...KUKU SINE POGIBE COEK, IDI GORE VIDJI TREBA LI IM POMOC..."     utjesio sam momka i rekao da je sve ok...srusila se jedrilica... ali model... pilot je dobro.... makar fizicki.....

Kumara je iznio ostatke svoga vjernog Cularisa, kome smo na licu mjesta konstatovali da je ....  (rip..) :pop:







... Neznam sta reci za kraj.... vjerovatno kumara ima nesto da doda...

"...a trebalo je da bude lijepo..."

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Multiplex Cularis
« Reply #83 on: April 25, 2011, 11:55:59 AM »
Znaci vaskrso  :pop: a bila je tako lijepa  lol Dule care.Ma nista strasno,na ovaj nacin se pravi mjesto za nove modele. Nek je pilot prezivio  (pijemo)  :_D
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #84 on: April 25, 2011, 12:06:19 PM »
Sta da dodam ,sta reci ? Ne znam dal da ti se zahvalim za video il da te psujem  :'( :'( :'(

A BILA JE TAKO ... a trebalo je .... ali nije ....   

Alo vi .... NIJE ODJE 150 EURA U PITANJU KAPIRAMO  SE ??? ???
ODJE JE U PITANJU PREKID NAJLJEPSEG OSJECAJA OD KAD SAM U OVOM HOBIJU NA VEOMA OKRUTAN NACIN  (mislim na slope), ovo su emotivne situacije , znate ono , prvi poljubac , prvi keks , prvi motor , auto .... GLIDER .... TO SE PAMTI I NE ZABORAVLJA ....TAKO DA CU I PRVI SLOPE ZAPAMTIT  :hehe . Skrsio sam svoj prvi glajder ,prvijenac  ")   Moram se vratit na isto mjesto , moram opet da pokusam ... No sa cim , nije isto vrćet foxa i kruzit sa ovim čudovištem pokojnim ...... Svi koji nisu bili na padinsko jedrenje , neka odmah izmisle mjesto .... Vjerujte mi ma koliko kratko da je trajalo (kumara jes ti malo kidao ovaj snimak ha ?) -  ČAROBNO je mala riječ za opisat to ... Na snimcima se ne moze dozivjeti na taj nacin , nerealno je lijep osjecaj .......  Dosta sam mlatio .... Pozdrav 
« Last Edit: April 25, 2011, 12:43:43 PM by SERHIO »
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #85 on: April 25, 2011, 11:32:11 PM »
E pa drugovi modelari , ako do sad nijeste znali da postoju veza izmedju macke i glajdera od "pjene" , znajte. Macka kazu ima 9 zivota , a Cularis ce kako mi se cini po 4. put da se vine u visine ..... nakon sto smo ga se odrekli , oplakali ga i krenuli da ga pokopamo ... (--<<--) nesto me je  ")

Meni je zaista bilo tesko da se odvojim na ovakav nacin od svog prvog modela , tako da sam zasukao rukave ... Ono sto je izvjesno je da ce letjeti ponovo , ali kako i na sta ce da lici ...Od toga zavisi dal ce da sluzi za slope obuku , pa mozda ponovimo pricu ili samo za povremeno jedrenje kad se prasina skupi na krilima ...svakako nije vise za koristenje pred publikom  lol
Ko ce ga znati sta ce ispasti do kraja remonta ....   Evo malo  slicisa da isprate pricu ......


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I nakon malo slikanja , krecem u akciju krpljenja .... grozan je  :big smile



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Sta reci , zivio stiropor i svi njegovi rodjaci ... (pijemo)



Uploaded with ImageShack.us

Toliko za sad .... Pozdrav....
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #86 on: April 25, 2011, 11:45:05 PM »
Bravo kumara bravo, eto ga Cularis na reanimaciju.... :)aplauz

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Multiplex Cularis
« Reply #87 on: April 26, 2011, 09:43:23 AM »
Mislim... sta reci! Svaka cast. Bas je bio otpisan.

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #88 on: April 27, 2011, 12:10:14 AM »
MERHABA

Kad malo razmislim , bas mi ovo malo modelarenja prija , stislo sa svake strane  ,pa taman da glavu odmorim od svega ... mada ipak bih ja radje da sam to na neki drugi nacin odradio.

Kako bi ono za padanje i ustajanje  ???  -Poslovica  ")

Nego Fenixe izvini al sva je prilika da ce ti Cularis preuzeti NIK  lol

Veceras se malo na brzinu spustih u podrim .... palo je brzo presvlacenje trupa , bijelom folijom , ali ovog puta bez mnogo truda oko toga kako ce da izgleda... Uz to sam se sam natezao s folijom , pa povuci - potegni .... Na kraju se iz komadica odradilo ....

BUYURUN Pics .....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

MASHALLA !!!
Ah sta mi rade ovi turski serijali na domacim tv stanicama  oo)) lol :_D

Onda se bacih na servis motora ... Ne slikah osovinu motora ,  koja je ostala na klemi ,  sa koje su elise podsisane na nulu ...(full gas prilikom udara) Na komadu osovine koja je odletjela sa klemom osatao je jedan lezaj motora ....

Nakon sto sam zamijenio osovinu i stavio nove elise isprobao sam (RX , ESC , MOTOR ) sve radi . Stavio sam elise na staru klemu , cini mi se da ima malo odstupanja od idealnog na malom gasu... Vidjet cemo dali da je mijenjam jer jedna koju imam u rezervi je nesto kraca pa ne znam da li ce odgovarati ...

Tolikio za sad , kabina i krila , nakon rjesavanja pitanja nedostajuce vinglete koja se natapa prolecnom kisom u nekom žbunu na padini planine , eh ZAPALILA SE ZAJEDNO  SA NJIM !!!
 ;D
« Last Edit: April 27, 2011, 12:16:29 AM by SERHIO »
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Multiplex Cularis
« Reply #89 on: April 27, 2011, 10:06:32 AM »
Rekoh ja vaskrsnu  :)aplauz (pijemo) dobro je ispegla ima da se hvataju vazdusne struje  oo))
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com