Author Topic: Spree Sports  (Read 73509 times)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #180 on: August 14, 2009, 08:08:09 PM »
Ma, ne znam koliko bi trebalo da se razbije, da ga ne bih popravio . . .
Evo fotografija:



За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #181 on: August 21, 2009, 02:28:18 PM »
Spree je ponovo ziv! Usled nedostatka bele folije, odlucio sam da ovaj put, koristim farbu. Malo gita, mnogo smirglanja i par slojeva farbe kasnije . . .



За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #182 on: September 02, 2009, 03:00:21 PM »
I ja imam Spree, prvi let sam imao u petak, ali sam bio jako nezadovoljan sa ponašanjem modela. Stalno je bežao prema gore  mmmm      Pošto sam ga uzeo polovnog, pre su ga vozili na glow, ja vratio na elektro, mislio sam da sam nešto zeznuo oko težišta. Ispostavilo se da sam bio u pravu, pošto 15g olova u nosu je rešio problem i mogu vam reći da sad već jako lepo leti i jako mi se sviđa ponašanje modela  (yay)...

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Spree Sports
« Reply #183 on: January 02, 2010, 12:35:16 PM »
Stavio sam na mog spree sporta ovaj inruner motor http://www.hobbydirekt.de/Electric-Engines/Graupner/INLINE-370-111V-Graupner-7755::131211.html?XTCsid=63d3dfdbc025f12b227cf7254bd3d742 ...pošto je završio karijeru na easy staru...potreban mi je savet koju elisu da nakačim na njega...hvala ()-()

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Spree Sports
« Reply #184 on: January 02, 2010, 01:12:01 PM »
Zaboravio sam da dodam da je na njemu prop adapter...sa osovinom od 6mm.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Spree Sports
« Reply #185 on: January 02, 2010, 02:01:06 PM »
Taj motor tu nikako nece ici kako treba zato sto elisa je ista kao sto je i na ES, jedino da ides na 2S pa onda malo veca, ali to svakako nije to.

poz
Veljko

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Spree Sports
« Reply #186 on: January 02, 2010, 02:12:36 PM »
Eeeeee baš sam se razočarao...znači pametnije je da nađem nekog i da mi napravi jedno 100 osovina,jer se krive kao da su stavili špagete :))))) mada definitivno mu treba više snage,ovaj  TowerPro BM2408-21T ima nekih 114w snage i definitivno mu treba još snage,mislio sam sa ovim da rešim problem...ali videću još.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #187 on: January 09, 2010, 10:52:20 AM »
Ovih dana sam zamenio motor na Spree-u, čekam prvi normalan dan da ga poletim. Radi se o KEDA 20-20L 1050kv, motoru. Kako sam probao, čupa se iz ruke  :jaki: , pa videću kako se ponaša u vazduhu  (<--) . Propeler će biti APC 10x4.7...

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Spree Sports
« Reply #188 on: January 09, 2010, 04:00:23 PM »
Eeeeee baš sam se razočarao...znači pametnije je da nađem nekog i da mi napravi jedno 100 osovina,jer se krive kao da su stavili špagete :))))) mada definitivno mu treba više snage,ovaj  TowerPro BM2408-21T ima nekih 114w snage i definitivno mu treba još snage,mislio sam sa ovim da rešim problem...ali videću još.
Imas TowerPro BM2409-12T koji ima oko 200W (taj je na cesni, video si kako radi). Sam motor je ispod 10$ a u kompletu sa adekvatnim kontrolerom i propelerom je ispod 20$, naravno sa istim osovinama od 3mm. Koliko sam video osovine su oko 4.5$ 3 komada za motore tog tipa.
Btw, obavezno potkrati osovinu na minimum da ne strci napred jer pri nabadanju u zemlju se jos gore krive.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #189 on: January 10, 2010, 04:34:58 PM »
Ovih dana sam zamenio motor na Spree-u, čekam prvi normalan dan da ga poletim. Radi se o KEDA 20-20L 1050kv, motoru. Kako sam probao, čupa se iz ruke  :jaki: , pa videću kako se ponaša u vazduhu  (<--) . Propeler će biti APC 10x4.7...

Danas mi je bila tesna koža i izašao na livadu da vidim šta zna novi motor  ;namig ... Ljudi, jaaaaako dobro leti  (yay) !!! Na 35-40% gasa da ga letim bez problema, a kad sam dao pun gas, leleeee .... Postao je dosta brži, akrobacije su jasne, nema upadanja, prepadanja šta je bio slučaj dosad  :hehe  :_D
Znači više nego preporučujem ovaj setap  :jaki:   :mhm   (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #190 on: May 13, 2010, 09:41:54 PM »
Pre par nedelja prilikom sletanja se iskrivio, a posle kad sam hteo da ispravim, i polomio se stajni trap. 2mm čelična žica dosta je trajala, ali nije više trpela sletanja na neravan teren.



Posle sam naručio iz HK ovaj:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4502
problem je da gde treba da se probuši za osovinicu točka, ostaje jako malo zida pa nisam ni namontirao na model.
Pre par dana Ervin smislio nešto i rešio da napravi jedan. Juče smo namontirali, i evo kako je ispalo :



Posle prvog poletanja, sletanja ćemo videti kako se ponaša...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #191 on: May 17, 2010, 03:58:05 PM »
U petak smo testirali stajni trap. Iako je od 2mm debljine, prilikom sletanja je malo propuklo... Moraćemo još malo da mozgamo na rešenju...   (work)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #192 on: May 22, 2010, 10:51:10 PM »
Nadam se da sam najzad uspeo da rešim problematiku oko stajnog trapa... Stajni trap je za F3A modele, savijen je prema nazad, i pošto se skoro savija ispod krila, plašio sam se da će model opet prevrnuti preko nosa prilikom sletanja, pa sam postavio okrenuto prema napred. Možda malo šašavo izgleda, ali meni vredi žrtvovati izgled za funkcionalnost. Pa sad ovako izgleda :



Ako vreme dozvoli, sutra opet testiranje...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #193 on: September 17, 2010, 11:09:32 PM »
Danas uveče u društvu Ervina i Pićuke sam počeo popravku Spree-a. Razlog imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=5002.0
Znači povađeni su servoi, skinut je trajni trap, pažljio skinuli celu foliju sa modela, da vidimo tačnije gde i koliko je oštećeno



Nisam imao u planu da obnovim model, ali ako se već desio ovo što jeste, ima da ga sredim da bude lepši i bolji nego pre.

Nastavak sledi...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Spree Sports
« Reply #194 on: September 19, 2010, 09:21:50 PM »
Danas ceo dan kiša, pa se nije moglo ići na livadu, ali zato radio na Spree-ju  (work)
Horizontalac i vertikalac su popravljeni, neki delovi su nedostajali, to sam dopunio. Na trupu je bilo par pukotina, i to je popravljen. Donja strana trupa, gde dolazi stajni trap je već par puta bio popravljen, i to sam odsekao, pa i taj deo radim nov