Author Topic: Izrada delova od plastike  (Read 83546 times)

Offline Zoran_M

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Izrada delova od plastike
« Reply #30 on: February 05, 2010, 09:11:34 AM »
Има неколико записа о изради делова од композитних материјала. Једна адреса:

Нисам испробао како ацетонски раствор полистирола делује на арматурна влакна, али је као идеја, да се употреби уместо смоле, је вредна пажње.
Тако би се решио проблем дебљине слоја без прављења другог дела калупа и олакшало сушење.
Ацетон сигурно не делује на стаклена влакна, али је интересантнији резултат дејства на арамид (Кевлар), јер је вишеструко лакши и јачи.
 

Offline stojkudin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Izrada delova od plastike
« Reply #31 on: August 11, 2012, 08:35:10 PM »
pozdrav.

zao mi je sto vadim temu iz naftalina, nadam se da nece biti problem! pokusao sam otapanje plastike sa acetonom ali nije uspelo, uspelo je samo sa stiroporom, dok su case od jogurta kutije za diskove pet flase i jos neka plastika koju sam nasao ostale netaknute!!!

korisitio sam aceton iz apoteke 100% znaci nije onaj skidac laka za nokte.

mozda to nije taj aceton koji vi koristite? u tekstovima je stojalo da je masa dobijena providna sto ovde nije bio slucaj , masa od stiropora je bila skoro bela mutna.

 :sljus

Offline marko1102

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Izrada delova od plastike
« Reply #32 on: January 10, 2013, 05:09:37 PM »
Zao mi je sto sam ovo ovako kasno uocio. Zeleo bih da pitam kakva je cvrstina plastike napravljena na ovaj nacin od stiroipora i dal acetona ili nitro razredjivaca? Interesuje me kolika je elasticnost tj krutost takve plastike.
Hvala svima na odgovoru i izvinjavam se sto vadim temu iz naftalina...

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Izrada delova od plastike
« Reply #33 on: January 10, 2013, 09:10:24 PM »
Neki ljudi kazu da su dobijali dobre rezultate. Ali topljenjem stiropora ja nisam dobio nista posebno. U stvari dobio sam sr**e koje nije ni za sta upotrebljivo. Sto se tice plasticnih casa, neke se rastvaraju a neke ne, tu stvar treba isprobati. A aceton je aceton, nema tu vrste acetona. Skidac laka za nokte moze biti i uljani, obratiti paznju.
Nije mi palo na pamet da probam da istopim stirodur. Mozdaispadne bolje od stiropora. U svakom slucaju najbolje je uzeti 10e i kupiti kanticu poliestera i ucvrscivaca. Bolje od bilo cega sto se moze napraviti u kuhinji.