Author Topic: Zdravo  (Read 7888 times)

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Zdravo
« Reply #15 on: April 12, 2012, 01:23:37 PM »
Lepo mesto izgleda,jedini problem mislim je da se izgubi avion kad leti blizu ta suma,trebace nam posle tarzan da nam uhvati  :_D  Izgleda da avione do 1.5 metara krla moze da leti(posebno trainers).Nadam se da ce da bude lep vreme ovaj vikend pa da malo letimo!

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Zdravo
« Reply #16 on: April 17, 2012, 03:16:09 PM »
Livada je u Šumaricama, koje su uzgred rečeno posle nekoliko desetina godina  sredili sa šetališnim stazama , na potezu između muzeja 21.oktobar i spomenika V-3. Ima dovoljno mesta za poletanje i sletanje aviona ali se nekako na jednom kraju  nalazi drvo koje takođe voli avione   >:(

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,678.45.html

Evo livade


                               

To drvo LOVI avione  :hehe :_D :_D :_D

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Zdravo
« Reply #17 on: April 17, 2012, 05:04:25 PM »
E, da niste povadili motore iz motornih tester, a kako bi napravili benzince za modele, sad bi mogli da se "obračunate" sa drvetom...

Nek vam se javi onaj "stručnjak" što je skinuo onog malog Sukhoi-a. Stavite mu mamac, jedan mali avion.... :_D

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,1354.75.html

Ajd uzdravlje...

Mirče

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Zdravo
« Reply #18 on: April 17, 2012, 05:44:21 PM »
Dobro nam dosao i zelim ti ugodan i uspesan boravak u Srbiji, ako te put nanese za Paracin javi se pa cemo na livadu zajedno.

Pozdrav

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Zdravo
« Reply #19 on: April 17, 2012, 07:18:25 PM »
Hvala ti Dakyle, samo da nadjem posao i sve ce biti dobro!!! E,jos nesto sam primetio,put je daleko od livada,kako punite baterije kad ste tamo?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Zdravo
« Reply #20 on: April 17, 2012, 08:56:49 PM »
Moguce je kolima prici skoro skroz do ovog drveta a onda punjac na akumulator i resena stvar.Ja kad idem uvek prvo napunim baterije kuci pa tamo cim izpraznim jednu odmah je stavim na punjac dok ostale vozikam.Znam da to nije neko resenje ali ponesem 4 bat i to mi je dosta.

E sad sto se tice secenja tu nisam sasvim siguran da li je drvo u okviru Joletovog placa pa da njega zamolimo da ga kresne ili pripada spomen parku (pa opet da ga na kvarno omlatimo  :hehe )

Inace nije drvo krivo za moju nesrecu vec ja koji sam se zablenuo u avion i u zaru voznje jednostavno nisam ni primetio da idem prema njemu,kad sam ga registrovao vec je bilo kasno za bilo sta preduzeti osim da refleksno oduzmem gas. Zanimljiva stvar da ga nije registrovao ni moj drugar koji je tog dana bio na livadi sa mnom, tj obojica smo gledali u model i pogledom iznenadjenja i neverice ispratili prosejavanje stiropora kroz grane... :o

Ovo mi je nauk za sledeci put da se drzim sredine livade dok letim, al sta cu, ponese me brzina... (<--)

Nadam se Grk da ce ti se svideti mesto, sad za vikend je bas bilo bezveze vreme al se nadam skorom poboljsanju...

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Zdravo
« Reply #21 on: April 17, 2012, 09:45:43 PM »
Mozete d ame zovete Vagelis(bolje da znate i kako se zovem). Otisao sam tamo pa sam video mesto ali u brzini zato sto sam bio sa sinom pa nisam mogao mirno da pogledam  :) Ali dobro,ako mozemo da imamo kola blizu onda super. Nije samo za vikend bio lose,cela nedelja pada kisa, da poludis... Samo da ne ide negde moj tast za ovaj vikend pa uzme kola,ubicu ga  (___) >:(

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: Zdravo
« Reply #22 on: April 18, 2012, 01:13:41 PM »
firebird : aaa prepoznao sam ti ovu livadu  :D hehe. To pristigao jos jedan clan rc sveta u nas Kragujevac,pa dobro dosao Vagelis-e (pijemo)  samo i ti  (<--)   niko se nese meni pridruziti :P

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Zdravo
« Reply #23 on: April 29, 2012, 04:00:05 PM »
Zdravo opet! Sad sam hteo da pitam sta mislite svi bi trebao da kupim sledece. Ja sam mislio da kupim josjedan isit avion da sluzi kao backuo/delove(dolazi sa sve od elektronika, znaci imacu potpuno sve), ili da kupim ovo http://www.malaivanca.com/251-f4f-wilcat-arf . Moj problem je da ako kupim taj drugionda u slucaju da mi trebaju delova necu imati pare da kupim(osim elise koje cu da kupim), a cu mozda da ostanem neki vreme bez avion dok ne skupljam,ali ako kupim apprentice necu imati i jos jedan avion(koj je i perfektno za nasu livadu u Kragujevcu), ali cu bar imati delova da popravljam... Ja sam mislio da ako kupim wildcat jedina resenja bi bila da obavezno naucim brzo da napravi moje modele tako da se ne nasljanjam na kupovne,nego jeftinije da napravim sam. Znam da ne postoj jedan odgovor, da je to subjektivno, ali sta mislite da bi bio pametnije?*ne zaboravite da sam nezaposlen, znaci kad mi zavrsi crni font za modele,znaci kad kupim bilo koj avion od ove dve,imacu nesto malo da ostane a ne posao da bi mogao da dodam  :( )

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Zdravo
« Reply #24 on: April 29, 2012, 08:21:33 PM »
WILDCAT je dobar avion, ali nesto i nije bas za pocetnika, a i ARF je... sto znaci sve mu fali, motor, esc, servoi, battery, Tx, Rx  ...
Gde bas dodje u Srbiju da trazis posao, ovde su i narod i drzava pukli, kod Vas samo drzava !!! mmmm (:sok:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Zdravo
« Reply #25 on: April 29, 2012, 09:16:54 PM »
Na to Zajko nisi u pravu, narod ne moze da pukne, narod uvek je vredan, nema veze odakle je. Sto se tice avion znam da nije za pocetnice ali sam leteo taj jet koj ima Bojan(firebird), pa nije otiso tako lose, mislim da cu uspeti ako vezbam jos malo!