Author Topic: Gimbal - DIY (cinestar-like)  (Read 17303 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #30 on: November 30, 2012, 12:52:18 AM »
Conestef, dobro izgleda nosač.  (thumb)  Pravo merilo kvaliteta je snimak iz kamere prilikom ručnog pomeraja ili letenja sa MK. Kako vidim ta D90-ka može da snima i video, pa uradi snimak sa njim dok je na nosaču. Simuliši pokrete rukom tako da je kamera okrenuta prema ogledalu.  mmmm

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #31 on: November 30, 2012, 12:54:05 AM »
Evo da okačim snimak kako radi ovaj moj gimbal što sam napravio...na njega je okačen D90 ali u skorije vreme ću pazariti neki lakši aparat, najverovatnije Nex 5...
I pitch i roll ose koriste Hitec HS485 servoe...


Meni ovo izgleda kao da gimbal previše trza kameru... Okači snimak sa kamere pa da vidimo kako izgleda.

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #32 on: November 30, 2012, 12:59:46 AM »
Sutra ću to po danu, jer D90 nije baš zahvalan za snimanja u lowlightu jer mu je mnogo izražen rolling shutter efekat...moram još da podesim nazu, jer nije još lepo nameštena što se tiče gainova...treba još malo da eksperimentišem da bi ovo bilo kako treba...
Sledeću verziju ću da pravim od karbona, mada ovako nosač sa servoima ima oko 400 grama (možda čak 450g)...

Hvala na pohvalama :)

PS Danko, ima malo trzanja u nekim momentima, ali aparat nije lepo balansiran na pločici, već sam ga samo nakačio...treba da vidim gde mu je najbolji balans...a i pločica za aparat nije baš najbolja jer od vitroplasta, pa malo vibrira...napraviću ovih dana drugu od karbona ili aluminijuma...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #33 on: November 30, 2012, 01:00:57 AM »
Mislim da ti je tu pre problem u servoima nego u nosaču... To ti kažem jer sam i ja imao vrlo sličan problem baš sa tim trzanjem..

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #34 on: November 30, 2012, 01:04:33 AM »
Može biti...sledi par dana testiranja i štelovanja, pa ćemo da vidimo kako će da ispadne...mada mislim da veliku ulogu igra težina aparata, jer je D90 dosta težak aparat pa ima dosta inercije...

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #35 on: November 30, 2012, 01:08:58 AM »
Ja sam morao da prepravljam kolevku gde kacim aparat, jer nikako nisam mogao da ga izbalansiram, pa onda sve to oduzima vreme, ali zaista savox je bas precizan, jer stavio sam dva servoa na isti servo tester, i polako pomeram, recimo digitalni PowerHD coreles servo se pomeri samo jednom dok je savox to odradio 4-5 puta vec, ne mogu da ga ocenim, to je ono koliko puta cujem servo motoric da se pomeri, dok su realni pomeraji jako mali. Ne mogu na oko da ocenim, ali evo potrudicu se da sto pre zavrsim gimbal i test pocinje.
« Last Edit: November 30, 2012, 01:12:29 AM by djbojan »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #36 on: November 30, 2012, 09:15:08 AM »
Sutra ću to po danu, jer D90 nije baš zahvalan za snimanja u lowlightu jer mu je mnogo izražen rolling shutter efekat...
Taj efekat je mnogo izrazeniji pri kracoj ekspoziciji po jakom dnevnom svetlu, nego nocu sa duzom exp.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #37 on: December 04, 2012, 04:17:53 PM »
Bojane, ako još razmišljaš o lakšoj kameri, pogledaj ovo.
Na sreću iz aspekta težine, polako se smanjuju mase boljih kamera koje prave i dobar video zapis. Evo jedne dobre nove kamere za koju ne treba daleko ići.  Ova izvedba sa fiksnim širokougaonim sočivom je dobar za MK-re. Izgleda da će teška prizma i mehanika i u profi foto kameri polako nestati i zameniti je veliki displej.
Nikon 1 J1 foto-video kamera teška je ispod 300g i deluje veoma  :jaki:

Na jutjubu se mogu pogledati sample video.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #38 on: December 04, 2012, 04:38:13 PM »
Dobar je,

ali mene zanima samo kvalitetan snimak, a ovo treba probati kako radi, a da se igram sa 450eu , neka,

 sacekacu na popuste za novu godinu i pazaricu GH2

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #39 on: December 04, 2012, 06:27:52 PM »
Tesko ces kupiti novo telo za 450eur... GH2 je definitivno best buy otkad se pojavila pa do sad, ipak mozda da razmislis o GH3 koja treba da se pojavi u prodaji. Osim sto ima bolji kodek od hakovane gh2, takodje snima i 1080p50f sto je poprilicno velika razlika u odnosu na 720p50f narocito kada softverska stabilizacija pojede ivice snimka

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #40 on: December 04, 2012, 08:48:29 PM »
Sa GH3 su malko preterali sa cenom. $1,300 body only  ")

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gimbal - DIY (cinestar-like)
« Reply #41 on: December 04, 2012, 08:53:11 PM »
Tesko ces kupiti novo telo za 450eur... GH2 je definitivno best buy otkad se pojavila pa do sad, ipak mozda da razmislis o GH3 koja treba da se pojavi u prodaji. Osim sto ima bolji kodek od hakovane gh2, takodje snima i 1080p50f sto je poprilicno velika razlika u odnosu na 720p50f narocito kada softverska stabilizacija pojede ivice snimka

Dandi nisam mislio na novo telo gh2 za 450eu, nego ovo sto je predlozio tibeteagle,   a gh2 imas polovnih tela koliko hoces,

sad tek krece pad cene, a u polovini januara ce tek biti bagatela (u odnosu na sad), tad svabe prodaju sve sto imaju za bud zasto na ebay,

 pricam iz iskustva,

 meni je ovo hobby pa bas ne bih da ulazem u fotografiju brdo para......

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l2632&_nkw=gh2&_sacat=31388&_from=R40