Author Topic: Englez-Deda Mraz  (Read 2230 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 357
Englez-Deda Mraz
« on: January 03, 2013, 09:43:35 PM »
          Krajem prosle, 2012-te, Englez i ja smo nekoliko puta isli na nas novosadski Cenej, leteli sve i svasta mada se teziste i letenja a i razgovora sve vise selilo ka helikoptrima. Vise se ne secam, iz potpuno nevezanog on rece da ima jedan Mini Titan  koji je doneo iz Engleske. Kaze tamo se napadao, njemu je ovde eksplodirao u vazduhu i ... ako ja nemam nista protiv on bi to dao meni pa eto da i ja pokusam. Vec sutradan je bio kod mene sa helikopterom i kesom novih i polovnih delova. Dalo se tu mnogo toga iskoristiti, nesto sam morao da narucim a nesto opet dobio na poklon od prijatelja.
          A resio sam da ugradim najbolji setup.

                                     

          Jedna sundjerasta papuca za plazu je prilozila podlogu za ziroskop. Ziroskop, Modeltechnik, nikad cuo, na "Najlonu", novosadskom buvljaku sam morao da se rastanem od mojih sto dinara koliko je prodavac trazio za to.

                     
                                     

           Cetiri spenadle, malo zice i nesto konca za vezenje je bilo dovoljno da se stajni trap stavi u funkciju.

                     
                                     
           
           Prazna plasticna boca sa terase je morala da postane vetrobran kabine.


                                     

           Servoji na ciklici nisu bas sasvim isti, ali sada bas da sitnicarimo....

                     
                                     

           U pomoc je pritekao Vidoja (Vid Stojanovic) i doneo "lopatice" flybara sa svog CopteraX. Stigla je i baterija, ona od 8.95$ ili tako nesto i masina je bila spremna za probu. A proba kaze da je Englez ustvari bio Deda Mraz i da mi je doneo sjajan poklon.

     

           


Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Englez-Deda Mraz
« Reply #1 on: January 10, 2013, 08:51:55 PM »
Ja stvarno ne mogu da verujam!!

Bravo, kad ja vratim u N.S. me idemo ziadno sa Trex 450-a

 (res)
signatures are silly, read some, See what I mean?