Author Topic: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise  (Read 11222 times)

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise
« Reply #15 on: February 27, 2013, 11:12:41 PM »
Hvala na trudu Tibeteagle, taj sam ja u stvarnosti istestirao i slab mi je, ovaj drugi ja imam za koji pitam, ali nema veze narucio sam wattmetar pa cu ga testirati kad stigne... Hvala na kritici, inace ne pijem kafu, smiley sam stavio simbolicno.
P.S. Potrudicu se veceras da prostudiram tvoj kalkulator lol

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise
« Reply #16 on: February 27, 2013, 11:13:50 PM »
E pa sada budi jasniji sa motorom, jer meni ništa nije jasno.  mmmm Naknadno si ubacio neki heli motor.
Evo sa ovim heli motorom, kalkulator kaže da je 11x7" dobar izbor sa kojim vuše oko 42A i blizu 2kg.
http://www.peakeff.com/GraphKIR.aspx?&v=10.5&kv=1000&io=2.6&rm=0.026&w=196&MinThrust=1000&MaxThrust=2500&MinMPH=0&MaxMPH=10000&gws=False&apc=True&all=False&title=+Power+25+Heli+Brushless+Outrunner+Motor%2c+1000Kv
Dosta je bilo školskih primera. Svako može sve to i sam. Sada idem i ja da  4e
 ;namig
« Last Edit: February 27, 2013, 11:17:25 PM by tibeteagle »

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise
« Reply #17 on: February 27, 2013, 11:28:55 PM »
Ne znam ni ja sta je, uglavnom motor je eflite 25 1000kv tezina i dimenzije kao ovog kog sam naveo sa sajta, medjutim nema kao ovaj sa sajta sa zadnje strane lopatice koje poboljsavaju hladjenje, preciznije izgleda isto kao ovaj
http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFLM4025A
samo mu je kv 1000! Pretpostavljam da ga je prodavac raspakovao iz ovog modela jer sam nasao da tu ide bas taj motor:
http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFLM4025A
Ja inace koristim ecalc koji mi se pokazao dosta tacnim medjutim nema ovog motora tamo pa sam ti se obratio da probas sa PeakOff-om, jer ga nisam koristio...
Eflite uz ovaj model daje 12x5.25 prop za 3d maltretiranje sto znaci da bi sa 12x8 trebao podizati na 200ak metara jer bi posle imao dosta vremena za hladjenje..
U svakom slucaju zahvaljujem na pomoci!
« Last Edit: February 27, 2013, 11:32:29 PM by svrco »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise
« Reply #18 on: February 28, 2013, 12:29:56 AM »
Svaki motor koji si naveo ima sve podatke o sebi na sajtu. Treba da ih upišeš i to je sve. Ne treba se uvek oslanjati na bazu podataka kalkulatora. U ecalc se vrednosti mogu upisati na isto način. Ecalc je malo drugačiji ali kalkulisane vrednosti su veoma blizu. Tamo se mora dati veličina elise koja se misli staviti, kao i druge komponente i na osnovu toga daje preporuke i vrednosti opterećenja...

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: PEAK EFF- online kalkulator za trofazne motore i elise
« Reply #19 on: February 28, 2013, 02:19:03 AM »
Znam to sve, uzeo sam elisu po pretpostavci pa sam mislio proveriti dok mi ne stigne ampmetar ipak sam najsigurniji kad mi izmerim potisak i amperazu koju vuce...