RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Prvi benzinski motor

(1/5) > >>

saxpg:
Planirao sam da s proljeca krenem da se bavim malo vecim modelima. S obzirom da je mnogo
jeftinije i jace veci avion pogoniti nekim benzinskim motorom trebalo bi mi par savjeta koji ce
vjerovatno koristiti i drugima koji krenu na tu stranu.

Prvo, da li ovaj motor moze da posluzi za pocetak?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5460&Product_Name=45cc_Gas_engine_w/_CD-Ignition_3kw_+


Koliko sam saznao iz podataka na sajtu motor koristi benzin od 95 oktana sa procentom ulja.
Vidim da dolazi sa elektronskim paljenjem.
Mislio sam ga montirati na neki Edge ili Yak ili sl oko 2 metra raspona.

Da li neko od vas ima slican motor i sta misli o njemu?
Sta mi jos treba da bi ga upalio i letio? (neki starter...nesto)


Fala vi!

tibeteagle:
Ako je sa nosačem motora, onda vredi  lol



Trebalo bi da je dobar s obzirom da su delovi od motorne pile. Cilindar, radilica, klip, karburator (predpostavljam po izgledu) . 
Na slikama se ne vidi, ali ako se radilica oslanja i nazad, onda je to bolje nego konzolno oslanjanje. DA 50 ima konzolno oslanjanje.  mmmm
Male su uške za pričvrščenje auspuha. Ovo je jedino što je moja primedba na prvi pogled.
Osim kvaliteta nemam više primedbi, pa za ovu cenu sigurno vredi.
Kupi odmah jedan rezervni. Nikada se ne zna šta će da zariba  ;namig

englez:

--- Quote from: tibeteagle on December 13, 2008, 07:43:27 PM ---Kupi odmah jedan rezervni. Nikada se ne zna Å¡ta će da zariba  ;namig

--- End quote ---

Kupi dva reservni, ja cuvam jeden sa tebi  (plz)

marko:
Pozdrav!
Iskustvo sa benzincima mi i nije neko, ali sam u slicnoj prici vec duze, koji 50cc motor je vrednost za novac?
Prvi (i jedini do sada) benzinac je Fuji-Imvac BT 50 EI.
Masinska izrada je dobra, ali motor je 500 grama tezi od konkurencije i slabiji po snazi.
Da, ali najveci problem je sto mu je cena velika u odnosu na ukupan kavalitet.
Elem, imao sam povoljnu kobinaciju (motor+avio=popust), tako da sam pazario.
Trenutno merkam DL50 koji je kopija DA50.
Svrljanjem po forumima sam procitao da od svog tog cajniz shita jedino DL50 valja.
A za sve ostalo kazu da je zesce njesra.
Sa chajniz shitom se nikada ne zna, tako da i motor od 150$ (uz zescu srecu naravno) moze niti dobar (tako bar na forumima kazu).
Ja ne bih rizikova sa bas jeftinim stvarima, ali u mom slucaju (Fuji je placen 400$) izreka koliko para toliko muzike nije bila istinita.
Nemojte me pogresni shvatiti, Fuji je OK motor, lako pali, dobro radi na svim rezimima,ali je pretezak i slabiji po snazi.
Ako neko drugi ima drugacija iskustva....bilo bi dobro prodiskutovati o tome...

SABURO:
Slične komentare kao što je Marko napisao, samo čitao po raznim forumima...

Sve u svemu mislim da je jednio taj DL-50 ok, jeste da je skuplji ali verovatno i vredi te pare...

Marko, ajde ako ga kupiš, baci neki komentar na forum, čisto me zanima kakav je motor!

pozdrav.
 ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version