Author Topic: Piper 1.8-2m  (Read 42413 times)

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #75 on: March 10, 2014, 12:09:41 PM »
Koliko ti parce treba, imam ja od 0.3 mm nesto

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #76 on: March 10, 2014, 12:45:44 PM »
Često je bilo problema sa kabinom Pajpera da se odvaja od trupa bilo koje lepilo da sam stavljao. Pribegao sam odlivku od stakloplastike čiju izradu nisam uslikao, ali radi se direktno preko trupa i kabine, da bi posle obrade što bolje naleglo. Na ovoj slici se vidi kako to izgleda na modelu.
ex pseudonijum: licider

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #77 on: March 10, 2014, 01:09:58 PM »
Savo, poznajem jednog majstora u Sapcu kraj Save, koji ima gomilu masina za obradu metala.
Mogu da ga pitam da ti napravi spiner za Pipera :)

http://www.controlchat.com/wp-content/gallery/article-how-to-start-an-rc-airplane/starting-and-rc-airplane-5.jpg
 

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #78 on: March 10, 2014, 01:56:56 PM »
 :sljus Pa nećeš valjda da poliraš toliku površinu?  mmmm
Generalno gledano, to ti je jako prosto ali ima mnogosatno, ručno, poliranje  :big smile
Mašina greje pri poliranju, a juvidur se vitoperi, na tim mestima...
Koje debljine ti treba i koliko parče? Možda imam tako, pa ti pošaljem drugo, da se ne  (spava)  (work)
#FFCC00

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #79 on: March 10, 2014, 02:17:08 PM »
Šiš-Mišo hvala, ali moj pajper ima spiner baš kao taj sa slike.  :_D

Ko bi kod mene izašao na kraj sa Pajperima.
ex pseudonijum: licider

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #80 on: March 10, 2014, 06:21:38 PM »
Što bi polirao? Kaži da si radio weathering!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #81 on: March 10, 2014, 10:26:46 PM »
Juvidur je 0,3 ili 0.5mm nisam tacno siguran,imam jos jedno parcence koje je takodje nekako pohabano tako je I kupljeno? Dimenzije su 25x20cm..ako nista ne nadjem ovde nekom cu morati za pomoc da se javim!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #82 on: March 10, 2014, 11:29:26 PM »
Savelija, znaci poznajes i ti tog majstora.  :sljus
Jesi li predni deo zalepio ili je samo prislonjen? Drzi li  napred jos nesto sem bocnih srafova?

Stanko, probaj kod nekoga ko se bavi laserskim secenjem. oni obicno imaju juvidur razlicitih debljina.
za bocne prozore sam uzeo malo deblji 2mm, providan je a sebi ima zastitnu foliju plavu (koja se vidi na onoj mojoj slici)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #83 on: March 11, 2014, 08:08:53 AM »
Ja sam bočne prozore radio sa debljinom 2mm.( kupljen svojevremeno u Uradi sam Bgd. ) i keder gumom kao za prozore na automobilima. Znači guma je pravljena baš za tu namenu, a kalup je pravio onaj majstor što pravi i spinere, a poznajemo ga i šiš-Miša i ja (umetničko ime Beli, Šabac-Srbija, ex Yu ) Crveni Pajper ima gume bele boje, a plavi u crnoj boji.
Ceo prednji prozor drže ukrasni šrafovi kao i taj odlivak koji savršeno naleže tako da bi stajao i bez šrafova.
Inače sve te folije, ako baš nisu duboko izgrebane, poliraju se pastom za zube i to onom najjeftinijom jer one gospodske sa kojekakvim gelovima, nisu za taj posao.
Neki dan sam farove na Puntu polirao, a oni su od takvog materijala.  (work)  (work)
ex pseudonijum: licider

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #84 on: March 11, 2014, 03:38:01 PM »
Juvidur je 0,3 ili 0.5mm nisam tacno siguran,imam jos jedno parcence koje je takodje nekako pohabano tako je I kupljeno? Dimenzije su 25x20cm..ako nista ne nadjem ovde nekom cu morati za pomoc da se javim!

0,35 mm ti je taman ono što ti treba  :big smile
Za pendžere može i malo deblja, recimo 0,95 mm, ali i ne mora!

Ako imaš u Korelu ili .dxf, mogu o'ma i da ti "izrezbarim" sa malom dopunom, da ti ne bi "odskakao", donji deo, od nosa...:mhm
#FFCC00

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #85 on: March 15, 2014, 07:13:11 PM »









Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #86 on: March 15, 2014, 07:55:51 PM »
 mmmm

...........
Koje debljine ti treba i koliko parče? Možda imam tako, pa ti pošaljem drugo, da se ne  (spava)  (work)


Juvidur je 0,3 ili 0.5mm nisam tacno siguran,imam jos jedno parcence koje je takodje nekako pohabano tako je I kupljeno? Dimenzije su 25x20cm..ako nista ne nadjem ovde nekom cu morati za pomoc da se javim!

0,35 mm ti je taman ono što ti treba  :big smile
Za pendžere može i malo deblja, recimo 0,95 mm, ali i ne mora!

Ako imaš u Korelu ili .dxf, mogu o'ma i da ti "izrezbarim" sa malom dopunom, da ti ne bi "odskakao", donji deo, od nosa...:mhm

 mmmm

Hvala na ponudi...  lol

Ma 'el ti treba il' ne?   :jaki:
#FFCC00

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #87 on: March 15, 2014, 08:45:23 PM »
Izvinjavam se nisam nista odgovorio racunao sam da cu naci vec nesto mada nisam I dalje nista uradio..u medjuvremenu sam presao na druge detalje pa sam skroz ispustio sa uma,javio mi se I Decky mada nikog nisam hteo nesto da obavezujem racunajuci da to moze I ovde da se kupi?! Zahvaljujem se I javljam se ()-()

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #88 on: March 16, 2014, 08:29:15 AM »






« Last Edit: March 16, 2014, 08:34:09 AM by aerofly »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Piper 1.8-2m
« Reply #89 on: March 16, 2014, 09:08:58 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz a pedale a palica,a grejac karburatora  :hehe a vestacki horizont  :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK