Author Topic: re-flashing the ESC  (Read 2196 times)

Offline osy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
re-flashing the ESC
« on: September 27, 2013, 02:38:29 AM »
Pozdrav pilotima!
Jel zna neko da mi objasni šta znači ˝re-flashing the ESC˝ kod multicoptera?

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: re-flashing the ESC
« Reply #1 on: September 28, 2013, 02:45:48 AM »
U sustini to ti je reprogramiranje ESC-a, upisivanje firmware-a u isti. S obzirom da je re-flash u pitanju, verujem da se misli na upisivanje vec postojeceg softvera koji je iz nekog razloga pobrljavio, mada ne mora nuzno da znaci :)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: re-flashing the ESC
« Reply #2 on: September 28, 2013, 10:47:53 AM »
Re-flash ESC-a je update firmware-a na čip koji se nalazi na ESC-u. Ne znam koji su sve razlozi za ugprade, ali jedan od najčešćih je update rezolucije tj refresh rate-a na kome ESC radi, što bi trebalo da dovede do povećanja performansi, tj da pruži malo "glatkiji" rad. Koliko je to povećanje performansi, nisam imao prilike da probam, ali ljudi koji su update-ovali ESC-je govore o primetnoj razlici. Mnogi ESC-ji se sad već iz radnje šalju flashovani..

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: re-flashing the ESC
« Reply #3 on: September 28, 2013, 04:18:37 PM »
Posto su se mnogi na forumu izgleda malo umorili od ponavljanja :)...ajd samo nesto da napisem-novajlija uvek ima :)
malo pretrazi forum i o ovome je vec razglabano... 4e

Ako hoces da esc koristis na multikopter letilicama-trebalo  bi ili vec da kupis onaj koji je vec isprogramiran za tu namenu ili da postojece preflashujes.
Poseti http://wiki.openpilot.org/display/Doc/RapidESCs gde je manje vise sve receno.

Razlika kako esc radi kada se preflashuje sa SimonK softwerom ili se koriste obicni je OGROMNA i jednostavno taj korak ne preskaci.
Kao sto Ivan rece: ili kupi vec preflashovane -ima ih u danasnje vreme svuda za sitne pare...ili kupi neke sa HK pa ih preflashuj (prvo pogledaj onu listu kompatibilnih esc ova ..pa u skladu sa njom odluci)

Kupi i USBasp programer(za atmel procesore) pa lemilicu u ruke i napred :)
Rezultati su fantasticni...

 (<--)



Offline osy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
Re: re-flashing the ESC
« Reply #4 on: September 30, 2013, 12:23:39 AM »
Hvala na objašnjenjima, sad mi je sve jasno.